Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: E38 740d m67 - Problem z odpalaniem po wysuszeniu zbiornika paliwa.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin

    E38 740d m67 - Problem z odpalaniem po wysuszeniu zbiornika paliwa.

    Jak w temacie. Zaczeło sie od tego ze pojechalismy do rodzicow mojej dziewczyny z mala iloscia paliwa, okazalo sie ze jedyny orlen w ich okolicy juz byl zamkniety zeby zatankowac w drodze powrotnej. Wrocilem do LBN na oparach... komp pokazywal mi ze jeszcze 20km mam jazdy kiedy w LBN 100m przed stacja zdechl silnik. po kilku probach uruchomienia odpalil i dotarlem prawie pod dystrybutor zabraklo 5m... dalej podepchnelismy... do pelna weszlo 87,5l. po kilku prubach auto odpalilo... po czym zrobilem ze 3km pod blok i go postawilem. Jadac na sylwestra wyszedlem wieczorem go odpalic i bardzo ciezko to szlo. musialem krecic nim ponad pol min zanim zapalil. pozniej chodzil normalnie. do tego chce dodac ze chyba webasto sie zapowietrzylo lub cos, bo niedziala wogole, ani w trybie recznym na wyl silniku ani na zimnym odpalonym. przejechalem autem moze z 5km zagrzac sie zdazyl. jakies 1h pozniej poszedlem przestawic auto i znow nie moglem odpalic. krecilem kilka razy dlugo i... padl nowy aku... Kager 9?Ah 800A. moze Kager jest nie najlepsza marka ale przeciez jest nowy, ma jakies 3 tyg.
    Kable oczywiscie mam, w samochodzie... (tak to jest jak sie ma ciezarowki)
    ale mialem do pomocy jakis maly samochod chyba skode fabie 1.4 wiec z jej aku nawet za bardzo nie chcial krecic. jade z kumplem rano jego e36 325i po moja bunie i zobaczymy co bedzie sie dzialo.
    ale zastanawia mnie:

    Dlaczego nie dziala webasto? czy sie zapowietrzylo? jesli tak to jak je odpowietrzyc, bo kiedy na kompie naciskam aux heating to zapala sie ten zielony kwadracik i odrazu gasnie, nawet sie pompka nie odzywa, czy mozna to jakos odpowietrzyc?

    Dlaczego ciezko odpala po tym jak brakowalo paliwa? czy moze cos zjebalem jak odpalalem po zatankowaniu? czy moze cos sie zapowietrzylo i musze to odpowietrzyc? czy moze paliwo sie jakos cofa teraz? wczesniej palila normalnie.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Obawiałbym się o elektryczne pompy paliwa. Do silnika masz 2 wstępne pompy, jedną w baku, drugą pod progiem, pod fotelem kierowcy. Bardzo możliwe, że ta druga ucierpiała.
    Do webasto też jest malutka pompka elektryczna, ona też mogła umrzeć.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    lol jak to dizel po braku paliwa, zapowietrzył się układ, moze i nie powinien, a jednak

    jak ja robiłem OFF ROAD :D reno clio I 1.9 dizlem, to przy podjeździe pod górę wąż od paliwa się odczepił i zgasł, wąż podłączyłem, pompką na wtrysku pompowałem pare minut i odpalił od sztrzała ;]


    poszukaj w instrukcji bo coś tam było o tym zapowietrzonym układzie przy braku paliwa, wczoraj jak szukałem czegoś to widziałem
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 04-01-2011 o 19:16

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    nie mam instrukcji. gdzie to poszukac??
    ale zaznaczam ze po zatankowaniu z problemami ale zapalil. pracowal normalnie, zadnych problemow nie bylo w czasie jazdy.


    bylem teraz z kumplem po niego. podpielismy kable i cisza... nawet rozrusznik sie nie odezwal. kontrolki wszystkie swieca. ladowalismy go na kablach jakies 20 min. po czym znow probowalismy go na kablach palic. rozrusznik sie nie odezwal. ;-( jestem zalamany...
    dzis nawet do nikogo sie nie dodzwonie zeby cos sie dowiedziec. auto zostanie do pon. w poniedzialek linka i gdzies bedzie trzeba sie z nim udac.
    Ostatnio edytowane przez cezar012 ; 01-01-2011 o 14:28
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Cześć! Ja też miałem taki kłopot. Mi jak zabrakło paliwa to po zatankowaniu już nie odpaliłem. Układ się tak zapowietrzył, że przy wielokrotnych próbach odpalenia auta zrżnąłem rozrusznik - wogóle przestał kręcic. Auto wróciło do domu na.... lawecie. Musisz wyjąć rozrusznik i zrobić generalny remont. Sugeruję zrobić wszystko - nowy wirnik (zapewne masz spalony), szczotkotrzymacz itd, bo rozrusznik przy M67 jest zajebi...ście trudno wyjąć - musisz silnik poluzować na poduszkach i go nieco unieśc bo nie wyjdzie.
    Pamiętaj, że jeśli będziesz holował auto to powoli i raczej mało kilometrów , bo uszkodzisz skrzynię biegów.
    Aha tak na przyszłośc, jak się zapowietrzy układ paliwowy to nie kręcić rozrusznikiem do upadłego, tylko wpsikiwać do kolektorów dolotowych plaka, efekt murowany - odpali od kopa!
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 04-01-2011 o 19:18
    Pozdrawiam!

  6. #6
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    dlugo kreciłeś rozrusznikiem, pewnie z nim sie cos stalo. kabli pewnie z marketu nie masz jak masz ciężarówkę pewnie dość grube są. zresetuk kompa moze błędy sie porobiły. złącz klemy od aku na kilka chwil. miałem podobna sytuację , padł rozrusznik. sprawdź czy dostaje sie prąd do rozrusznika miernikiem , jak nie może to byc wina modułu, jest on pod schowkiem umieszczony kolor biały wielkości paczki fajek :) słowa użytkownika BOSS . napisz do niego albo zadzwon powie ci jak sprawdzić czy to jest wina tego modułu . Trzeba tam jakiś kabelek zewrzeć nie pamiętam dokładnie. mi padł rozrusznik w drodze na zlot do ślesina :) auto wróciło do domu na lawecie a my musieliśmy e39 przyjechać :(
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    Kable mam porzadne robione z kabli od spawarki, juz nie raz w tarsie jakiemus kierowcy dupe nimi ratowalem lub ktos mi tylek ratowal jak zapomnialem przepalic a webasto zerzarlo aku. ale pomijajac to, sam nie bede niczego robil bo nie mam warunkow, ani tez za bardzo czasu. jutro kolo poludnia zabiore aku do mieszkania-kumpel przywieze prostownik i doprowadze go do ladu. Kolega dal mi namiary do goscia co robi tylko BMW, nie odbieral przy swiecie wiec dopiero w pon rano bede dzwonil, co do holowania to do tego goscia bedzie jakies 3 moze 4 km. na przed miesciach Lublina ma warsztat. troche mnie ta cala sytuacja zdenerwowala. nie spodziewalem sie ze moze byc taki problem po wysuszeniu baku. zaskoczylo mnie ze wczoraj tak szybko padl ten aku, tak jakby ladowania nie mial, ale byc moze to rozrusznik juz padal. i dziwne ze jak odpalil za pierwszym razem po zatankowaniu, to chodzil normalnie a pozniej znow ciezko zapalil, moze tez pompka wspomagajaca padla. no i jeszcze to webasto...
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  8. #8
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    jak z tym odpowietrzaniem webasto????? w instrukcji tego nie znalazłem , powie ktos jak to sie robi?
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    kumpel mowil, ze trzeba podpiac kompa z inpą i tam jest w opcjach testowanie pompki od webasta czy jakos tak, i wtedy ona pracuje caly czas i tak sie odpowietrza, pozniej trzeba z kompa odpalic webasto bo jest zalane, musi sie przepalic ( bedzie kupa dymu) i pozniej jest cacy. tylko z braku paliwa ta pompka mogla pasc jak rowniez pompka wspomagajaca, trzeba bedzie zmierzyc cisnienie powinno byc 3,5-4 bary. narazie aku jest pod prostownikiem zeby na jutro bylo tip top.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja tam jestem bardziej optymistyczny i uważam, że sie układ zapowietrzył - ostrzeżene dla innych - jak wiecie, że paliwa zero i auto zgaśnie - TO NIE KRĘCIĆ WIĘCEJ !!! Wlać paliwo i dopiero.. Z racji handlu autami za pare groszy zdarzają mi się i diesle - wiadomo paliwo wartość auta więc wiele w baku nie ma, no i jak sam zgaśnie i się nim juz nie kręci to przeważnie łąpie bez większych problemów, ale jak juz ludzie na hama to lipa ...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •