Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Opony Wanli Snow Grip s-1083 kozacka opona rodem z Chin

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE

    Opony Wanli Snow Grip s-1083 kozacka opona rodem z Chin

    Ostatnio jechałem z kolegą jego Bunią z tymi oponami, rozmiar 215/65/16 i trzymały się lepiej od moich Vredestein,ów. Ma ktoś jeszcze takie oponki? Myślę nad zakupem.
    Pozdrawiam
    monster_pl

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    hahahahaha. nie no ja jestem z nich bardzo zadowolony to fakt, a mialy byc tylko w razie musu jazdy bo bunia miala stac zima, a myslales nad tym ze to tez zalezy od kierowcy duzo, a nie tylko od opon hahahaha? zartuje teraz, nie chce bys mi udowadnial swoja 750 jak jezdzisz bo slyszalem juz pare twoich precyzyjnych akcji az do odciecia hahahah. mowiac powaznie sam jestem w szoku. jak ciebie tez zaciekawily tzn ze musza byc dobre. natomiast porownania do innych marek zostawmy fachowca ;).

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez _michaś_ Zobacz posta
    hahahahaha. nie no ja jestem z nich bardzo zadowolony to fakt, a mialy byc tylko w razie musu jazdy bo bunia miala stac zima, a myslales nad tym ze to tez zalezy od kierowcy duzo, a nie tylko od opon hahahaha? zartuje teraz, nie chce bys mi udowadnial swoja 750 jak jezdzisz bo slyszalem juz pare twoich precyzyjnych akcji az do odciecia hahahah. mowiac powaznie sam jestem w szoku. jak ciebie tez zaciekawily tzn ze musza byc dobre. natomiast porownania do innych marek zostawmy fachowca ;).
    Od kierowcy? Coś ty Michaś:) Siódemki same się prowadzą:)
    Poważnie zastanawiam się nad zakupem. Byłem w szoku że tak się trzymają drogi te oponki. Chyba tylko ty je masz Michaś:)
    Jeżeli znajdę rozmiar, to będę drugi. Dla mnie 215 to trochę za wąsko. Potrzebowałbym przynajmniej 225.
    monster_pl

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    zalozylem taki dla klienta do voyagera, gosc przyjechal za kilka dni pochwalic jaka to super guma, fakt, zapierdziela rowno na takiej oponie. Tyle..... ze za 2 lata nawet jak bedzie jeszcze bieznik to juz jezdzic niebedzie, aha a vanli snow grip s to fake Pirelli winter 190

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl Zobacz posta
    Opony Wanli Snow Grip s-1083 kozacka opona rodem z Chin
    http://www.ityre.com/pl/tyres/catalo...in/model/5027/
    http://www.ityre.com/pl/tyres/catalo...i/model/22885/

    Nawet ślepy widzi różnice w bieżnikach. Pocieszające jest to, że kolejny człek nauczył się wybierać zimówki :)
    Bieżnik zimowej opony nie może być "zamknięty" bo to nie jest opona na polskie zaspy!
    Ja Ci powiem tyle, że się zakochałem w tym bieżniku i na 100% na kolejny sezon wpadnie zimówka 16" (nie robią większych)
    http://www.ityre.com/pl/tyres/catalo...n/model/23924/
    http://interopony.info/images/opony/500/alpina4.jpg


    Co do Twojej Chińszczyzny to będzie jeździć super może jeden sezon, jak prawie każda opona. Z doświadczeń z koreańskim Hankookiem powiem, że są warte tyle co zeszłoroczny śnieg, żadna oszczędność, ich zużycie przeraża! Tracą na swych właściwościach szybciej niż powstały :D

    Ja do tej pory śmigałem na 18" i na tej oponie:
    http://www.pirelli.pl/web/catalog/ca...pe=CAR-SUV-VAN

    ale niestety w końcu przyszedł nieubłagalny czas gdy się kończą, przekopałem 18" w zimie i powiem jedno. Nie ma sensu, żaden z bieżników do mnie nie przemawia za to ceny bardzo :D co prawda na pirelli nie mogę narzekać ale wiem, że może być lepiej!
    Owszem zapierdzielam na nich jak mało kto po naszych szosach ale patrząc na to jakie warunki są na naszych drogach lepsza będzie opona która lepiej sobie radzi z głębokim śniegiem, który potrafi zalegać na drogach długimi miesiącami.

    Najlepsze opony to z tego typu bieżnikami:
    http://www.oponylux.pl/6557/opona-go...r-14-102r.html
    Takową oponę założyłem do dostawczaka i powiem szczerze- jest niesamowita! Fenomenalnie się spisuje w naszych warunkach drogowych polecam do każdego busa, na ich licencji wychodzi Dębica z podobnym bieżnikiem, kolega założył nasze rodzime i też sobie chwali
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 21-12-2010 o 23:21
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Coboss co do Hankooków to sie nie zgodzę. Miałem takie w busie i dawały rady mimo iż 70% drogi to była autostrada A4 więc opona powinna szybko schodzić.
    Teść ma Hankookie w ML-u i też dają rady. Wszystko zależy do jakiego auta i do czego potrzebujemy opon.
    Do każdego auta powinno sie dobierac indywidualnie opony ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    zobaczymy narazie sie spisuja za rok mozemy sprawdzic co i jak trzeba poczekac tylko, a ktora opona sie nie starzeje?? ja i tak 2 sezony maks zrobie na oponkach wiec? najtansza barum'ka 453zl a moja wanli 270 ;)

  8. #8
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    Coboss co do Hankooków to sie nie zgodzę. Miałem takie w busie i dawały rady mimo iż 70% drogi to była autostrada A4 więc opona powinna szybko schodzić.
    Teść ma Hankookie w ML-u i też dają rady. Wszystko zależy do jakiego auta i do czego potrzebujemy opon.
    Do każdego auta powinno sie dobierac indywidualnie opony ;)

    JA też się nie zgodze - mam letnie 19 u siebie i jeżdzi sie mega,chyba że zimówki to jakieś inne,gorsze robią,ja na zime mam Pirelli i są to wg mnie najlepsze opony
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    Ja powiem tak zimowki mam hakooka i sa naprawde spoko choc w kopnym sniegu mogly by byc leprze, na lato na jednej osi mam Wanli i powiem tak, do spokojnej jazdy jak najbardziej daja rade problemy zaczynaja sie w zakretach przy wiekrzych predkosciach jak dla mnie masakra naprawde
    ps. Nie zaobserwowalem jakiegos nadmiernego zuzywania sie tych opon a nawet wrecz przeciwnie, moze dlatego tak slabo kleja sie na szybkich lukach
    Ostatnio edytowane przez Leon740i ; 22-12-2010 o 20:59
    Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja widzialem na wlasne oczy jak tania nalewka lepiej jechala po kopnym sniegu i lodzie niz michał A3, ale co z tego jak na suchym od predkosci 60km/h wszystko trzesie, buja i ciezko trafic w droge??? wystarczy miekka guma i wysoki bieznik i po sniegu jak ta lala, dobra opona to sztuka kompromisu i tyle,

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •