Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: niskie obroty na zimnym silniku m60b40

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom

    niskie obroty na zimnym silniku m60b40

    witam mam taki problem. moja malutka 740iA m60b40 e38 stroi mi rano fochy. jak ja odpalam po nocy to trzyma niskie obroty w granicach 500 moze nawet mniej .jak dodam jej gazu to nawet strzeli:D musi chodzic 5min i jest ok ,a tak nawet nie moge ruszyc z miejsca nie reaguje na pedal gazu ja jej w deche ,a ona nic. wymienilem juz podstawowe rzeczy czyli swiece cewki mam ich 12szt lezec jak ktos potrzebuje , sonde lambde na orginal bosha, podmienilem przeplywke, nawet pompe paliwa:D i dupa. ktos mi mowil ,ze moze byc wina krokowca, ale by uniknac juz kosztow to moze ktos mial taki przypadek i sobie dal rade znim. powiem nie jest to moje pierwsze bmw ale V8 tak i jak narazie to zaluje ze kupilem :D dzieki za odp.
    dawid

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    slyszalem tez ze moze byc za to zajwisko odpowiedzialny czujnik tem. silnika?(tz. ten co reguluje dwka paliwa albo cos pomylilem:D)
    dawid

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    Dawid u mnie były uszczelki pod kolektorem ssącym ponieważ dostawał lewego powietrza i po wymianie wszystko ok

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    myslisz ze to moze byc przyczyna? moja jak sie rozgrzeje to juz pracuje dobrze
    dawid

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    u mnie też tak było i dodatkowo na zimnym lekko trzęsło i wina właśnie lewe powietrze

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    mozna jakos to sprawdzic w domowy sposob? zeby nie pchac sie w dodatkowe koszta. pamietasz moze ile kosztowaly te uszczelki i czy duzo roboty jest z tym?
    dawid

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    uszczelki kosztowały ok 200zł z tego co pamiętam ale gość mi jeszcze kilka rzeczy robił więc nie pamiętam. nie wiem jak to sprawdzić po prostu pojechałem do niego i zostawiłem auto

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    ok dziekuje za pomoc. postaram sie jakos to sprawdzic w najblizszym czasie. pozdrawiam
    dawid

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    spsikaj samostartem po silniku (opisywane bylo na forum) jak Ci zareaguje tzn ze lapie lewe powietrze.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    e38 740iA beatka
    Skąd
    kuj-pom
    panowie macie racje kupilem dzis starter spryskalem kolektor i caly dolot. dolot jest ok ,ale na kolektorze przy odmie jak pryskam centralnie z gory to lapie starter i silnik zaczyna ladnie pracowac:D. musze znalesc jakis kolektor i wymienic chyba ze da sie jakos to uszczelnic silikonem wysokotem.???
    dawid

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •