Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Niedogrzewanie silnika w Bmw e65?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    U mnie pomiędzy 103 a 107 oczywiście stopni Celsjusza.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  2. #22
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    U mnie po zmianie termostatu idealnie tak samo.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar Królik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    38
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Skwierzyna, Gorzów
    Dzięki chłopaki, termostat zamówiony z Wahlera. W przyszłym tyg wymienie i dam znać jak temperatury

    No i po wymianie....

    Termostat nowy, Wahler ze zmazanym numerem BMW. Zresztą oryginalny w aucie też był Wahlera. Płyn oczywiście przy okazji nowy. Jazda próbna..... temp 83-90. Jazda 180-220 km/h tego nie zmieniła, duszenie po mieście rónież nic nie zmienia....
    Może ktoś wie z którego czujnika jest podawana ta temperatura?? Tzn gdzie on się znajduje, bo może to jego wina..... A może macie jakieś pomysły??

    Macie może w swoich N62 drugi termostat?? Jest to element nr 16 o numerze 17 21 7 559 962. Jeżeli tak to ktoś wie w którym miejscu się on znajduje??




    Kontynuując mój monolog ten drugi termostat jest przy chłodnicy po lewej stronie, opisany jako termostat układu chłodzenia automatycznej skrzyni biegów. A jeżeli chodzi o czujnik podający temp. na zegary to jest on nad termostatem głównym wkręcony w pompę wody. Dzisiaj go wymienię bo kosztuje parę złotych i będę wiedział czy czujnik źle pokazywał czy temp. jest za niska

    .... No i wymieniłem czujnik temperatury, oczywiście bez zmian, więc wymieniłem drugi termostat, oczywiście bez zmian..... także jestem lżejszy o parę stówek a sytuacja się nie zmieniła.... może ma ktoś jakiś pomysł bo mi już opadają ręce.....
    Ostatnio edytowane przez Królik ; 18-01-2015 o 16:48

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    116
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez dealer25 Zobacz posta
    Przy e65 to łatwo nie jest, jest bardzo mało miejsca i trzecia śrubka z którą walczyłem będzie mi się chyba śniła po nocach :)
    Już po wymianie, temperatura silnika w korku w mieście 103-104 stopnie, przed wymianą było 80
    Ta dolna śruba to faktycznie jakaś masakra :) , dodam aby wąż wsunąć na termostat należy go płynem posmarować aby był lekko tłusty ( na sucho za Chiny ludowe nie chciał wejść)

    Na wolnych obrotach termostat załącza sie na 105 stopni , ale podczas jazdy na 107-108 tak ma być ?

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Panowie a gdzie wy widzicie tą temperaturę silnika ?

  6. #26
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Panowie a gdzie wy widzicie tą temperaturę silnika ?
    Poprzez ukryte menu w zegarach - kazde BMW poczawszy od modelu E32/34 to ma
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    dzięki tak też myślałem, w poniedziałek będę rozpracowywał moją bo jeszcze tablic nie mam wiec na warsztacie stoi !

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Nie chce robić nowego tematu, pytanie odnośnie termostatu EGR bo kupiłem nowy GATES i jak w niego dmucham to trochę przepuszcza powietrze jak ten mój zamontowany czy to norma ?

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Nie chce robić nowego tematu, pytanie odnośnie termostatu EGR bo kupiłem nowy GATES i jak w niego dmucham to trochę przepuszcza powietrze jak ten mój zamontowany czy to norma ?
    Tak ma byc

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Niedawno kupiłem swój bolid, także sprawdzając wszystko po kolei, okazało się, że i u mnie trmostat jest padnięty. Dla niewtajemniczonych, którzy świeżo posiadają auto postatam się szczegółowo opisać co i jak.

    Włączyłem sobie hidden menu poprzez przyciśnięcie przycisku kasowania licznika dziennego przez 10s. Następnie w hidden menu klikam przyciskiem, żeby dojść do pozycji 19 - "Unlocking". Następnie przytrzymuje przycisk przez 2s i wyskakuje na tle obrotomierza kolejne menu. Tam, żeby odblokować klikam sumę 5 cyfr VIN. Jak już wybrałem, to znowu 2s trzymam przycisk - wtedy wraca koltrola na tle prędkościomierza. Tam wybieram punkt 7 i wyskakuje mi temperatura i inne wartosić na prawym zegarze. Wtedy można odpalić silnik i podczas jazdy temeraturę (kosztem informacji navi).

    Tak więc w drogę. Obserwacja: auto nagrzewa się do 75st.C i jak jadę bez dodawania gazu, np. z górki, to temperatura spada. Nagrzać auto do 85st. C to bardzo trudna sprawa. Puściłem się w trasę 120km i obserwacja wykazała, że silnik pracuje większość czasu w temperaturze 75st. C, a o 90st.C mogę zapomnieć mimo 25st.C temperatury otoczenia.

    Sprawdziełm jak wygląda sprawa z termostatem. W moim silniku są dwa termostaty - jeden u góry silnika z przodu, od EGR, który w specyfikacji ma temperaturę otwarcia 70st.C i drugi jest na wysokości połowy silnika, po prawej stronie pompy wody i ten ma sepcyfikację otwarcia przy temperaturze 88st.C. W moim przypadku dokładnie ten jest uszkodzony.

    Zamówiłem więce jeden i drugi. Termostat przy EGR kosztował mnie 90zł, a główny przy pompie 160zł.

    Wymiana zajęła mi 4h bardzo spokojnej roboty i z racji tego, że robiłem to pierwszy raz. Poza standardowym zestawem kluczy, konicznie trzeba mieć klucz nasadowy do torxa (łeb gwiazdka) przy samej pompie. Moje klucze niby odkręcają torxy, ale tutaj nie dały rady i musiałem pożyczyć typową gwiazdkę. Reszta idzie bez problemu. Nie trzeba przy tym odkręcać wiatraka i wyciągnięcie całego ustrojstwa nie nastręcza wielu problemów, jedynie trzeba nieco bardziej się nagimnastykować i pokombinować, żeby klucz wszedł. Jak później będę miał chwilę czasu, to napiszę instrukcję.

    Po wymianie auto ładnie grzeje się do 97-98st.C i taka temperatura jest utrzymywana.

    Mała wzmianka dla tych, co się martwią, że jeśli silnik jest niedogrzany (ok. 75st.C), to regeneracja DPF nie zajdzie. Mogę Was uspokoić, bo na niedogrzanym silniku DIS mi pokazał, że regeneracja zostałą zrobiona 17km temu (wracałem wtedy autostradą).

    P.S.
    Co do paska dopuszczalnych obrotów na zegarze obrotomierza w dieslu - ja go mam. Na zimnym silniku pokazuje mi granicę 4000obr/min i w miarę wzrostu temperatury silnika, zwiększa ten limit. Przy ok. 65st.C ogranicznik dochodzi do czerwnego pola obrotomierza i całkiem znika, a podświetlenie obrotomierza gaśnie.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 28-06-2015 o 15:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •