Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: spryskiwacze - przelew zbiornika S

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin

    spryskiwacze - przelew zbiornika S

    Mam problem. Siła spryskiwacza zwykłego zdecydowanie mi spadła i zauważyłem dziwną sprawę mianowicie ubywa mi płynu w dużym zbiorniku (prawidłowo) ale o zgrozo! zwiększa mi się stan zbiornika na koncentrat a właściwie to juz przelewa się tam płyn.
    Gdzie szukać usterki?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    mam to samo.... przy spryskiwaczach chyba jest jakis zawor zwrotny ktory sie chyba zepsol(tak mi sie tylko wydaje) ja odpialem wezyk od pompki intensywnego spryskiwania i zaslepilem srubka i tak nie uzywam intensywnego... i sila spryskiwaczy wrocila
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    dokładnie tak: przy dyszach (w masce) są dwa male zaworki z gumy. Takie niewielkie pręciki, które przytykają na przemian rurki od intensywnego i od zwykłego. Być może przymarzły, a może sparciały i trzeba to wymienić (rozbierając dysze).
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Nie da się wymienić samych zaworków bo nie są dostępne. Niektórzy podejmują się rozbierania tego, mycia i czyszczenia, ale nie wiem jakie są efekty. Całe nowe, grzane dysze z ASO kosztują w granicy 60zł szt.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    wystarczy zamontowac takie cos http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwro...355482388.html na wezyku od pompki spryskiwacza intensywnego, dziala jak ori (wiem bo mam)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ponar
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    115
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Lublin
    DZięki za odp. Zacznę od tego zaworka na allegro i zobaczymy. Gwoli ścisłości spryskiwanie intensywne działa mi bez zarzutu czyli mocno i intensywnie tylko zwykły spryskiwacz jakoś anemicznie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    wystarczy zamontowac takie cos http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwro...355482388.html na wezyku od pompki spryskiwacza intensywnego, dziala jak ori (wiem bo mam)
    KURCZE dobry pomysl a ja jakies srubki wkrecalem (wstyd) ;)
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    .... Niektórzy podejmują się rozbierania tego, mycia i czyszczenia, ale nie wiem jakie są efekty.....
    Ja u siebie rozbierałem, przepłukałem, wyczyściłem, poskładałem i już z dwa lata jest OK.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •