Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: OC

  1. #1
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20

    OC

    Miałem stłuczkę z mojej winy a wszystkie samochody w domu są ubezpieczone w tej samej firmie ubezpieczeniowej
    z czego 2 samochody figurują w ubezpieczeniu na mnie. Wiadomo stawka wzrośnie po tym incydencie obecnie w służbowym aucie o poj silnika 1,4 po 2 stłuczkach płace już niemalże tyle samo co za BMW z 3,0 .
    Czy podczas zmiany firmy ubezpieczeniowej mam obowiązek podać czy były jakieś stłuczki a jeśli tak czy nowa firma ma jakoś możliwość sprawdzenia tego w poprzedniej firmie ubezpieczeniowej jeśli zataję ten fakt?

  2. #2
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Napewno bedziesz musial udowodnic swoje znizki a majac stluczki poprzedni ubezpieczyciel wystawiajac zazwiadczenie wszystko poda No chyba ze powiesz ze jestes nowym kierowca i nie masz zadnych znizek jeszcze ale watpie zeby to sie oplacalo

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Wcześniej dało się tak zrobić - ubezpieczyciele nie mieli wglądu do innych firm i zniżek. Obecnie wchodzi cały system, dzięki któremu będą miały wgląd do historii ubezpieczeń, zniżek wykazu kolizji itp. Będą mogły także ściągać pieniądze, od kierowców, którzy wcześniej w ten sposób "oszukiwali". Więc obecnie to nie przejdzie.

  4. #4
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Jeśli mogę coś doradzić to polecam udanie się do agenta PZU ostatnio mają bajeczne zniżki zwłaszcza dla kogoś kto do nich wraca np za Bmw z silnikiem 4.0 najtaniej było niecałe 800 zł za rok w Link 4 a w Pzu wyliczyli teraz 450 zł na cały rok :-)
    Od razu piszę że nie pracuję tam daję tylko dobrą radę.
    Ostatnio edytowane przez avecezarave ; 26-12-2010 o 11:25

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przy okazji warto się upomnieć o rozdzielenie ubezpieczenia na konkretne auta. W wielu ubezpieczalniach jest to od górnie założone(mając 2 auta na siebie, robiąc stłuczkę jednym z nich OC idzie w górę tylko na to konkretne auto). W Alianz na pewno tak jest. W PZU trzeba się upomnieć o dodatkowy kwitek do podpisania.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Możesz zmienić ubezpieczyciela, a następny policzy Ci zniżki z przedstawianej poprzedniej polisy OC, czyli 60%. Niestety jest druga strona medalu. Ty oświadczasz, że masz takie zniżki a wg przepisów prawa masz już tylko 50%, więc jak się kiedyś dopatrzą to zapłacisz to z odsetkami. Lepiej chyba przyznać prawdę i poszukać najatrakcyjniejszej oferty?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    63
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    teraz na rynku jest taka konkurencja, że oni sie zabijają o klienta, idź do pzu, niech ci wyliczą i zrób mine jakby ci matke zabili i odwróć się na pięcie w stronę drzwi :D odrazu jeszcze 20% ci opuszczą :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •