Poka wyniki od 1 do 10 z 10

Wtek: [E32] Pknita tulejka dwigienki zaworowej. Powany problem.

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Oct 2009
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skd
    d

[E32] Pknita tulejka dwigienki zaworowej. Powany problem.

Witajcie!

Mam powany problem z samochodem.

Dzisiaj zabraem si za regulacj zaworw, gdy nagle zaczy gra niczym diesel.

Dzwonicym winowajc ukaza si drugi zawr wydechowy, od "przodu" silnika, ktry to spad z trzonka zaworu i

mona byo nim swobodnie przesuwa, w lewo i prawo.

Okazao si, i pka "tulejka" ograniczajca i ustalajca pooenie dwigienki (widocznie na zdjciach).

Przyznam szczerze, i nie wiem co z tym fantem zrobi...

Nie jestem pewien, czy mona dokupi tak tulejk osobno, a tym bardziej jak to wszystko pniej

do kupy pozbiera...

Zastanawia mnie te powd, tego incydentu duo moliwoci, ale adna nie jest pewna na 100%.

Udao mi si naprawi to prowizorycznie, uywajc blaszki ustalajcej od silnika M20, tak poleci

mi znajomy, ale niestety nie wydaje mi si to dobrym rozwizaniem, gdy „konik” nie jest idealnie

„rwno”, z trzonkiem zaworu...

Teraz pytanie mona docelowo jaki czas, w ten sposb uytkowa auto?

Istnieje moliwo, e to odpadnie rozleci si etc?

Jak zabra si do naprawy, co wymieni i ewentualnie sprawdzi, aby w przyszoci nie byo takiej

niespodzianki.

Prosz o pomoc, gdy auto uytkuj na co dzie i jest to mj jedyny obecnie rodek lokomocji, a

nie chc czego zepsu jedc z takim „patentem”.

Jeeli kto z odzi, okolic byby w stanie mi pomc bybym niezmiernie wdziczny.

Zdjcia Zabawne zawory.

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez andrzej69 ; 17-12-2010 o 18:22

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Oct 2009
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skd
    d
    Nikt nie ma pomysu.. ?

Zaawansowany Uytkownik Awatar DoDominik
    Doczy
    Jul 2010
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Jeli chcesz do porzdku to trzeba by znale jakiego magika co rozbiera gowice z M30 i kupi od niego t tulejk.

No i pniej gowica w gr ...

Co do tego twojego aktualnego patentu nie jestem tego pewien...

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Oct 2009
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skd
    d
    Widzisz najgorsze jest to, i 2 miesice temu zmieniaem uszczelk pod gowic, cznie z planowaniem, docieraniem zaworw, zmian uszczelnie itp.

Przeraa mnie znowu moliwo robienia wszystkiego od pocztku, bo szczerze nie wiem jaka bdzie procedura, czy znowu trzeba gowic sprawdza, planowa itp.

Syszaem, e nawet podczas odkrcania ze wzgldu, na naprenia materiau, oraz powierzchni glowicy i materia z jakiego jest wykonana mog wystpi mikropknicia co zaowocuje wiadomo czym..

w patent z silnika M20, wydaj si w miar solidny, z jednej strony dociska spryna, a z drugiej wpasowuje si w wyobienia na waku, owa blaszka.

Przyznam szczerze, e nie wiem czy uywa samochodu, czy jednak jakim cudem znale t cz i wywali p silnika, eby si do tego dosta..

Czytaem gdzie, e jest moliwe zdjcie waka bez cigania gowicy, ale znowu odkrcajc przykadowo 2 ruby, ktre de facto docigaj j, mog wystpi problem z rwnomiernym rozkadem si, sam ju nie

wiem, niestety mam za mao praktyki, a sporo teorii robi mtlik, w gowie mam nadziej, e na forumowi fachowcy si wypowiedz, rozwiewajc moje wtpliwoci

Pozdrawiam

Zaawansowany Uytkownik Awatar DoDominik
    Doczy
    Jul 2010
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Ja popuciem z jednej strony wszystkie ruby od gowicy i poskrcaem bez cigania gowicy przy wymianie dwigienki zaworowej.
    migam do dzisiaj bezproblemowo ...

Dla komfortu psychicznego wykup dobry pakiet assistance i migaj ;)

Dowiadczony Uytkownik Awatar xsilver
    Doczy
    Aug 2008
    BMW
    m60
    Skd
    .Krakw
    Jeeli twoim zdaniem rozwizanie przeniesione z m20 jest pewne, to moesz go zostawi na jaki czas na prb - moe nic si nie bdzie dziao. Mona si te pokusi o dorobienie takiego metalowego "dystansu" skrcanego z dwch czci.

Wg. mnie rozbieranie silnika po raz kolejny po 2 miesicach z powodu takiej pierdoy jest bezsnsem.

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Oct 2009
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skd
    d
    Tak owe rozwizanie wydaj si, w miar solidne aczkolwiek jedynym minusem jest to, i na waku jest tylko jedno wyobienie aby wpasowa blaszk, a w m20 domylam si, s dwa.

Generalnie na pocztku mylaem aby uda si do tokarza, z jakim dobrym "materiaem" i wytoczy to trzymanie i zrobi skrcane na takiej samej zasadzie jak skrcane korbowody, myl i moe to si uda.

Dowiadczony Uytkownik Awatar xsilver
    Doczy
    Aug 2008
    BMW
    m60
    Skd
    .Krakw
    Cytat Zamieszczone przez andrzej69 Zobacz posta
    Generalnie na pocztku mylaem aby uda si do tokarza, z jakim dobrym "materiaem" i wytoczy to trzymanie i zrobi skrcane na takiej samej zasadzie jak skrcane korbowody, myl i moe to si uda.
    Dokadnie o to chodzi - to by byo najpewniejsze rozwizanie.

Vip Vip
    Doczy
    Jun 2007
    BMW
    750iL
    Skd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez andrzej69 Zobacz posta
    Nikt nie ma pomysu.. ?

tak jak ty zrobiles ma fabrycznie np. carsima TD

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Oct 2009
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skd
    d
    Odwierzam - "blaszka z m20" spisuje si znakomicie (prawie 2000km od zamontowania), wic spokojnie mog poleci to rozwizanie.

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •