Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zablokowane drzwi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Zablokowane drzwi

    Jak w temacie, mam zablokowane drzwi tylne lewe. Jak otwierałem to miałem wrażenie, że coś strzeliło a później nie mogłem ich zamknąć, w ogóle nie łapał rygiel . Jak wciskałem rygiel (tzn. w zamku palcem przesuwałem go w pozycje zamknięty) ręką to normalnie zaskakiwał, jednak kiedy próbowałem otworzyć klamką zewnętrzną to nie było reakcji i musiałem mu pomóc, przy klamce wewnętrznej odpuszczał sam. Jednak w związku, że musiałem jechać a drzwi nadal się nie zamykały to wcisnąłem dzyndzelek do blokowania drzwi (nie ten na dzieci - cały czas jest w pozycji na możliwość otwierania od wewnątrz) i wtedy drzwi złapały już na amen. Prośba jak je teraz otworzyć, bo drzwi odryglowane a klamka od wewnątrz jak i z zewnątrz nie działa??? Pomocy!!!!
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Miną mrozy, smary się rozrzedzą i drzwi będą się otwierać normalnie. Wówczas (wiosną) polecam konserwację mechanizmów zamków. :)

    Jest też pewna szansa, że po dobrym nagrzaniu auta (np. kilkunasto kilometrowej przejażdżce) chwilowo drzwi odpuszczą.

    Było już tej zimy (jesieni) o tym parę razy.
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    nagrzej opalarką zamek i wszystko wróci do normy do kolejnego zamarznięcia, ale najlepiej po rozgrzaniu postaraj się nasmarować zamek

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez 1endzi Zobacz posta
    nagrzej opalarką zamek
    Nie radzę !! Opalarka daje zbyt dużą temperaturę.
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Jak opalarka koniecznie to chociaż taką w której możesz ustawić jakąś rozsądna temperature.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar artur240786
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    257
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Bieruń
    witam ja mialem ten sam problem w e39 tez tylko moglem otworzc od srodka i co sie okazalo zewnetrzna klamka opadla mi moze o 1minimetr i lipa spedzilem nad tym 2 dni tapicerke sciagalem linke naciagalem i nic , a to tylko jeden zajumany minimetr ;D -warto sprawdzic.

    ale tez bym bral pod uwage mrozy

    pozdrawiam
    moje bmw e38

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    Miną mrozy, smary się rozrzedzą i drzwi będą się otwierać normalnie. Wówczas (wiosną) polecam konserwację mechanizmów zamków.

    Jest też pewna szansa, że po dobrym nagrzaniu auta (np. kilkunasto kilometrowej przejażdżce) chwilowo drzwi odpuszczą.
    Najprawdopodobniej masz rację, bo Bunia postała całą noc w garażu i rano bez najmniejszego problemu drzwi puściły. Muszę jeszcze raz wszystko przesmarować i powinno być ok. Człowiek jak jest ze wsi to lubi trochę spanikować. Swoją drogą jednak przydałby się patent na otwarcie drzwi kiedy klamki (zew. i wew.) odmawiają współpracy. Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    taki patent istnieje nazywa sie lom ;) i klamki ci niepotrzebne hahahaha

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez _michaś_ Zobacz posta
    lom
    To nie ta bajka.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •