Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: E39 - kilka pytan - moze nie poleci w kosmos :)

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Pierwsze 1500 km zrobione. Generalnie samochód sprawuje się super. Jeździ się w końcu cicho i .... szybko :]

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Zdejmujesz siedzisko kanapy tylnej i pod wygłuszeniem(masz tam 2 nacięte fragmenty) masz pokrywy. Pod jedną jest pływak, pod drugą pompa paliwa z drugim pływakiem(ogólnie pływaki masz dwa)
    Czujnik paliwa naprawiłem (a dokładnie naprawili mi panowie z M-Auto w Opolu). zrobiłem to na gwałt po tym, jak po wyliczeniach machnąłem się i ... zabrakło mi paliwa. Zapaliła się kontrolka silnika i już obstawiałem, że jednak rozrząd przeskoczył i jest dupa i będą koszty, ale problem rozwiązał się jak na spokojnie policzyłem ilośc kilometrów i tankowań.
    Problemem przy pływaku okazały się oberwane luty ;)

    Wrzuciłem w OPolu samochód na godzinę na komputer - nie ma żądnych błędów, a jednak tąpnięcia na 5 biegu nadal się pojawiają. Będę zwalczał w Warszawie na spokojnie. Mam jednak kilka pytań - standardowo:

    1) Czy E39 miało PDC z przodu i z tyłu? Chciałbym to dołożyć, ale nie znalazłem listew na zderzaki z przodu.
    2) Czy zakładając z przodu soczewki (oryginalne z E39) potrzeba dokładać jakieś przetwornice jak przy ksenonach? Ksenony odpuszczam - nie mam spryskiwaczy, a nie chce za każdym przeglądem podmieniać reflektorów.
    3) Z tego co wyczytałem na forum to do skrzyni 5HP24, którą mam u siebie olej niby LT ale i tak wymienię i jeżeli dobrze odczytałem Wasze posty to ESSO L 7... itd

  2. #32
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Weeb Zobacz posta
    1) Czy E39 miało PDC z przodu i z tyłu? Chciałbym to dołożyć, ale nie znalazłem listew na zderzaki z przodu.
    Było dostępne z tyłu, jak i przód i tył. Te pierwsze zdarzają się częściej.

    Cytat Zamieszczone przez Weeb Zobacz posta
    2) Czy zakładając z przodu soczewki (oryginalne z E39) potrzeba dokładać jakieś przetwornice jak przy ksenonach? Ksenony odpuszczam - nie mam spryskiwaczy, a nie chce za każdym przeglądem podmieniać reflektorów.
    Zakładając zwykłe lampy soczewkowe(pod żarówkę halogenową, a nie ksenon) nie musisz dokładać żadnych przetwornic itp.
    Tak szczerze mówiąc to nie potrzebujesz nawet całych lamp. Wystarczy wnętrze przełożyć(odbłyśniki i szkiełko przy mijania).

    Cytat Zamieszczone przez Weeb Zobacz posta
    3) Z tego co wyczytałem na forum to do skrzyni 5HP24, którą mam u siebie olej niby LT ale i tak wymienię i jeżeli dobrze odczytałem Wasze posty to ESSO L 7... itd
    Jesteś pewien, że masz skrzynie ZF? Większość E39 miało skrzynię GM
    Odnośnie wymiany oleju, to nie daj sobie wmówić "dynamicznej wymiany oleju".
    Jak to tylko statyczna. Dynamiczna potrafi dobić skrzynię. Nie są to moje słowa, a kogoś kto od kilkunastu lat pracuje przy automatach ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW E39 540iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Było dostępne z tyłu, jak i przód i tył. Te pierwsze zdarzają się częściej.
    Czyli trzeba polować. Oprócz listewek, modułów i wszystkich dupereli, najciężej trafić panel do środka z odpowiednimi klawiszami ... DSC, SEDC, PDC

    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Jesteś pewien, że masz skrzynie ZF? Większość E39 miało skrzynię GM
    Odnośnie wymiany oleju, to nie daj sobie wmówić "dynamicznej wymiany oleju".
    Jak to tylko statyczna. Dynamiczna potrafi dobić skrzynię. Nie są to moje słowa, a kogoś kto od kilkunastu lat pracuje przy automatach ;)
    Na komputerze po podpięciu pokazało 5HP24, więc podejrzewam, że jednak mam ZF.
    Statyczna to taka wymiana, gdzie zlewamy tylko z korka bez czyszczenia wszystkich konwektorów itp?

    Zapewne taką będę robił. Chciałbym najpierw zobaczyć jak wygląda olej, bo jeżeli będzie totalna kaszana to zastanowię się czy ją dobijać wymianą czy dojeździć do padnięcia.

  4. #34
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Weeb Zobacz posta
    Statyczna to taka wymiana, gdzie zlewamy tylko z korka bez czyszczenia wszystkich konwektorów itp?
    Zlewasz olej korkiem. Zrzucasz miskę, wymieniasz filtr. Co wyleci to wyleci. Warto zdjąć węże z chłodnicy oleju i spróbować czymś ją przetkać. Często jest zawalona.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •