Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: m30b30 + Lpg tylko na PB

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9

    m30b30 + Lpg tylko na PB

    Witam...

    Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie pomysł żeby wywalić gaz ( zwykły mikser ) i wymienić przepływomierz tam parę dupereli i jeździć na samym PB czy nie było by taniej ostatnio w te śniegi wyszło mi 32,5 gazu.
    Wczoraj odpiąłem przepływomierz to przynajmniej wskazówkę od ekonomizera widziałem bo tak to non stop jest + 30...

    Nie wiem sam już co robić...

    Na razie wywalę mikser zrobię przepływkę pojeżdżę na benzynie jak będzie drożej to się szarpnę na sekwencje co mi się wcale nie uśmiecha..,

    ________________________________________

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    32lpg to trochę za dużo zrób przepławkę. Na zwykłej instalacji zawsze będzie więcej palić niż na sekwencji. Ja bym zrobił tą przepływkę i zamontował sekwencje patrząc na ceny paliwa 5zl pb to trochę przesada w PL się robi. Chyba ze mało robisz kilometrów to nie ma potrzeby gazownie montować bo się nie zwróci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    No właśnie chodzi o to że samochód nie stygnie :P

    Przepływomierza nie ma sensu teraz robić bo gaz strzeli i znów go ciul trafi :(

    ________________________________________

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    No widzisz mi też nie stygnie :) mam stag300 i śmiga mi dobrze za 50zl robię do 200km :D
    W e32 miałem podobny problem i w końcu wymontowałem instalacje jeździłem na PB chciałem zamontować LPG ale już się nie opłacało bo sprzedałem samochód

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Nie wiem czy to dobry pomysł bo nigdy nie miałem gazowni w swoim aucie ale są takie patenty, które przy wystrzale chronią przepływomierz.. Szczytem techniki to nie jest i wygląda badziewnie ale chroni przepływkę. Nacina się wąż miedzy kolektorem a przepływomierzem i wstawia się tam jakąś gumę... Przy normalnej jeździe nie wciąga lewego powietrza natomiast przy wystrzale LPG chroni ją... Mogę zrobić zdjęcie tego patentu w aucie znajomego i wrzucić jak byś chciał... Albo wsadź Blosa , grubych parę stówek... Ale osiągi auta się poprawią bo jest jedna zwężka mniej w instalacji.. A kable wymieniałeś kiedy w aucie ?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Są też takie grzybki montujesz na obudowie od filtra lub na dolocie przed samym silnikiem, kiedy ma dojść do wybuchu one się otwierają i jest niby ok. Śmiesznie to trochę wygląda ale często już to widziałem nie tylko w bmw

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    co prawda ja mam M30B35 (PB+LPG, sekwencja) i w codziennej jezdie glownie miasto pali mi 16 a w trasie komputer pokazuje 13.5 l na 100 gazu, takze 32.5 to nawet za duzo jest na V12. Proponowal bym wymiane przeplywki, a co do strzalow wymiane palca, kopulki, świec i kabli do tego jeszcze regulacja instalacji lpg. Gdy zaplon jest utrzymywany w dobrym stanie i instalacja jest dobrze wyregulowana nie ma mozliwosci zeby strzelal nawet na mikserze. Ja wymienilem swiece na Beru http://www.autopartner.pl/index.php?...mid=22&lang=pl
    i kable tez beru kosztowalo mnie to ok.750 zl ale jesli chce miec sie takie auto i zeby jezdzilo jak nalezy to czesci tez musza byc pozadnej jakosci tym bardziej ze samochod ma jezdzic na lpg.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    przeplywke i tak musisz zmienic jesli chcesz jezdzic na samym pb do sekwencji auto musi na pb bdb smigac by sie gazownicy nie przyczepiali(jak cos spartola przy sekwencji) przeplywke tez mam zjechana po ladnych paru strzalach ale nigdy mi czy 735 czy 535 nie palily wiecej niz 16 na miejscu gazu radze podjedz wyregulowac lpg jak dalej bedzie strzelac(o ile klapka w przeplywce sie nie zacina) to uklad WN do wymiany( czy bedziesz przerabial na sekwencje to i tak bedziesz musial zrobic) masz gaz ustawiany na srubke?? jak tak to zagrzej samochod do temp.pracy silnika(wskazowka w pionie) wez kolege niech ci przygazuje do 2500obr/min i krec pokretlem (wkrecajac jak obroty beda spadac wykrecasz ale kolega ma caly czas gaz trzymac rowno nie dodawac nie popuszczac) moze masz za duza dawke ustawina na pokretle jak to ustawisz to srubkami przy parowniku ustawiasz by jak najrowniej chodzil na wolnych obrotach (lecz nie smierdzialo gazem jak bedzie to wkrecasz srubeczke przy parowniku)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    II-generacja LPG, pali mi ok 16-19 w zależności od tego jak jeżdżę i jak zimno jest, także Twoje 32,5 litra to jakiś kosmos... Na trasie po wymianie lambdy bierze mi przy 11,5-13 litrów max.
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •