Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Wątek: [E38] Komunikaty o błędach

  1. #11
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez szklarzu9
    Olejus a nie masz moze przypadkiem czegos takiego tylko ze z jezykiem wloskim :D
    Nie prosciej zmienic jezyk komputera na niemiecki? i ew. w razie sentymentu do włoskiego po odszyfrowaniu do niego wrócic ;) 8/ :what:

  2. #12
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wojt
    Czy mozna sprawdzic ktory czujnik ma przerwe (poza podlaczeniem pod komputer) ?
    Najprościej można sprawdzić omomierzem, obwód przez czujnik musi być zamknięty, wypinasz wtyczkę i mierząc czujnik powinno wskazywać 0 ohm.

    Jeżeli czujniki są OK i cały czas wyświetla się komunikat "Bremsbelage prufen" to musisz szukać przerwy w instalacji.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    32
    BMW
    Było E32 730iA, E38 730d, jest E65 730d 2002
    Skąd
    EKU
    Cytat Zamieszczone przez wojt
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Możesz to łatwo sprawdzić po wyjęciu wtyczki wsadź kawałek przewodu i zmostkuj wtyczkę komunikat powinien zniknąć...
    Tak zrobiłem, niestety bez efektu. Czy mozna sprawdzic ktory czujnik ma przerwe (poza podlaczeniem pod komputer) ?
    Czujniki klocków są połączone szeregowo, więc jak można się domyślić, nie da rady sprawdzić który stanowi przerwę w obwodzie.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Pixele trochę się zmieniły i odszyfrowałem: WASCHWASSER FULLEN ;D ;D Kurde i chciałem sprawdzić ile jeszcze mogę popsikać po wyświetleniu się komunikatu i psikałem, psikałem i w końcu otworzyłem maskę a tam z 1/3 zbiorniczka ;( Dzięki za pomoc i listę komunikatów, wykuję na pamięć ;D


    A jeszcze pytanie: Dlaczego jak zwolnię hamulec ręczny, muszę go zwolnić jeszcze raz albo dwa żeby zniknęła kontrolka i nie było gongu? Zauważyłem że to chyba we wszystkich E38 jest

  5. #15
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    bo do bani jest zestaw - gumka i sprężynka :) ja już mam odruch wrodzony :) - ciągnę za wichajster od zwalniania ręcznego - pedał leci do góry a ja mu jeszcze pomagam delikatnie nogą od dołu i już po kontrolce .. ew. możesz jeszcze zdemontować plastik nad pedałami i tam nad pedałem jest coś w stylu krańcówki - jakiejś z fiata czy innego alarmu - przybliż ją mocą fizyczną do pedału - wtedy będzie szybciej gasła kontrolka :)]


    swego czasu chciałem jakoś z tą gumką powalczyć co pociąga pedał do góry ale z braku sprzętu dałem sobie spokój ... a ,że ja prowadzę auto jak kobieta ( bez butów - nawet zimą ) macanie pedału od dołu nie jest takie złe :) :) :)

  6. #16
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Tony J.
    Cytat Zamieszczone przez wojt
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Możesz to łatwo sprawdzić po wyjęciu wtyczki wsadź kawałek przewodu i zmostkuj wtyczkę komunikat powinien zniknąć...
    Tak zrobiłem, niestety bez efektu. Czy mozna sprawdzic ktory czujnik ma przerwe (poza podlaczeniem pod komputer) ?
    Czujniki klocków są połączone szeregowo, więc jak można się domyślić, nie da rady sprawdzić który stanowi przerwę w obwodzie.
    Tak czy tak wystarczy czujniki przemierzyć jak mówił Adam, a wtyczki na aucie zmostkować i mamy pewność gdzie szukać...
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez wojt
    Jak to działa ? czy komunikat znika od razu po zalozeniu nowego czujnika czy trzeba troche pojezdzic ?
    Komunikat zniknie po pewnej liczbie odpaleń autka(jeśli pojawił się po przetarciu czujnika).

    Pozdrowionka...

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    78
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    DKK
    MiBhell jakby zmiana jezyka byla mozliwa to juz dawno bym to zrobil :razz:

  9. #19
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez wojtas
    Cytat Zamieszczone przez wojt
    Jak to działa ? czy komunikat znika od razu po zalozeniu nowego czujnika czy trzeba troche pojezdzic ?
    Komunikat zniknie po pewnej liczbie odpaleń autka(jeśli pojawił się po przetarciu czujnika).

    Pozdrowionka...
    To jakieś dziwa opowiadasz bo u mnie zawsze znikał od razu... ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #20
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Dokładnie u mnie też założyłem odpaliłem przerjechałem się ,żeby "ułozyć" klocki i zgasiłem i po ponownym odpaleniu nie było komunikatu :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •