Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: E38 740d m67 - Problem z odpalaniem po wysuszeniu zbiornika paliwa.

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    korek wlwu paliwa ... tak mi sie wydaje
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Tylko co to ma dać niby?
    Problem nie jest z odpowietrzeniem baku, a raczej z niską i wysoką stroną CR.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    nie ma problemu z odpowietrzaniem zapowietrzonego diesla, przkrecic kluczyc w pozycje "zaplon" i poczekac az pompka poda paliwo, czynnosc powtorzyc, i odpalac. auto jak zapali to niech chwile pochodzi i w droge, uklad ten sie odpowietrzy.

    u mnie po zremontowaniu rozrusznika wszystko wrocilo do normy, a nawet sie poprawilo, naprawde slychac roznice, rozrusznik kreci teraz jak natchniony, 3 razy szybciej, dzieki czemu auto odpala bez problemu, webasto (nie wiem jakim sposobem) znow dziala poprawnie, pompka cyka, slychac huczenie i temperatura rosnie, wszystko jest tip top. teraz musze wziac sie za te sterowniki turbin zeby dobrze szla.
    Po wszystkim nie bede komentowal wypowiedzi co niektorych uzytkownikow wypowiadajacych sie w tym watku np "usmierciles ktoras z pomp"...

    Koszt: 600zl remont rozrusznika tak jak pisalem wczesniej - wszystko nowe, 200zl wyjecie i wlozenie... mechanik ktorego polecil mi kolega specjalizuje sie glownie w diagnozowaniu i naprawch benzyniakow BMW. Powiedzial ze na dieslach nie zna sie prawie wcale jesli chodzi o diagnozowanie problemow, ale jak mu powiem co trzeba zrobic to twierdzi ze wszystko jest w stanie zrobic od strony mechanicznej. Gosc wydaje sie byc naprawde w porzadku, cena wydaje mi sie bardzo przystepna za ta robote.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  4. #24
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    To lekko wspomaga odpowietrzanie zbiornika, tak samo jak odkręcanie korka w zbiorniczku wyrównawczym po wymianie płynu w chłodnicy. Gdy się diesla zapowietrzy to trzeba podchodzić jak do jajka i pomagać jak się da. Mi raz (nie wiem jakim cudem) przekłamał komputer i moje paliwo na ok 30km skończyło się nagle. Tak auto zapowietrzyłem (odpaliłem na chama i km na stację jechałem powoli), że nie mogłem nawet nalać paliwa! Napstrykałem ok 5 litrów i zrobiłem to co opisałem wyżej. Pochodził sobie na uboczu na stacji trochę czasu i dopiero podjechałem go do tankować...

    Cytat Zamieszczone przez cezar012 Zobacz posta
    "usmierciles ktoras z pomp"...
    Pogadamy za kilka miesięcy czy nie dostały po dupie :) i co z tą pompą pod podłogą? Jest czy nie ma w 740d?
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 07-01-2011 o 10:31
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    ... i co z tą pompą pod podłogą? Jest czy nie ma w 740d?
    pisalem juz ze nie ma. jest tylko jedna w baku i pozniej odrazu mechaniczna wysokiego cisnienia.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  6. #26
    pompka pod podłogą jest dokładnie jak ktoś pisał pod osłoną na wysokości fotela kierowcy z tym że ta pompka paliwa jest pompką od webasto. Ja również zapowietrzylem moje autko z tym że po wlaniu paliwa nie bylo problemu z odpaleniem. W końcu po to w nowszych dieslach są pompki w zbiornikach a nie pod maską ręczne.



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  7. #27
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    OK Sprawdziłem faktycznie nie występuje u Was dodatkowa pompa. Czyli kilka stówek w kieszeni co jakieś 200kkm :D
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 07-01-2011 o 14:17
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    A mnie remont rozrusznika kosztował 10 zł. Tokarz dorobił mi przednią tulejkę, bo jej nie było?! Ukradli, czy wypadła, nie wiem. W każdym razie bebechy rozrusznika były jak nowe, więc nawet nie próbowałem nic wymieniać bo oryginał, to oryginał. Jedynie wszystko dokładnie umyłem, nasmarowałem przekładnie planetarną, tulejki i gites majonez, rozrusznik kręci jak siemasz Wiktor :D
    Podejrzewam że rozrusznik uratowała tylko moja zapobiegliwość. Mimo braku tulejki, rozrusznik kręcił i uruchamiał silnik, więc nic nie wskazywało że czegoś mu brakuje. A jednak przy wyjęciu silnika postanowiłem przejrzeć wszystkie podzespoły, a tam takie buty.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    18
    BMW
    740 E38
    Skąd
    WARSZAWA

    Pomoc

    Witam mam problem z 740d z radiem czy może mi ktoś pomóc.
    Pozdrawiam

  10. #30
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Rocki10, zastosuj się kolego do informacji jaką otrzymałeś ode mnie na PW!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •