Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [Elektryka] e32 m30b30 Przygasa...

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    [Elektryka] e32 m30b30 Przygasa...

    Witam! Mam problem z Babcia... jak wszyscy juz wiemy niedlugo zaczyna sie zima i czasami "popaduje" snieg:) no i z racji na to ze on sobie tak popaduje to moja babcia zaczela sie ze mna droczyc... sprawa wyglada w ten sposob ze po odpaleniu auta samochod chodzi miodzio:) czy to na pb czy lpg jak jej nigdziue nie rusze jest idealnie:) a jak sie kawalek przejade a niedaj Bog wjade w wiekszy sniezek(ten co napadal wczesniej:D) to auto zaczyna "przygasac" wyglada to tak jakbym na sekunde zdjal fajke z cewki i znow zalozyl.. silnik jakby tracil zaplon na chwilke.. na postoju auto czasem az sobie zgasnie a podczas jazdy najzwyczajniej przerywa:) (swiece, masa, przewody(nowe) krokowy(sprawny mam 2szt.) przeplywka(sprawna mam 2szt.) kopulka i palec SPRAWDZONE i WYCZYSZCZONE.. przy przepustnicy to male elektroniczne ustrojstwo sprawdozne mam 2szt.) podpowiem ze mam do wymiany sonde (bylem na kompie) ale sonde jak sie odlaczy to auto powinno chodzic tak czy siak a sonde mam zepsuta juz jakis czas a Babka ma problemy tylko jak jest BARDZO mokro lub jak sobie w wiekszy snieg wjade(albo zakrece baczka gdzies na lidlu:D) zastanawiam sie nad cewka(bo jednak to sie dzieje tlyko jak juz auto troche pochodzi... moze jest juz zmeczona i jak sie nagrzeje to przerywa czasem? chociaz co ma do tego snieg... a no i kazdy mowi ze cewka albo dziala albo nie... takze to jakos na inny plan odstawiam...) moje pytanie to czy jest pod autem jakis czujnik ktory moglby byc uszkodzony albo sam przewod od niego moze byc przetarty i jak dostanie wody to robi jakies zwarcie ktore wplywa na prace silnika?:> wiem ze przy misce jest jakis czujnik.. moze cos od abs?.. nie wiem.. jest taka mozliwosc ze jakis czujnik pierdolka daje zwarcie ktore wplywa na prace silnika?... jak nie wjade w wiekszy snieg to moze byc -30 a babcia chetnie do mnie zagada bez problemow... jak wjade w snieg - wali focha... wrr.. pomocy koledzy... :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar mynio88
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    79
    BMW
    BMW E32 730i R6
    Skąd
    Żabia Wola/LBN
    Oj tam zaraz babcia :] moja jest o rok starsza i wcale nie jest babcia (nie smiga o lasce albo chodziku) no ale do tematu... Wszystko to jakieś dziwne pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. A jaką masz skrzynie biegów??? Z tą cewką może być coś na rzeczy kiedyś tak miałem w e30 jak się zrobiło wilgotno to się cewka odzywała auto nie odpalało i czasem przygasało aż w końcu padła. No ale szczerze nie mam pojęcia bardzo mnie to ciekawi??? Nie wiem może coś się gdzieś przytyka jak śniegu dostanie chociaż to dziwne.

  3. #3
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    ale według mnie nie ma prawa sie nic przytkać wszytskie kable ida w kabinie ten czujnik na misce to tylko do poziomu oleju albo ciśnienia oleju nie wiem dokładnie ale to nic z abs em
    moja rada tak podmien cewke bo z tego co mówisz jeszcze tylko jej nie spawdzałeś
    ewentualnie czujnik położenia wału może coś szwankuje

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    a moze ASC masz i ci muli auto bo sie wlacza a jeszcze po ciemku sprawdz czy nie masz przebicia na kablach
    ewemtualnie filtr paliwa albo syf w baku albo pompa konczy zywot

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    a moze ASC masz i ci muli auto bo sie wlacza a jeszcze po ciemku sprawdz czy nie masz przebicia na kablach
    ewemtualnie filtr paliwa albo syf w baku albo pompa konczy zywot
    Kurcze pompa filtr i syf w baku odpada... Bo na LPG jest to samo i tu ewidentnie boli ja brak pradu a nie paliwa... Czy to gazu czy benzyny... Kntroli trakcji nie mam...

    Manual skrzynia Mynio pytał...

    Jarek wiem ze to nie od abs czujniktylko od oleju ale może tam gdzieś przy abs coś daje zwarcie...


    Ale ogólnie co pod samochodem może dać zwarcie wplywajacena prace silnika... Może jest ktoś z Torunia z m30? Zobaczylbym cewke... No zielony jestem... Czujnik położenia walu jakby szwankowal to by błąd na komputerze pokazało chyba..(?) nie mam pojęcia o co jej chodzi... Wrr... Jakby jej coś zaplon odcinalo... No pomozcie jej:P

    Ej bo przewody ja przekladalem sam (nie mam się za idiotę i myśle ze to banal także nie oddalem auta do mechanika;) ) ale tam na jednym z przewodów tez jest jakiś czujnik od którego idzie kabelek w głąb silnika gdzieś... ale za co on odpowiada? Może tam gdzieś coś złe założyłem... Ale to po 4 miesiącach by nie wyszło dopiero a nie jest to jakaś super trudna sprawa do zamontowania także to tez chyba odpada... Ma ktoś koncepcje jakieś?

    Jak są błędy to przepraszam ale na kom jestem;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    jakies propozycje?:>

    JEST KTOS Z TORUNIA Z M30 ??

    Panowie nooo.. ze starsza kobieta to czasami jeden chlop sobie rady nie da:P

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek zacznij od takiego samego cyklu(czyli przewieź się jak zwykle, aż zacznie świrować) ale w nocy.
    Jak zacznie świrować, to macha do góry. Weź zraszacz(taki do mycia szyb) i spryskaj cewkę, kable i kopułkę.

    To, że kopułka ma czyste styki nie oznacza wcale, że nie ma ona gdzieś jakiegoś malutkiego pęknięcia i iskra tamtędy ucieka.

    Z cewką to też nie jest tak, że albo działa albo nie. Cewka może mieć już przerwane kilka zwojów, i będzie się zachowywać jakby zwojów było mniej(jak np. między 2 warstwami powstanie zwarcie), a wtedy iskra będzie słabsza, a może się to objawiać np. dopiero po rozgrzaniu.
    Może mieć też przebicie na zewnątrz.


    Masz multimetr? Możesz sprawdzić czy opór na stykach cewki jest cały czas taki sam, czy w momencie jak popracuje chwilę i silnik zaczyna wariować czy on się nie zmienia. W ten sposób sprawdzisz czy nie ma zwarcia między uzwojeniami.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków
    Witam!! Mam identyczny problem, tylko żę mi świruje na zimnym, faluje strasznie i ciężko jej zapalić na zimnym, a z rana na PB łapie za 3 razem , 1 zapali gaśnie , 2 raz lepiej ale gaśnie, a za 3 już normalnie.... Gdy przyszły większe mrozy to bunia zaczęła protestować...
    W ostatnim czasie wymienione ( czyli max 2 miesiące) :
    -pompa paliwowa
    -świece na NGK
    -kable na NGK
    -kopułka BREMI
    -palec BREMI

    Oczywiście wszystko nowe, żadnej używki z ww elementów ;)

    Objaw jest jeszcze taki że do ok 2 tys obrotów auto nie ma mocy, nagle dostaje kopa takiego jaki powienien być... Fakt faktem nie jestem pewien przepływki ale nawet po odpięciu jej obroty powinny wzrosnąć nawet wyższe jak powinno ale powinno chodzić równo... zresztą jeszcze jesienią nie było takich problemów...fakt faktem do 2 tys zawsze mi sie wydawała że jest przytkana dziwnie czy to na PB czy LPG ale wydawało mi się żę to wina układu zapłonowego bo był jeszcze z 88 roku!! :/ Teraz po wymianie wszystkiego brak mocy do 2 tys objawia jeszcze się dziwnie jeszcze wyraźniej potem jest ok w miare...
    To co nie robi to wg mnie może być:
    - cewka
    - czujnik temp?? ( ten z niebieską wtyczką na obudowie termostatu)
    - czujnik położenia wału bo czasami jak jej coś odwali to na ciepłym trzeba pokręcić ( nieważne czy PB czy LPG )

    Ogólnie zauważalne jest to że auto na zimnym jest jakby mocniejsze o wiele....

    Co o tym myślicie?? Jakieś sugestie, rady?? Pomóżcie bo babci robie dobrze a jej ciągle mało :P:/
    Pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Panie Michale czujnik o którym piszesz nie jest jedynym czujnikiem temp. przy M30, poszukaj na rozpisce w wiązce z '88, na pewno znajdziesz bez trudu.

    Powodzenia w pracach przy aucie!
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 17-12-2010 o 13:53
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    84
    BMW
    E32 '91 M30B30
    Skąd
    Podłęże/ Kraków
    Samochód mam wg vinu produkcja 02.90r a data pierwszej rejestracji widnieje mi 03.91r wiec 88 to chyba nie do końca rok w który powinienem zaglądnąć :) Podejrzewam o którą Ci wtyczke chodzi , bo czasami na obudowie termostatu były 3 wtyczki, niebieska , czarna ( sygnał o temp idący do zegarów) i jeszcze 1 nie pamiętam jakiego koloru , ja mam czarną i niebieską tylko....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •