Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Problem ze skrzynią! - E38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk

    Problem ze skrzynią! - E38

    Witam.
    Witam, tak jak w temacie problem polega na tym, że kiedy samochód jest zimny usłyszałem dziwne wycie.
    Myślałem, że to może jakaś pompa, lub też pasek, ale zauważyłem dziś kiedy odpaliłem ją na postoju, że po zmianie biegu np na D, czy R wycie jest delikatnie inne, od tego na N i P. Po dodaniu gazu ten dźwięk się nasila.

    Co Wy o tym myślicie? Aha dodam jeszcze, że czasem są chwilowe przerwy w tym wyciu, albo jest ono pulsacyjne... (czyli jest i nie ma, jest i nie ma itd.)

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A zaglądałeś kiedykolwiek ile i w jakim stanie jest olej w Twojej skrzyni ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Tak jak kolega Wojtek pisze - sprawdź poziom oleju.. Jak poziom oleju jest OK to niestety ale kończy Ci się któryś kosz któregoś biegu lub pompa oleju w skrzyni...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    Samochód dopiero co kupiłem więc nie zaglądałem...
    W ogóle jest tam jak w E32 bagnet do sprawdzania poziomu oleju? Czy trzeba jechać na warsztat żeby to sprawdzić?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Nie ma bagnetu. Poziom oleju sprawdzasz jak w manualnej skrzyni biegów, czyli odkręcasz boczny korek i paluszkiem, lub jakimś zagiętym drucikiem sprawdzasz poziom. Jeżeli jest tuż przy korku to jest cacy. Tylko pamiętaj że olej się sprawdza na odpalonym silniku, w pozycji lewarka D, lub P, inaczej olej z bocznego korka wyleje Ci się na głowę :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    Na odpalonym silniku, ale gdzieś przed chwilą przeczytałem, że silnik ma być zimny...
    Jest gdzieś jakiś dokładny opis jak to zrobić? Nie chcę czegoś zepsuć. Może lepiej jakbym tego sam nie ruszał...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phmb
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    184
    BMW
    E38 740d + F02 750Li
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Najlepiej podjedz do jakiegoś zakładu gdzie robią automaty i niech Ci sprawdzą poziom oleju i ew go wymienią jak ten co masz będzie już zużyty...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    W ogóle może ktoś zna jakiś warsztat w okolicach Kluczborka gdzie sprawdzą mi ta skrzynię? Przydałaby się też diagnostyka komputerowa, bo chciałbym się dowiedzieć tak ogólnie czy nie ma jakichś błędów...

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W kwestii odczytu błędów, to co jakiś czas bywam w soboty pod opolem(wieś Komprachcice, a konkretnie Polska Nowa Wieś), szajboosa auto stoi tam u zaprzyjaźnionego blacharza(nie 7er :P ), jak coś to mogę wziąć kompa i posprawdzać Ci błędy. Kwestia tylko, żebyś tam się dostał
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    Bardzo chętnie. A skąd tak w ogóle jesteś?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •