Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: E38 740d m67 - Problem z odpalaniem po wysuszeniu zbiornika paliwa.

  1. #31
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Witam.
    Miałem identyczną sytuację tylko paliwa mi nie brakło.
    Moja 740D robiło psikusy z odpalaniem czy to na ciepłym czy na zimnym silniku. Kręciła tak jakby pompka paliwa nie podawała:(
    Myśli były najgorsze że wtryski że pompka itp itd ale w sobotę auto nie odpaliło,rozładowało akumulator od ntej ilości prób odpalenia.
    Niestety auto na lawetę i do mechaniora.
    Błędy najdziwniejsze na kompie.... po naładowaniu akumulatora auto nie kręci wcale .... rozrusznik na stół i regeneracja dziada znaczy się przeszczep z innego auta... montaż iiii zapłon rewelacja pali !!!! hura!!! Od 4lat mam auto i od zakupu jeszcze nigdy tak nie paliła!!!
    ZALECAM WSZYSTKIM DOKOPANIE SIĘ DO ROZRUSZNIKA I PRZECZYSZCZENIE GO !!! ODPADNIE KŁOPOT LAWETY I NERWÓW!!!

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    mialem identico problem z 520d i 730d, niby to nie v8, ale zasada dzialania taka sama. rowniez zabraklo mi paliwa pod dystrybutorem. w przypadku 520d zatankowalem, krece, krece, krece i nic. no coz, poddalem sie, poszedlem kupic piwo, bo co mi pozostalo. zdenerwowany, postanowilem na rozruszniku przestawic auto do tylu, ku mojemu zdziwieniu, szarpnelo dziwnie jakby chcialo zalapac. wcisnalem sprzeglo, tyram rozrusznik, puf puf, sporo dymu i odpalila. od tej pory zadnych problemow(staram sie tylko zeby mi wiecej nie zabraklo paliwa). pozniej przypadek z 730d - pokazuje 20km rezerwy, wiec ruszam na miasto i na stacje, przejechalem z 1km, zaparkowalem, zgasilem, po 10 min wracam i juz nie odpala. zastanawiam sie dlaczego, no ale doszedlem do wniosku ze zaleje paliwa i popatrze na rurke z filtra paliwa(ktora jest przezroczysta) co tam sie dzieje. nie krecilem, po pompka zalacza sie po stacyjce. wlaczenie stacyjki z 20 razy, spowodowalo ze pojawilo sie paliwo. okey, zaczalem krecic, fakt ze krecilem z 10 sec, auto odpalilo i nic sie nie dzieje, auto chodzi jak chodzilo, odpala jak zawsze.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    7
    BMW
    740d
    Skąd
    Warszawa
    Też miałem ten problem w 740d. Wykończyłem rozrusznik, musiałem kupić drugi. Każdemu radzę po doprowadzeniu do takiej sytuacji:
    - wlać minimum 20 litrów paliwa.
    - przekręcić kluczyk w pozycję zapłon 10-15 razy
    - włączyć Webasto
    Dopiero odpalać, długo kręcąc. Robić przerwy między kręceniem bo spali się rozrusznik!

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Co do odpalania to podoba mi się to że przekręcę kluczyk i od razu puszczam a on sobie wyłącza rozrusznik dopiero jak silnik zapali

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •