Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Dużo błędów INPA. Coś pożera energię akumulatora.

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Dużo błędów INPA. Coś pożera energię akumulatora.

    Mam problem związany z zasilaniem, nie wiem czy gdzieś dostała się woda czy coś przymarzło ale na to wskazuje bo błędy przyszły jak grom z nieba - nagle i bez ostrzeżenia. Szukałem w necie ale niestety nie ma tego zbyt wiele, może ktoś z Was miał podobne przypadki: Prąd ładowania alternatora 14,4 V, przy obciążeniu 14,37.

    Moduł IKI
    - 141 ATS Signal : telegram or no telegram.
    Error frequency: 25
    Sporadic error.

    Moduł ZKE3_GM1
    - 149 Interior Security : fuse or cable
    Error Frequency: 1
    Static Error

    Moduł BOARDMONI
    - 1 Watch-dog Reset ( zrobił się Motornotprogram ? być może dotyczy to tego )

    Moduł EWS3
    - 15 Power on Reset
    Error frequency: 8
    Static Error

    Moduł SZM38

    - 8 Heating surface Seat Heating right Open circuit ( wiem że chodzi o matę grzewczą siedzenia prawego , ale co z nią nie tak skoro siedzenie grzeje tak jak trzeba na 3 poziomach ? robi się spięcie ? )

    Moduł LWS5

    - 1 Clamp 30 defective ( coś dzieje się z klamrą akumulatora ? tylko co )

    Sporadic error


    Błędy skasowałem jutro zobaczę czy powrócą.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    8 Heating surface Seat Heating right Open circuit . Uruchom ogrzewanie spod Inpy i sprawdź jaka jest temperatura na każdej z kilku stref. Powinna być zbliżona.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez pablo_k3 Zobacz posta
    8 Heating surface Seat Heating right Open circuit . Uruchom ogrzewanie spod Inpy i sprawdź jaka jest temperatura na każdej z kilku stref. Powinna być zbliżona.
    pablo_k3, błąd z ogrzewaniem siedzeń już nie występuje, natomiast auto dziś rano znów się rozprogramowało - motor not program. Zapomniałem dodać że problemy zaczęły się gdy w świąteczną sobotę na drodze zahaczyłem podwoziem tak feralnie o wystającą zmarźlinę , że rozpięło i wyciągnęło mi kable od sond lambda tych za katami. Przejechałem tak ok 12 km, dopiero w niedziele to zobaczyłem. Kable spiąłem ale niestety od tego czasu są problemy, przed chwilą odpaliłem auto skasowałem adaptacje i błędy, i dziwią mnie paramtery lambda, które oscylują w granicach 0,18 - 0,68 , a przed incydentem było 1,02, 1,03. Wtryski zalewają tak mocno że czuć niespalone paliwo z wydechów, obroty bujają w zakresie od 0 do 1300. Na zimnym silniku przepływka pokazuje powietrze od 60 do 75 kg/h. Nie wiem może któreś kable się po prostu urwały w otulnie lub przy samej sondzie bo były na prawdę mocno wyciągnięte.


    Dochodzi jeszcze jeden błąd 136 Test emergency air position.
    Ostatnio edytowane przez bitek-bitek ; 29-12-2010 o 13:34
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    136 Test emergency air position. Mam u siebie ten sam błąd. Walcze z nim od jakiegoś czasu. Z tego co szperałem po zagranicznych forach wynika że auto ma nieprawidłowe dane w trakcie przeprowadzania adaptacji. U mnie po wykasowaniu gaśnie check engine i na kilka dni mam spokój. Dodatkowo wywala mi błędy które mówią że jest coś nie tak ze spalinami, choć parametry sąd lambda mam dobre.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    U mnie check engine w ogóle się nie zapala, a błąd 136 raz jest raz nie ma tak jak u Ciebie. Kompletnie nie mam pojęcia co się dzieje, jutro ładuje auto na podnośnik i będę sprawdzał miernikiem sondy.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    U mnie po za wspomnianymi błędami auto zachowuje się idealnie. Osiągi ok. Spalanie w zimowych warunkach- miasto 14l-23l trasa 10l max 11l. Po dłuższej jeździe czasami zapala mi się check engine i wspomniane błędy. Parametry pracy silnika z INPY są idealne. Niemam pojęcia co się dzieje. Jeden spec od BMW doradził mi wymiane filtra paliwa i świec na sam początek. Powiedział też żeby tankować paliwo na sprawdzonych stacjach i sprawdzić co się wtedy będzie działo. Podobno zimą jakość paliwa daje o sobie znać najbardziej.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Widzę że nie mamy tu zbyt wielu speców od INP-y , był jeden ale się go pozbyli. Problem zdiagnozowany. Walnięty akumulator .
    Ostatnio edytowane przez bitek-bitek ; 31-12-2010 o 19:02
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Właśnie a propos INP-Y... Miałem dwa razy dość dziwny przypadek... Samochód jeździł normalnie aż w końcu po odpaleniu zaczął strasznie nierówno chodzić. Do tego stopnia że TIR ze świateł zbierał się szybciej niż ja (dosłownie). Podjechałem do mechanika i nie wiadomo skąd nagle 30 kilka błędów na INP-ie. Już nawet nie pamiętam czego one dotyczyły w każdym razie nie stwierdził tam żadnej usterki. Teraz najdziwniejsze: z braku pomysłu porozłączał wszystkie wtyczki przy silniku i podłączył je ponownie - Pomogło! Silnik zaczął znowu normalnie pracować i tak pracował coś około półtora roku.... Potem zdarzyło się coś takiego drugi raz i znowu podjechałem do warsztatu i od razu bez szukania rozłączył podłączył i znowu pomogło - samochód do tej pory jeździ normalnie. Nie wie ktoś co może być przyczyną? Bo do tej pory nie mogę nigdzie znaleźć przyczyny takiego zachowania....
    Pozdrawiam

    fm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •