Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Używany czujnik ABS?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Używany czujnik ABS?

    Witam jak w temacie mam zamiar kupić używany czujnik ABS (tylny lewy) do mojej 728/99r i moje pytanie jest takie czy może to być czujnik ze starszego rocznika czy nie, czy będzie pasował? i jeszcze jedno bo potrzebny jest czuj. odpowiedzialny za działanie obrotomierza i czy w wersji angielskiej to też jest tylny lewy? A w ogóle to powiedzcie czy warto kupować używany czy lepiej jednak nowy? pozdrawiam......

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    PS: przepraszam nie obrotomierza tylko prędkościomierza !!! pozdro....

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez maniek42 Zobacz posta
    A w ogóle to powiedzcie czy warto kupować używany czy lepiej jednak nowy?
    Nie warto. Ostatnio grzebałem w E39. Jeden czujnik padł(prawy tył), zmieniliśmy go na nowy(zamiennik), ten też był uszkodzony, drugi zamiennik także. Założyliśmy TRW i prawa strona zaczęła działać poprawnie, lewa zaczęła świrować, gdzie wcześniej działała jak należy. Po zmianie czujnika na drugi nowy powróciło wszystko do normy.
    Dlatego uważam, że używki nie ma sensu zakładać, bo nie wiesz ile to polata. Może chodzić kilka lat, a może po 2 tygodniach się zepsuć.
    Uważałbym też z zamiennikami, sam ostatnio przejechałem się i kolejny raz utwierdziłem się, że warto dopłacić do markowego elementu.


    Co do samych czujników to były 2 rodzaje. Różniły się przede wszystkim wtyczką(po tym najprościej je rozpoznać). Starsze miały siwą wtyczkę, nowsze niebieską. U ciebie teoretycznie powinien być ten nowszy, ale warto się upewnić.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez maniek42 Zobacz posta
    Witam jak w temacie mam zamiar kupić używany czujnik ABS (tylny lewy) do mojej 728/99r i moje pytanie jest takie czy może to być czujnik ze starszego rocznika czy nie, czy będzie pasował? i jeszcze jedno bo potrzebny jest czuj. odpowiedzialny za działanie obrotomierza i czy w wersji angielskiej to też jest tylny lewy? A w ogóle to powiedzcie czy warto kupować używany czy lepiej jednak nowy? pozdrawiam......
    Wiec tak- ponieważ przerabiałem juz ten temat i żeby zaoszczędzić twojego czasu:
    1. Czujnik TYLKO nowy ori lub UŻYWKA. Zamienniki NIE BEDĄ DZIAŁAĆ POPRAWNIE (dużo osób miało, ja nawet 2 i żaden nie działał)
    2. Przed liftem sa białe/szare po lifcie niebieskie i z tego co wiem to się różnią.
    3. Nie ma znaczenia czy to anglik czy nie- ja mam używke z anglika (lewy tył) i działa.
    4. Lewy tylny jest odpowiedzialny za odczyt prędkości a co za tym idzie jeżeli jest uszkodzony to nie będzie działał prędkościomierz, ekonomizer, ASC, ABS. Mi nie wiem dlaczego nawet wspomaganie się wyłączało i skrzynia pracowała do iluś obrotów i do 3 biegu.
    Pozdr
    PS: Jeżeli sam chcesz zmieniać to baaaaaardzo ostrożnie wyjmuj stary czujnik abs bo lubią się łamać i później będziesz się męczył z wyciągnięciem grota z piasty- DLATEGO NIE PODWAŻAJ tylko jak juz to zapuść WD i jak masz jak podgrzej opalarka i ostrożnie próbuj wyciągać...
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Używany będzie działał normalnie. Najczęściej właśnie takie ludzie kupują.
    Co do wersji przed a po lifcie, jedyna różnica to taka, że we wtyczce jest prowadnica w pierwszym przypadku po jednej stronie w drugim po drugiej więc będziesz musiał ją ściąć nożykiem i tyle, wejdzie bez problemu i bez problemu będzie działać :)

    Co do opisu powyżej polecam jeszcze obruszać go lekko najlepiej chwycić czymś i poruszać lewo prawo, jak zacznie się ruszać to wyjdzie bez problemu, próby podważania na siłę kończą się z reguły ukruszeniem jak kolega pisał i demontażem całej piasty... dłubaniem itd. więc ostrożnie!
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 03-01-2011 o 11:41
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •