Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Pierwszy poważny problem z e38.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    85

    Pierwszy poważny problem z e38.

    Witam. Wyglada na to że mam pierwszą poważna awarie w mojej 7. Mianowicie wracając dziś wieczorem z Katowic, jakieś 20KM przed domem zapalila sie kontrolka od ABS i ASC. kolejnym problem pojawił się przy wjeżdzaniu do garażu. Na kompie pojawił się komunikat GETRIEBENOTPROGRAMM ( czyli jakiś błąd automatu) Dodatkową zauważyłem że spod samochodu wycieka jakiś płyn. Nie potrafie zlokalizować miejsca wycieku. Po ponownym zapaleniu samochodu usłyszałem cały czas pracująca pompe od ABS,ASC po czym znów wyskoczył bład. Prosze o pomoc

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Na szybko podnieś auto / zlokalizuj wyciek... bo to najważniejsze ..... będziesz wiedział co to .

  3. #3
    tu nie ma co radzic , bez komputera sie nie obejdzie ...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    85
    Dzisiaj w godzinach wieczornych podniose auto. zastanawiam się czy olej może wyciekać z automatu??? A poźniej na kompa...

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A moim zdaniem poziom płynu od wspomagania osiągnął dramatycznie niski poziom i tak to się objawia. Jak dodatkowo skrzynia przełączyła sie na jedynkę ( tryb alarmowy na dojazd do warsztatu) to to bym obstawiał na 99%.

  6. #6
    tryb getreiben program to tryb awaryjny i jest to 3 bieg :)

    Sprawdz wyciek , a pozniej komputer ...

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    U mnie jak miałem walnięte przewody to nic się nie przestawiało w tryb serwisowy w skrzyni poprostu wyła pompa ... ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    152
    takie pytanko odnośnie tematu... czy w 7'ce wspomaganie jest połączone z ABS'em i trakcją? W C5 miałem też jeden płyn do kilku podzespołów a mianowicie wspomaganie,ukł. hamulcowy,zawieszenie...tu też jest podobnie? przepraszam, pytanie może wydać się głupie ale jestem zielony w temacie mechaniki... :/

  9. #9
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez trolu
    tryb getreiben program to tryb awaryjny i jest to 3 bieg :)

    Sprawdz wyciek , a pozniej komputer ...
    Po naprawie sprawdziłem.
    Wymieniłem wąż pod zbiorniczkiem i tą cholerną uszczeleczke za 1,5 PLN. A tak na maginesie gdy po stwierdzeniu ,że brak płynu dolałem, a po paru godzinach gdy odpaliłem bryke tryb awaryjny się wyłączył.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    85
    Jutro sprawdze wyciek i napisze. Ogólnie rzecz biorąc stałem na chodniku może z 1 minute czekając aż brama garażowa się otworzy. A pojawiło się kilka dużych plam. Wiec wyciek musi być poważny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •