Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: problemy z powietrzem w m62b44....inpa

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Przepływkę odpinasz przed odpaleniem auta. Ja jeździłem bez przepływki kilka tygodni.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    Cytat Zamieszczone przez pablo_k3 Zobacz posta
    Przepływkę odpinasz przed odpaleniem auta. Ja jeździłem bez przepływki kilka tygodni.
    jezdziles tak z M62??? ale co mi to da....
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    W tamtym roku walczylem ze swoim autem kilka miesięcy. Niewielki spadek mocy, połączony z szarpaniem skrzyni biegów przy zminanie. Były dni że auto rozpędzało się jak 1.9tdi. Jeździłem po (specach) od bmw wszyscy sprawdzali auto doględnie twierdząc że wszystko jest ok. Nie dałem za wygraną i dochodziłem dalej. Dodam że auto było 1.5 sekundy słabsze 0-100 niż wcześniej. W większości przypadków pseudo mechanicy naśmiewali się ze mnie jak można sprawdzać moc auta po przyśpieszeniu od 0-100, jeden z nich nawet doradził mi żeby odpiąć przepływkę na pracującym silniku, ale auto odrazu gasło. Pewnego dnia trafiłem do chłopaków z m cars w W-ie i to oni odpieli mi przepływkę przed odpaleniem i kazali się przejechać. Auto odrazu odzyskało wigor, skrzynia zaczęła pracować płynnie i bez szarpnięć. Po wpięciu wtyczki z powrotem zamulenie i szarpania znowu wracały. Doradzili mi żeby dopuki nie kupie drugiej jeździć bez niej. Od kiedy wsadziłem drugą sprawną problemy ustąpiły. Parametry które podałeś pochadzą z przepływki, więc najpierw trzeba ją wykluczyć.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    ok sprawdze to w ten sposob....... tylko mi auto nie daje az takich wyraznych znakow ze cos jest nie tak.... tylko na rozgrzanym silniku delikatnie strzela co jakis czas .. choc czasem jadac na obrotach okolo 2 tys zaczyna delikatnie szarpac...... ale sprawdze wiem ze na wolnych obrotach bez przeplywki podnosza sie obroty do 800/min i nie strzela ale wlasnie nie wiem czy nie strzela tylko przez to ze ma wyzsze obroty czy przez to ze nie uzywa przeplywki.. musze to w czasie jazdy jeszcze zbadac na rozgrzanym
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    U mnie po odpięciu przepływki obroty i praca na wolnych były takie same, ok 600rpm. Inpa z przepływką i bez pokazywała idealne wartości. Pierwsze co zrobisz to na równej ,suchej i prostej drodze zmierz stoperem osiągi od 0-100 z przepływką i bez. U mnie z dobrą przepływką i beż niej są identyczne. Czyszczenie przepływki na niewiele sie zdaję więc proponowałbym poszukać drugiej.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    wczoraj odpialem przeplywke i jezdzilem z 200km fakt obroty sa normalne auto chodzi mniej wiecej normalnie choc czasem przy ruszaniu troche go zmuli (efekt podobny do starych gaznikowych silnikow jak przy ruszaniu za duzo gazu sie dalo to zalewalo troszke i mulily) ale to kilka razy zaobserwowalem tylko wiec moze to moj blad przy ruszaniu ale wydawalo mi sie ze wolniej reaguje na wciskanie pedalu gazu w poczatkowej fazie wlasnie przy ruszaniu moze to normalne bez przeplywki ...... wkoncu silnik idzie na usrednionych wartosciach.... poza tym auto nadal strzela ALEE delikatniej nie jest to juz tak slyszalne ani odczywalne jak przy podlaczonym przep lywomierzu.....co dalej albo co to znaczy
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Zrobiłeś jakieś postępy w tym temacie? Również jestem zainteresowany rozwiązaniem.
    Pozdrawiam
    monster_pl

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    no narazie stoi temat ... zmienilem wszystkie FAJKI (przewody od cewek) i nic.
    ale wydaje mi sie ze to przeplywka
    bo po odpiecu auto chodzi lepiej . problem co prawda nie znika ale jest lepiej dlatego szukam kogos z okolicy z teoretycznie sprawna przeplywka zeby podmienic na chwile.......
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    No i co tam w Skoczowie słychać? :)
    monster_pl

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    no wlasnie chyba ni,c bedzie trzeba kupic przeplywke na slepo.... bo ja tu jeszcze nowy wiec nie znam praktycznie niogo i nie wiem jakie sa silniki tu na slasku... a nikt na ochotnika nie chce sie zglosic:P zeby podmienic przeplywke
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •