Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: [E38] Komunikaty o błędach

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław

    [E38] Komunikaty o błędach

    Witam

    Ma ktoś może spis wszystkich komunikatów o błędach? Mam niedziałające pixele i wyskakuje mi od wczoraj błąd: 1 długie słowo coś jakby z fragmentem "flascher" i drugie prawdopodobnie "fuhlen" jakieś pomysły? :D

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Płyn do spryskiwaczy chyba... ;)
    Tu niestety jak się kupuje to 10 literek od razu bo jedną wlewasz a druga na dolewkę po trochę poniżej połowy już pieprzony komunikat wyskakuje... ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Płyn do spryskiwaczy chyba... ;)
    Tu niestety jak się kupuje to 10 literek od razu bo jedną wlewasz a druga na dolewkę po trochę poniżej połowy już pieprzony komunikat wyskakuje... ;)
    powaga? nigdy nie probowalem sprawdzac, ile po komunikacie jeszcze mozna psikac.
    myslalem, ze niewiele, bo mialem wrazenie, ze po komunikacie cisnienie bylo juz slabsze.
    ale z tego co piszesz, spokojnie sa jeszcze ze 4 litry...

  5. #5
    Za niski poziom płynu do spryskiwaczy to Waschwasserstand.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    FĂźllen - znaczy napełnić więc to jedna z możliwości...
    Może być jeszcze płyn hamulcowy albo płyn w chłodnicy... Posprawdzaj i będziesz wiedział.
    Co do komunikatu o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy, to rzeczywiście dość wcześnie się zapala u mnie jak kiedyś wlałem zaraz po zapaleniu to weszło chyba niecałe 3 litry, a zbiornik mam 5 litrów. Z tego co pamiętam Evan mówił że u niego też tak jest więc to chyba norma...
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    podepne sie do tematu. Caly czas wyswietla mi komunikat o konczacych sie hamulcach - po wymianie klockow zalozylem nowy czujnik ale komunikat zostal.
    Pózniej probowałem zewrzec czujnik ale bez zmian. Sprawdzilem tez czujnik z tylu.
    Jak to działa ? czy komunikat znika od razu po zalozeniu nowego czujnika czy trzeba troche pojezdzic ?

  8. #8
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez wojt
    podepne sie do tematu. Caly czas wyswietla mi komunikat o konczacych sie hamulcach - po wymianie klockow zalozylem nowy czujnik ale komunikat zostal.
    Pózniej probowałem zewrzec czujnik ale bez zmian. Sprawdzilem tez czujnik z tylu.
    Jak to działa ? czy komunikat znika od razu po zalozeniu nowego czujnika czy trzeba troche pojezdzic ?
    Kolego to powinno zniknąć po założeniu czujnika....
    Możesz to łatwo sprawdzić po wyjęciu wtyczki wsadź kawałek przewodu i zmostkuj wtyczkę komunikat powinien zniknąć... Komunikat pojawia się gdy jest przerwa w obwodzie czyli czujnik się przeciera lub uszkodzi się przewód...
    Dreams from Dreams - 7er...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Możesz to łatwo sprawdzić po wyjęciu wtyczki wsadź kawałek przewodu i zmostkuj wtyczkę komunikat powinien zniknąć...
    Tak zrobiłem, niestety bez efektu. Czy mozna sprawdzic ktory czujnik ma przerwe (poza podlaczeniem pod komputer) ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    78
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    DKK
    Olejus a nie masz moze przypadkiem czegos takiego tylko ze z jezykiem wloskim :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •