Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: M30 gaśnie po odpaleniu ;-(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz

    Question M30 gaśnie po odpaleniu ;-(

    Witam was panowie.kupiłem jakis czas temu e32 m30b30 ze starą instalacją LPG, która juz poprzedniemu wlascicielowi wywalila przepływke, takze jest ona poklejona sylikonem po wiasniacku a autko nie smiga na benzynie;-( odpalam ją zawsze na PB, ale nie pojade na benzynie.Problem jest taki, że gdy ją odpale to od razu zgaśnie, a po drugiej próbie zaskakuje od razu.fakt, chodzi bardzo nierówno, ale nie gaśnie i moge spokojnie przerzucic na LPG zeby jechac.Myślałem o wymianie przepływki, ale czy jest sens....gazownik mi powiedział, ze jak nie bedzie sekwencji to znów mi strzeli ten gaz i znów przepływka do wymiany...nie wiem ile w tym, prawdy, wiec pytam was:-)I jaka jest przyczyna tego, ze nie odpali za 1 razem.Siódemeczka ma to szczescie, ze w nocy stoi w ogrzewanym garazu pod domem, ale jak jade do pracy i po pracy odpalam ją taką zimną to nawet za 2 i za 3 razem zgaśnie:( wiec musze ją trzymac na obrotach, okolo 1300-1600 az sie troche rozgrzeje i wtedy przezucam na gaz.nie ukrywam, ze jest to niesamowicie uciazliwe.co o tym myslicie?macie moze jakiesprzypuszczenia?co mógłbym sprawdzic/wymienic?
    Z góry dzieki i serdecznie pozdrawiam
    :)
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Bardzo smutna historia wnioskuje że lubisz ten samochód bo piszesz o nim zdrobniale być może tamten flet nie dbał o to żeby była słuszna ilość paliwa w baku i pompa paliwa mogła pójść się kochać druga sprawa to przewody od baku 3 to przepływomierz skoro jest w takim stanie on też jest winny jak chcesz mieć szczęśliwy samochód i sam być szczęśliwym jego kierowcą zrób przepływke zadbaj o pompę paliwa wyczyść bak a jak nie to odpuść sobie ten samochód E32 nie jest temu winna że ktoś zboczony jej założył gaz zwykły wogule nie nadający się do tych silników to jest tak jak by człowiek miał ciężko pracować i był karmiony odchodami. nie będzie miał siły będzie zygał i wogule aż w końcu sie wykończy. W twoim przypadku należy sprawdzić wogule w jakim stanie jest ten silnik bo wymiana przepływki może już nie pomóc w silniku mogło porobić szkody typu tłoki rysy tulei i tłoków pobór oleju uszkodzenia głowicy. Tak właśnie od gazu Pierwszym krokiem jest sprawdzenie ciśnienia na cylindrach ustawienie zaworów jak mechanik stwierdzi że jest ok to montaż dobrej przepływki prawdopodobnie wymiana pompy i sondy lambdy jak ma byc jeżdżone na gazie to montaż sekwencji nie jest aż tak droga i nie karci tak bardzo tego nie winnego silnika połowę instalacji starej już masz którą sie wykorzysta butla jest wielozawór jest przewody są teraz tylko reduktor wtryski komputer i dostrojenie na dobrej sekwencji nie odczuje sie nawet różnicy nie zauważysz kiedy sie przełączy musisz zaglądać żeby zobaczyć na czym akurat jedziesz. Jak np nie masz pieniędzy to w zrób to co napisałem i w ostatecznosci popraw obecną instalacje i trzeba pamiętać żeby nie jeździć na malej ilosci gazu bo to wtedy prawie zawsze strzeli trzeba uważać ustawić to posprawdzać i jak zaświeci sie jedna kropka to odrazu już nie jechać na gazie tylko dotankotwać lać gaz na dobrych stacjach. Może nie bedzie to jakieś mocne i najlepsze dla silnika ale bedzie trzymać wolne obroty bedzie wkrecać sie na nie i nie bedzie strzelać i na benzynie bedzie chodził tak jak trzeba. Chyba że gazownik już widzi od razu że ta instalacja jest do niczego to zalożyć sekwencje albo jeździć tak aż sie rozpadnie a powiedz mi strzela ci ten gaz? nawet jak masz dużo go Regulowany był?
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 26-12-2010 o 19:15

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    pompe paliwa wymieniłem, bo kretyn mial rezerwe jak po nią pojechałem, z czego wnioskuje ze nigdy ta kontrolka mu nie gasła, ten gaz byl tak ustawiony ze przy 2,5tys obr sie dławił i nie chcial dalej ciagnac.generalnie katastrofa.juz troche w niej porobiłem, ale jeszcze duzo pracy mnie czeka niestety ;-( bo to byl typowy bamber, który w sms mi pisał, że: "wachacze som do wymiany", albo "o kturej pan u mnie bendzie" :D taki gościu;/ zawieszenie przod zrobilem, chlodnica nowa, pompa paliwa tez, olej w skrzyni, filtr rowniez wymieniony.w silniku tez.teraz kolej na to odpalanie...ale totalnie nie wiem gdzie mam się z tym udac...bo wiesz KaczyDJ...pojade do jakiegos łba to mi powymienia wszytsko to co jest dobre, a jak pojade do znanego warsztatu to zaplace tyle ile auto jest warte:P takze nie wiem na co mam sie nastawic...jakie to beda koszta mniej wiecej. Bo uwielbiam to auto, zawsze marzylem o e32 i jak juz ją kupilem to mi ciagle robi kawały...a przeciez ja chce dla niej jak najlepiej, hehe :) a przerobienie tego gowna co mam na przyzwoita sekwencje to jaki to koszt powinien byc, bo najtaniej mi ktos zrobi za 2tys.ale w koszalinie....a na miejscu w bydgoszczy najmjiej 2350zł....to jest cena normalna , czy troche przesadzona ?
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    już bez przesady z tą II-generacją, auto jest lekko zmulone, owszem, ale jak ktoś to z głową wyreguluje to da się jeździć i wcale znów nie tak wolno...
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Tak masz racje naszczęście w moim mieście jest Dwóch dobrych mechaników z Czego Jeden jest bardzo tani ma komputer i fachowych pracowników z moją bemą kiedyś sie porobiło że myślałem że tam cuda sie porobiły a on zrobił i bardzo tanio. Myślę że cena za Dobrą instalację wraz z montarzem nie powinna przekroczyć napewno 2 tyś. O ile zostanie twoja butla i wielozawór
    Musisz poprostu popytać kto jest dobry zna sie i jest nie drogi i samochód doprowadzić do ładu. Może i da sie jeździć na 2 gen ale ja bym takiego samochodu nie chciał. nie kupił bym jesli nawet był by piękny chyba że by miał dobre wyposażenie to dał bym z 1000zł tak jak mój kolega kupił indywiduala w longu za 800zł z gazem zwykłym silnik tak wyniszczony że to chyba nawet nie paliło ale były skury na elektryce roletka telefon i wiele bajerów wyciągnąl co lepsze i samochód poszedł na złom.

    Co do mechaników ustalaj wszystko z góry spytaj sie czy ci to zrobi i dokladnie za ile jesli zobaczysz inną E32 warto gościa zatrzymać i znim pogadać o siudemce i gdzie to naprawia jaki warsztat poleca. U mnie w mieście są tak na prawde 3 E32 może ze 3 gdzieś po bunkrowane bo bardzo rzadko je widze wszystko załatwiam na własną ręke
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 26-12-2010 o 20:08

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    moim skromnym zdaniem o cenie E32 z M30, jak w przypadku każdego starego auta, nie decyduje stan silnika tylko stan blacharki ;-)
    remont głowicy to niewielki koszt w porównaniu do remontu blacharskiego :-) Mnie sama blacharka z lakierem przy renowacji głupiej Łady kosztowała 8 tys zł... efekt możesz zobaczyć poniżej:



    myślę że można za tą kwotę spokojnie zrobić generalkę M30 na oryginalnych cześciach, natomiast generalka blacharska E32 to pewnie z 2x taka kasa...
    ja za swoją E32 M30B30 z II-gen dałem prawie 6000zł, już dołożyłem ponad 5kzł i nie żałuję :-) i za 1000zł nie oddam :D ale budę mam zdrową...
    co do niszczenia silnika - jeśli instalacja jest dobrze wyregulowana, skład mieszanki odpowiedni to nie ma mowy o takim czymś - co do zmulenia - postaram się jutro wrzucić filmik jak przyśpiesza moje auto na gazie - sam ocenisz. Uważam że 0-100 na LPG łeb w łeb z E46 320d kombi (150KM) to wynik akceptowalny...
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Jeśli tak jest jak mówisz to jest naprawdę dobrze i życzę ci żeby tak pozostało a ładzionka ładna w czasach gdy była w salonie pewnie kosztowała mniej niż teraz wyniosły cie koszty malowania w przeliczeniu teraz na nasze. :P
    Ale ja i tak bym nie chciał boje sie tego gazu i tyle tu naszemu koledze ten gaz zniszczył samochód i powoli niszczy mu już życie. Jesteś wyjątkiem skoro twoje bmw dobrze znosi ten gaz bo naprawdę bardzo mało beemek by poszło bez marudzenia na 2 czy też 3 generacje gazu. i wszystkie bmw co oglądałem z gazem zwykłym były śmietnikiem oglądałem jedną co silnik bardzo kulał i powiedział aa miałem gaz zwykły szczelał nie dało sie jeździć to założyłem sekwencyjny ale tez jakis kiepski był. A gość sie za puźno obudził bo zmiana instalacji nic nie pomoże silnik nie miał ochoty dobrze pracować na benzynie a co dopiero na gazie osiągi były jak W E36 z silnikiem 1.6. Ale powiem tyle w takiej instalacji gaz idzie tym szlauchem w filter czy tam do przpływki czy jest jeszcze inaczej zależy jak kto to założy i każdy cylinder dostaje dawkę losowo jeden więcej drugi mniej gazu i każdy to powie i powinien widzieć że wszystkie 6 cylindrów w takim przypadku nie dostaje po tyle samo paliwa i nigdy nie bedzie idealnego spalania a jak to jest jeszcze źle ustawione gaz kiepski to każdy ciągnie ile chce robi sie chaos wybuchy muł auto nie jedzie szarpie jednym słowem tragedia dlatego im mniej cylindrów tym lepiej to chodzi na zwykłym gazie. Zdarzały sie M70 ze zwykłym gazem ja nie wiem to już jest gorze niż Horror jestem pewny że ostatnie cylindry dostają mało gazu a te dalej pewnie wcale po obu stronach pociągną 3 pierwsze i to wszystko i jak to ma dzialać M70 to delikatny silnik jak ktoś takie coś zrobi to sam sie prosi o to zeby ten samochód ulegl samo zniszczeniu
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 26-12-2010 o 21:47

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Ja mam zwykły gaz i nie narzekam no oprócz spalania :P które jest właśnie zawyżone przez przepływomierz w dalsze trasy odpinam go i jest OK :D

    ________________________________________

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    silnik z instalacją II generacji najcześciej strzela gazem jeśli:
    - jest niewłaściwie dobrana instalacja (za słaby parownik)
    - jest źle wyregulowana, za oszczednie (najcześciej)
    - układ zapłonowy ma dość

    co do napełniania komór spalania mieszanką paliwowo-powietrzną to działa to identycznie jak w samochodzie gaźnikowym w dawnych czasach - z tym że o tyle lepiej że jest jakaś-tam korekcja zależna od lambdy.
    Jeśli silnik jest zadbany, układ zapłonowy jest w dobrym stanie a instalacja jest wyregulowana z głową moim zdaniem nie ma prawa się nic dziać. Silnik M30B30 jest prosty jak konstrukcja cepa, nie widze powodu dla którego miałby niepoprawnie pracować z instalacją II-gen która została stworzona właśnie do takich, prostych jak cep silników. Owszem mikser ograniczy osiągi ale to normalne.

    Wydaje mi się że mity o II-gen LPG w BMW powstają na skutek tego że instalacje te są montowane "po taniości" do aut ze znacznym przebiegiem, do silników już w jakimś stopniu zużytych (od dziadka z niemiec funkiel nówek, w praktyce często grubo ponad 500kkm przebiegu, nie oszukujmy się - trochę się tego naoglądałem szukając) i na dodatek często ustawiane "aby jak najmniej paliło" a to nie tędy droga...

    a co do Łady to nie po to ją robiłem żeby się zastanawiać ile na niej tracę, zapewniam Cię że koszt blachy to nie była nawet połowa całego kosztu renowacji :-)
    Ostatnio edytowane przez koNik_N ; 26-12-2010 o 22:30
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Ja mam za słaby parownik i mi nie strzela.

    Strzela od za dużego ...

    ________________________________________

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •