Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: [E32] Pêkniêta tulejka d¼wigienki zaworowej. Powa¿ny problem.

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Sk±d
    £ód¼

    [E32] Pêkniêta tulejka d¼wigienki zaworowej. Powa¿ny problem.

    Witajcie!

    Mam powa¿ny problem z samochodem.

    Dzisiaj zabra³em siê za regulacjê zaworów, gdy¿ nagle zaczê³y graæ niczym diesel.

    Dzwoni±cym winowajc± ukaza³ siê drugi zawór wydechowy, od "przodu" silnika, który to spad³ z trzonka zaworu i

    mo¿na by³o nim swobodnie przesuwaæ, w lewo i prawo.

    Okaza³o siê, i¿ pêk³a "tulejka" ograniczaj±ca i ustalaj±ca po³o¿enie d¼wigienki (widocznie na zdjêciach).

    Przyznam szczerze, i¿ nie wiem co z tym fantem zrobiæ...

    Nie jestem pewien, czy mo¿na dokupiæ tak± tulejkê osobno, a tym bardziej jak to wszystko pó¼niej

    do kupy pozbieraæ...

    Zastanawia mnie te¿ powód, tego incydentu du¿o mo¿liwo¶ci, ale ¿adna nie jest pewna na 100%.

    Uda³o mi siê naprawiæ to prowizorycznie, u¿ywaj±c blaszki ustalaj±cej od silnika M20, tak poleci³

    mi znajomy, ale niestety nie wydaje mi siê to dobrym rozwi±zaniem, gdy¿ „konik” nie jest idealnie

    „równo”, z trzonkiem zaworu...

    Teraz pytanie mo¿na docelowo jaki¶ czas, w ten sposób u¿ytkowaæ auto?

    Istnieje mo¿liwo¶æ, ¿e to odpadnie rozleci siê etc?

    Jak zabraæ siê do naprawy, co wymieniæ i ewentualnie sprawdziæ, aby w przysz³o¶ci nie by³o takiej

    niespodzianki.

    Proszê o pomoc, gdy¿ auto u¿ytkujê na co dzieñ i jest to mój jedyny obecnie ¶rodek lokomocji, a

    nie chcê czego¶ zepsuæ je¿d¿±c z takim „patentem”.

    Je¿eli kto¶ z £odzi, okolic by³by w stanie mi pomóc by³bym niezmiernie wdziêczny.

    Zdjêcia Zabawne zawory.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez andrzej69 ; 17-12-2010 o 19:22

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Sk±d
    £ód¼
    Nikt nie ma pomys³u.. ?

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DoDominik
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Sk±d
    Kluczbork
    Blog
    9
    Je¶li chcesz do porz±dku to trzeba by znale¼æ jakiego¶ magika co rozbiera³ g³owice z M30 i kupiæ od niego t± tulejkê.

    No i pó¼niej g³owica w górê ...

    Co do tego twojego aktualnego patentu nie jestem tego pewien...

    ________________________________________

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Sk±d
    £ód¼
    Widzisz najgorsze jest to, i¿ 2 miesi±ce temu zmienia³em uszczelkê pod g³owic±, ³±cznie z planowaniem, docieraniem zaworów, zmian± uszczelnieñ itp.

    Przera¿a mnie znowu mo¿liwo¶æ robienia wszystkiego od pocz±tku, bo szczerze nie wiem jaka bêdzie procedura, czy znowu trzeba g³owicê sprawdzaæ, planowaæ itp.

    S³ysza³em, ¿e nawet podczas odkrêcania ze wzglêdu, na naprê¿enia materia³u, oraz powierzchniê glowicy i materia³ z jakiego jest wykonana mog± wyst±piæ mikropêkniêcia co zaowocuje wiadomo czym..

    Ów patent z silnika M20, wydajê siê w miarê solidny, z jednej strony dociska sprê¿yna, a z drugiej wpasowuje siê w wy¿³obienia na wa³ku, owa blaszka.

    Przyznam szczerze, ¿e nie wiem czy u¿ywaæ samochodu, czy jednak jakim¶ cudem znale¼æ t± czê¶æ i wywaliæ pó³ silnika, ¿eby siê do tego dostaæ..

    Czyta³em gdzie¶, ¿e jest mo¿liwe zdjêcie wa³ka bez ¶ci±gania g³owicy, ale znowu¿ odkrêcaj±c przyk³adowo 2 ¶ruby, które de facto doci±gaj± j±, mog± wyst±piæ problem z równomiernym rozk³adem si³, sam ju¿ nie

    wiem, niestety mam za ma³o praktyki, a sporo teorii robi mêtlik, w g³owie mam nadziejê, ¿e na forumowi fachowcy siê wypowiedz±, rozwiewaj±c moje w±tpliwo¶ci

    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DoDominik
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Sk±d
    Kluczbork
    Blog
    9
    Ja popu¶ci³em z jednej strony wszystkie ¶ruby od g³owicy i poskrêca³em bez ¶ci±gania g³owicy przy wymianie d¼wigienki zaworowej.
    ¦migam do dzisiaj bezproblemowo ...

    Dla komfortu psychicznego wykup dobry pakiet assistance i ¶migaj ;)

    ________________________________________

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar xsilver
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Sk±d
    .Kraków
    Je¿eli twoim zdaniem rozwi±zanie przeniesione z m20 jest pewne, to mo¿esz go zostawiæ na jaki¶ czas na próbê - mo¿e nic siê nie bêdzie dzia³o. Mo¿na siê te¿ pokusiæ o dorobienie takiego metalowego "dystansu" skrêcanego z dwóch czê¶ci.

    Wg. mnie rozbieranie silnika po raz kolejny po 2 miesi±cach z powodu takiej pierdo³y jest bezsnsem.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Sk±d
    £ód¼
    Tak owe rozwi±zanie wydajê siê, w miarê solidne aczkolwiek jedynym minusem jest to, i¿ na wa³ku jest tylko jedno wy¿³obienie aby wpasowaæ blaszkê, a w m20 domy¶lam siê, s± dwa.

    Generalnie na pocz±tku my¶la³em aby udaæ siê do tokarza, z jakim¶ dobrym "materia³em" i wytoczyæ to trzymanie i zrobiæ skrêcane na takiej samej zasadzie jak skrêcane korbowody, my¶lê i¿ mo¿e to siê udaæ.

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar xsilver
    Do³±czy³
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Sk±d
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez andrzej69 Zobacz posta
    Generalnie na pocz±tku my¶la³em aby udaæ siê do tokarza, z jakim¶ dobrym "materia³em" i wytoczyæ to trzymanie i zrobiæ skrêcane na takiej samej zasadzie jak skrêcane korbowody, my¶lê i¿ mo¿e to siê udaæ.
    Dok³adnie o to chodzi - to by by³o najpewniejsze rozwi±zanie.

  9. #9
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Sk±d
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez andrzej69 Zobacz posta
    Nikt nie ma pomys³u.. ?

    tak jak ty zrobiles ma fabrycznie np. carsima TD

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Sk±d
    £ód¼
    Od¶wierzam - "blaszka z m20" spisuje siê znakomicie (prawie 2000km od zamontowania), wiêc spokojnie mogê poleciæ to rozwi±zanie.

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •