Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: E38 740d m67 - Problem z odpalaniem po wysuszeniu zbiornika paliwa.

  1. #11
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Znawcą może i nie jestem ale ;) było pusto w baku , kręciłeś już pewne przed dojazdem do stacji dość intensywnie. Z tego co pisałeś potem też dałeś rozrusznikowi ostro w d..pe, aku się rozładował albo rozrusznik umarł bądź robi po tym wszystkim jakąś zwarę i rozładowuje aku. Jaki z tego morał? : mieć zawsze w baku dużooo paliwka ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez cezar012 Zobacz posta
    Kable oczywiscie mam, w samochodzie... (tak to jest jak sie ma ciezarowki)
    ale mialem do pomocy jakis maly samochod chyba skode fabie 1.4 wiec z jej aku nawet za bardzo nie chcial krecic. jade z kumplem rano jego e36 325i po moja bunie i zobaczymy co bedzie sie dzialo.
    Panie 7er to jest ciężarówka i kable muszą być konkret temat był omawiany, to czy to był maluch czy inna 7er nie ma znaczenia, znaczenie mają kable.

    Co do reszty twojej opowieści masz nauczkę po której będziesz pamiętał całe życie, że każde zapowietrzone auto sprawia problem a Ty je przykładnie katowałeś. Po takiej akcji pomijając fakt, że bez problemu udało Ci się zatankować auto. Powinieneś podnieść maskę i obserwować przewód paliwa. Po przekręceniu kluczyka na start powinieneś poczekać aż pompy podadzą paliwo na listwę i wyrównają ciśnienia. Z reguły zapobiegawczo 2-3 razy pełny cykl pracy pomp (ok 15-20sek każdy) jak będzie za mocno pompy się wyłączą wcześniej lub zawór zwrotny puści paliwo z powrotem do baku u nas w autach chyba ta 2 opcja działa.
    Po odpaleniu mimo wszystko gdzieś będą drobiny powietrza a czułość systemu CR jest bardzo wysoka, mogłeś odpalić auto i zostawić je na co najmniej 15 minut z odkręconym korkiem paliwa. Wtedy moglibyśmy rozmawiać o prawidłowym odpowietrzeniu. Teraz diabli wiedzą ile szkód narobiłeś. Może zabiłeś pompę paliwa w Webasto, może uśmierciłeś pompę pod podłogą. A może nadal jest zapowietrzony... Sprawdź bezpieczniki bo na teorię zanim padnie jakaś pompka w webasto najpierw podziękować powinien bezpiecznik chroniąc samą pompę.

    Posprawdzaj wszystko, powodzenia.


    Cytat Zamieszczone przez cezar012 Zobacz posta
    bylem teraz z kumplem po niego. podpielismy kable i cisza... nawet rozrusznik sie nie odezwal. kontrolki wszystkie swieca. ladowalismy go na kablach jakies 20 min.

    Jeżeli brakuje mu prądu to przy próbie odpalenia występuje charakterystyczne cykanie i przygasanie kontrolek.
    Jeżeli jest kompletna cisza, przy próbie odpalenia kolega niech popuka czymś drewnianym w rozrusznik, zawiesiły się szczotki. Rozrusznik do regeneracji, dobrze poszukasz to za parę stówek naprawisz na częściach Boscha (szczoty i bendiks) jak oddasz byle gdzie to skroją Cię na 700-1000zł :/
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 03-01-2011 o 13:32
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Panie 7er to jest ciężarówka i kable muszą być konkret temat był omawiany, to czy to był maluch czy inna 7er nie ma znaczenia, znaczenie mają kable.
    czytajac dokladnie kazdy moj post doczytalbys sie ze:
    Cytat Zamieszczone przez cezar012 Zobacz posta
    Kable mam porzadne robione z kabli od spawarki, juz nie raz w tarsie jakiemus kierowcy dupe nimi ratowalem lub ktos mi tylek ratowal jak zapomnialem przepalic a webasto zerzarlo aku...
    Dzis odpalalismy moje IVECO z jakiegos malego silnika w corsie, dobre kable nic nie pomogly, aku bylo za male i Iveco nie chcialo nawet mialknac...Dopiero VW golf 2.0 dal rade, bo mial wiekszy aku i wiekszy alternator.
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Co do reszty twojej opowieści masz nauczkę po której będziesz pamiętał całe życie, że każde zapowietrzone auto sprawia problem a Ty je przykładnie katowałeś. Po takiej akcji pomijając fakt, że bez problemu udało Ci się zatankować auto. Powinieneś podnieść maskę i obserwować przewód paliwa. Po przekręceniu kluczyka na start powinieneś poczekać aż pompy podadzą paliwo na listwę i wyrównają ciśnienia. Z reguły zapobiegawczo 2-3 razy pełny cykl pracy pomp (ok 15-20sek każdy) jak będzie za mocno pompy się wyłączą wcześniej lub zawór zwrotny puści paliwo z powrotem do baku u nas w autach chyba ta 2 opcja działa
    Po odpaleniu mimo wszystko gdzieś będą drobiny powietrza a czułość systemu CR jest bardzo wysoka, mogłeś odpalić auto i zostawić je na co najmniej 15 minut z odkręconym korkiem paliwa. Wtedy moglibyśmy rozmawiać o prawidłowym odpowietrzeniu. Teraz diabli wiedzą ile szkód narobiłeś. Może zabiłeś pompę paliwa w Webasto, może uśmierciłeś pompę pod podłogą. A może nadal jest zapowietrzony... Sprawdź bezpieczniki bo na teorię zanim padnie jakaś pompka w webasto najpierw podziękować powinien bezpiecznik chroniąc samą pompę.
    Cytat Zamieszczone przez cezar012 Zobacz posta
    ...
    ale zaznaczam ze po zatankowaniu z problemami ale zapalil. pracowal normalnie, zadnych problemow nie bylo w czasie jazdy.
    do tego z tego co sie orientuje, moge sie myslic w 730d jest jedna pompka w baku a druga pod podloga... ale za to w 740d jest tylko ta w baku, pod podloga tej wspomagajacej nie ma. bynajmniej u mnie. Co do Webasta to powiedz mi kolego jaki ja mialem wplyw na prace webasta oprocz tego ze zabraklo paliwa??? po odpaleniu to komputer steruje webastem, a jesli wlaczam na zgaszonym silniku to moja czynnosc ogranicza sie do ON/OFF reszta steruje znow komp.

    A teraz tak... Rozrusznik wyjety... zlom... nawet wirnika niema, trzeba nowy. Prawdopodobna przyczyna ciezkiego odpalania byl konczacy sie rozrusznik, sprawa z brakiem paliwa go poprostu dobila. jak bedzie rozrusznik znow zywy i na swoim miejscu dam znac czy wszystko wrocilo do normy. dla odmiany dzis padlo mi ladowanie w Iveco 3513c wywrotka, a alternator ma 2 tyg....
    Co do tego co mowiles na temat remontu rozrusznika na czesciach BOSCHA, to byc moze ja sie nie znam, ale w 740d przynajmniej u mnie siedzial rozrusznik MagnetiMarelli nie wiem czy czesci Boscha pasuja, tego tematu nie ogarniam kompletnie.

    Wszelkie moje bledy w mysleniu i wypowiedziach prosze wyprostowac.
    Ostatnio edytowane przez cezar012 ; 03-01-2011 o 19:19
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Masz rację, bo motor m67 obsługuje rozrusznik na częściach Magneti Marelli. Tak jak pisałem, temat przerabiałem i koszty kompletnej naprawy nie są zbyt wysokie. Ja za części zapłaciłem trzy stówki plus drugie tyle za robotę. Ale efekt jest widoczny, bo rozrusznk kręci teraz cichutko i z zadziwiającą łatwością, natomiast przed awarią rzęził niemiłosiernie. Poprostu przyszedł na niego czas (dodam, że od nowości rozrusznik nie był otwierany i robiony, więc i tak nieźle, że wytrzymał ponad 10 lat).
    Pozdrawiam!

  5. #15
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    wirnik od libry 2,4jtd a szczotki od brava 1,9 jtd tyle pamiętm , gdzieś jest temat o moim rozruszniku najwiecej kasy poszło na wymontowanie i wmontowanie rozrusznika na swoje miejsce. mechanik powiediał nigdy wiecej , tak jak pisali wyżej koledzy rozrusznik po remoncie kreci ze 3 razy szybciej i mnije czasu trzeba zeby odpalić auto
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez szczurek Zobacz posta
    wirnik od libry 2,4jtd a szczotki od brava 1,9 jtd tyle pamiętm , gdzieś jest temat o moim rozruszniku najwiecej kasy poszło na wymontowanie i wmontowanie rozrusznika na swoje miejsce. mechanik powiediał nigdy wiecej , tak jak pisali wyżej koledzy rozrusznik po remoncie kreci ze 3 razy szybciej i mnije czasu trzeba zeby odpalić auto
    szczurek przesledzilem Twoje wątki... 06-06-2010 22:21 [ elektryka] nie chce odpalic

    " jak jest zimny to przekreci ze 3 razy i odpali a jak sie nagrzeje wskazowka na srodku, to kaplica. dzisiaj wychechłałem caly akumulator i na KABLACH dopiero odpalił. dodam ze bylo prawie 30 stopni na dworze. rece opadają. wiem ze komp mi wszystko powie ale mam nadzieje ze mi teraz moze jakos pomozecie, jakies wrozenie z fusów ???? "

    oraz drugi 17-06-2010 20:42 [mechanika] gdzie jest rozrusznik???

    " chce sie dowiedziec gdzie jest rozrusznik w 4.0d i przekaźnik który konkretnie do rozrusznika jest przypisany. byl dzisiaj u mnie kolo z kompem i z elektronika wszystko wpariadkie daje sygnał wszystko odblokowane, kluczyk ok imo tak samo . sprawa jest prosta, jak bedzie dojscie do rozrusznika to go sam wykrece i dam do zrobienia, jak bedzie gdzies schowany to juz lipa i tylko mechanior rzeby go wyciagnał . takze czekam na jakies rysuneczki gdzie inzynierownie bmw sprytnie ukryli przede mna ten rozrusznik"

    nie chce nic mowic ale pewnie zrobiles to samo co ja, czyli dojechales konczacy sie juz rozrusznik... zajelo Ci to jakis tydzien na padnietym wstrysku zle odplal i dlugo kreciles. Mamy teraz dobre dwa przyklady na mnie i na Tobie, jak wazne jest w naszych 7er zeby na bierzaco usuwac najdrobniejsze usterki i nie jezdzic na czyms co sie konczy bo od tego w dupe dostaja rowniez inne elementy pojazdu. ale nie podales w tym swoim temacie jak skonczyly sie technicznie i finansowo Twoje problemy ze wtryskami.
    Ostatnio edytowane przez cezar012 ; 03-01-2011 o 21:07
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Cytat Zamieszczone przez cezar012 Zobacz posta
    nie chce nic mowic ale pewnie zrobiles to samo co ja, czyli dojechales konczacy sie juz rozrusznik... zajelo Ci to jakis tydzien na padnietym wstrysku zle odplal i dlugo kreciles. Mamy teraz dobre dwa przyklady na mnie i na Tobie, jak wazne jest w naszych 7er zeby na bierzaco usuwac najdrobniejsze usterki i nie jezdzic na czyms co sie konczy bo od tego w dupe dostaja rowniez inne elementy pojazdu. ale nie podales w tym swoim temacie jak skonczyly sie technicznie i finansowo Twoje problemy ze wtryskami.
    dodajcie jeszcze mnie, bo jeździłem na rzęchającym rozruszniku, w końcu się rozleciał na mieście, łamiąc przy okazji (niby) zęby wieńca koła zamachowego ;) koszt wymiany wszystkiego z robocizną 1200 zł, +30 na taksówkę która zaholowała do warsztatu

    a wykończyłem go bardzo prosto- zamiast od razu wymienić czujnik wału (350 zł z robocizną ) to jeździłem, problemy z zapalaniem+kończący się rozrusznik=rymont

    także polecam naprawiać wsio na bierzącoo ;)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar cezar012
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    48
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Lublin
    kompletny remont rozrusznika wlacznie z nowym wirnikiem, elektrowlacznikiem, szczotkami, lozyskami i wszystkim co mozliwe do wymiany - zeby go dwa razy nie wyjmowac, to 600zl w moim przypadku.
    za wyjecie i wlozenie mechanik zaspiewal 200zl. jutro dopiero bedzie na poludnie rozrusznik bo czesci niemieli akurat. tyle sie dowiedzialem dzis przez telefon, jutro mam po poludniu odbierac, jesli wszystko bedzie gralo.
    V8-POWER...
    BMW e38 740d V8 ;-D
    Scania R500 V8
    Scania 164c V8
    Scania 144L V8

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja tylko wspomnę, że zabawę z odpowietrzaniem można zrobić w każdym momencie, jak zrobisz rozrusznik to odpal go na odkręconym korku niech sobie pochodzi a co do pompki pod podłogą dziwna sprawa bo teoretycznie być powinna! Skoro w TDSie nawet jest to w 4.0d tym bardziej powinna być...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    odpal go na odkręconym korku
    Który korek masz na myśli?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •