Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Soczewki BOSCH vs HELLA

  1. #1
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Soczewki BOSCH vs HELLA

    Siema
    Tak jak w temacie...Macie jakieś doświadczenia z porównaniem tych lamp?Kolega w e34 zmienił soczewki z hella na bosch i świecą o niebo lepiej.Żarówki mamy te same,odbicia w lampie u mnie i za równo u niego pomalowane na czarno.

    Czy te soczewki czymś się różnią?Po czym poznać że np moje soczewki są wypalone?

    pozdr

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Soczewki Bosch mają metalowy odbłyśnik - są mniej podatne na wypalenie. Twoje zapewne mają wypalone odbłyśniki - jak wyjmiesz soczewkę i popatrzysz na lustro to zobaczysz, że jest stopione, z uszkodzonym odbłyśnikiem.

    Może to wyglądać np. tak - http://img19.imageshack.us/img19/1392/dscn1355.jpg
    (zdjęcie ze strony http://www.corsaclub.pl/forum/topics32/19197.htm )
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 23-12-2010 o 07:40

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Zgadzam się z kolegą xsilver, sam przerabiałem temat zmieniając "zwykłe helle" na oryginalne yellow. W starych odbłyśniki miały już wypalone punktowo dziury, oraz gdzieniegdzie zmatowiałą powierzchnię chromową (zapewne używanie "nadprogramowych" żarówek).

    Miałem pod ręką komplet Bosch'a, w świetnym stanie, ale niestety mój pomysł połączenia Hella-Bosch, został zabity w zarodku, mocowania odbłyśnika i stelaża soczewki, mają nieco inny rozkład i nie dało się tego solidnie przykręcić nie mówiąc już, o ustawieniu prawidłowym soczewki.

    Miałem zamiar rozkleić szkła, ale obawiałem się ich pęknięcia, a jak wiadomo oryginalne Yellow Helki są małym rarytaskiem i wtedy pewnie miałbym "idealny" zestaw, z solidnymi metalowymi odbłyśnikami ; ].

    Przechodząc przez cały proces zmiany reflektorów przednich, polecam produkt firmy Bosch, który na pewno zalicza się do kategorii "wielokrotnego użytku" ; ]

    Zatem od dzisiaj zamiast tak popularnej Black Helli, będzie Blach Bosch itp. ; ]

    Pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    ja w e30 przez chwile miałem jedną soczewke hella i drugą bosh i była wyraźna różnica.Bosh świeci dużo lepiej
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Po św wykręcę i zobaczę bo jutro już nie będę grzebał przy aucie :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Problem zazwyczaj nie jest w tym, że hella z założenia świeci gorzej, lecz z faktu zmasakrowanego odbłyśnika. Znalezienie helli w stanie idealnym jest bardzo trudne...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •