Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: alarm w aucie, temp silnika słaba, przekładania

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze

    alarm w aucie, temp silnika słaba, przekładania

    Kilka spraw za jednym tematem.
    Załącza mi sie alarm fabryczny w aucie , nie zawsze ale ostatnio często . Domyślam sie że pewnie przez warunki atmosferyczne ale może ktos miał z tym do czynienia ???

    Druga sprawa to nie mogę dogrzać silnika pod czas jazdy :( 730D nowy oryg termostat, nowa chłodnica itd.
    Jak wolno jadę po mieście to czasami uda się złapać pion skazówki od temp ale ogólnie nie dogrzewa , jest na to rada poza kartonem za nerki ? :)

    Trzecia sprawa to odwieczny problem wspomagania w naszych luksusowych 7 :) Postanowiłem to zrobić , a moim pomysłem jest wymiana przekładni kierowniczej na inną niby dobrą też od servotronika . Pompa jest cicha , wymienione mam wszystkie oleje i płyny na nowe i dobre . Jak kupiłem auto jednym palcem prowadziłem a teraz muszę wkładać w kręcenie fajerą troche wysiłku . Ktoś pisał że po wymianie przekładni u niego usterka ustąpiła .
    Wiem że to nie taki mały wydatek ale chce mieć normalne wspomaganie !!!
    Poza tym mam już w przekładni jakieś luzy i kierownica mi za dobrze nie wraca na tor jazdy po skreceniu kołami, ktoś mi tam regulował ale to już chyba nic nie daje więc postanowiłem wymienić ALE jak wspomaganie nie wróci do normy to sie lekko wku.... e że ładnych parę stówek poszło a usterka została.
    Pytanie czy ktoś przerabiał taką wymianę przekładni z owocnym wynikiem ???

    Z góry dzieki za odp.

  2. #2
    Z00FY
    Gość
    Podmień czujnik temperatury ,ale objawy bardziej przypominają termostat który jest wymieniony..
    Jeśli wymieniłeś płynw ukłądzie to zobacz czy pod korkiem nie robi Ci się mleko.. Jeśli się robi to znaczy ,że układ może być zapowietrzony. Miałem identycznie w 530d po wymianie łynu - po odpowietrzeniu układu problem zniknął. A jeśli to maglownica (sam myślałem ,że to ona daje w du**) to za samą regeneracje około 800 zł chcieli za to w Krakowie ponad rok temu.
    Ostatnio edytowane przez Z00FY ; 27-12-2010 o 12:12

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Po wymianie płynu gdy wszystko jest sprawne, pozostawienie auta na chodzie na minimum 20 minut z odkręconym korkiem w zbiorniczku wyrównawczym wystarcza aby się dobrze odpowietrzył układ, można pomóc zduszając węże itd. oczywiście ale sam powinien dać sobie radę.
    Według mnie to mimo wszystko będzie termostat, to, że jest nowy nic nie znaczy, ojcu to tłumaczyłem przez rok zanim posłuchał i wymienił, także nie działał mu od samego początku (inny model auta). Druga sprawa problem występuje przy jakich temperaturach? Bo jeżeli są to zakresy minimum -15*C to bez sprawnego webasto nie będzie łatwo dogrzać silnika.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Na starym termostacie było to samo, nawet gorzej :) Termostat jest nowy i bmw , webasto się załącza normalnie . Jak by był zapowietrzony to chyba by się grzał ? No i ciepło grzeje w aucie co by oznaczało że jest ok ale sprawdzę jeszcze to odpowietrzenie .
    Co do przekładni to za regeneracje wołają ponad tysiaka ,a na dodatek mechanik mój mówił , że regeneracja to lipa bo ludzie wracali tam gdzie robili na reklamacje . Mówił że lepiej dobą używkę , a tu ceny są bardzo różne . 650 , 800 340 , 320 . Znalazłem z gwarancją rozruchową ok 300 zł servotronic , więc chyba sie skusze :) bo 600 to przegięcie !
    Dzięki za odp.
    Dam znać jak coś zwalczę .

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez max Zobacz posta
    ... No i ciepło grzeje w aucie co by oznaczało że jest ok .. .
    Tu masz osobną pompkę , nie sugeruj się tym..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Kumam, przećwiczę jeszcze to odpowietrzenie .
    A nie grzeje się nawet w wyższych tepm niż -15. No i długo się nagrzewa :(

    Co do ogrzewania nawiasem mówiąc , mam nowe elektrozawory z aso i musi grzać (o ile silnik ciepły ;) ) a latem w końcu mi ciepło nie dmucha na szybę bo zawsze miałem z tym problem .
    Generalnie chciałem sprzedać auto i zmienić na większe z uwagi na sprzęt który muszę wozić ale już mam tyle nowych części , że chyba nie ma sensu :) Jakoś się zmieszczę w ten ;)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Co do przekładni to sprawdź pompę wspomagania.. Też szukałem przyczyny w przekładni aż w końcu okazało się, że pompa od wspomagania jest kiepska i jej regeneracja przyniosła w końcu pożądane efekty...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •