Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: [e38] Witam. Mam E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka

    [e38] Witam. Mam E38

    Witam klubowiczów.

    Zostałem właścicielem E38 rok '99.
    Moje marzenie zostało spełnione.

    Trafiłem ją przypadkiem, koledze holendrowi padł silnik i zadzwonił do mnie czy nie pomoge mu jej opchnąć.

    Pojechałem 2 tyg. temu do Roterdamu i ściągnełem i została.

    Jest w strasznym stanie. Kumpel jezdził nią od początku i miał dalej jeździć ale stwierdził, że po wymianie skrzyni silnika robił nie bedzie.

    I teraz ja mam Siodemke bez silnika :)


    A właśnie : szukam informacji na temat silnika 3.5 L V8 z 1999 (system Vanos co to jest?)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    Fotka zrobiona jeszcze w Holandii:
    Kolor cosmoschwarz, z wyposażenia brak chyba tylko szybera i hydraulicznej klapy bagażnika.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Witam:)

    A co ma w wyposażeniu? I co jest z nią nie tak poza silnikiem a raczej jego brakiem :D

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    Ogólne zaniedbanie wnętrza. Jasne wnętrze jest ciężkie do utrzymania (mam A6 z jasnym welurem), a Gerald sie tym nie przejmował. Spadła szyba w tylnich prawych drzwiach łącznie z roletką (dziś mam zamiar rozkręcać). Wyrwana roletka lewych drzwi (ta mała trójkątna) a tak pozatym wszystko gra no oprócz silnika.
    wczoraj rozebrałem z moim mechanikiem pokrywy wałków i ciekawy widok tam zobaczyliśmy. Prawa głowica (patrząc od przodu samochodu): rozkręcony Vanos w rezultacie czego wałek ssący sie nie kręcił podczac obrotu silnika co wyjaśniło brak sprężania na 4 cylinrach. I w rezultacie łańcuch rozrządu krzywo się układał i orał prowadnicę teflonową ( dzis rozbierzemy przód i zobaczymy rozrząd co tam sie narozrabiało). I lewa głowica też straciła sprężanie (nie wiem czemu) są w niej tylko jakieś opiłki metalu ( nie brzmi to obiecująco).
    a wypozarzenie no to co E38 mieć powinna: tv, zmieniarka, fotele komfort (z łamanym oparciem), webasto (trzeba też naprawić bo tylko wieje na zimno) a tak wogole przy jakiej temperaturze powinno grzać?
    Jest dużo funkcji, które musze rozkminić sam ale do tego fajnie by bylo miec sprawny silnik. Nawet przeglądu pierwszego nie mam zrobionego do rejestracji bo kumpel ze stacji diag. prosił żebym nie przeginał i bez silnika mi nie wystawi papieru.


    Generalnie samochód jest dosyć hobbystyczny, ale wszyscy mi mowią, że sie zakocham w tym autku. Do pracy mam A6 Avant 1.9TDI a Siodemeczka na przejażdzki niedzielne i dla ogólnego polepszenia nastroju.
    Jak to brzmiało: BMW - radość z jazdy?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez michael444
    z wyposarzenia brak chyba tylko szybera i hydraulicznej klapy bagażnika.
    oj, co do tego wyposażenia, to byłbym ostrożny ;)
    Często osoby nowe w temacie BMW twierdzą że mają fuuuull opcję, bo nie wiedzą nawet ile rzeczy można było w tych autach zamówić.

    No ale tak poza tym witam i oby szybko się udało poskładać Siódemeczkę do kupy :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    MAsz rację.
    Audi mam z polskiego salonu z 2001 roku i dużo mu brakuje.
    Ta siódemeczka jest 2 lata starsza i cały czas mnie czymś zaskakuje.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Sebol
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    251
    BMW
    e60
    Skąd
    Świetochłowice
    panowie jak to jest ze co chwilke ktos pisze ze musi wymienic silnik itp w swoejej 7-ce ...jakis laik czytajac cos takiego pomysli ze cos nie tak z tymi autami....

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    No może to tak brzmi. Ale myślę, że warto.
    Samochód dostałem pół darmo, i wiadomo, że nie wszystko jest sprawne. Ja sie szybko nie poddaje i jeszcze silnika nie zmieniam.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Witaj kolego to powodzenia życzę w naprawie lub poszukiwaniach silnika... ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    62
    BMW
    735i 99
    Skąd
    Zielonka
    Dzieki, dzięki.

    Powoli śrubka do śrubki i samochód nowiutki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •