Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Którędy kabel od anteny CB ???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL

    Którędy kabel od anteny CB ???

    Witam . W związku ze zbliżającymi sie wakacjami postanowiłem zakupić wreszcie antenę do CB radia (które od pół roku leży w bagażniku) i pojawił sie problem.Chcę aby antena była na klapie bagażnika więc pytam : Czy ktoś puszczał kabel od anteny przez bagażnik ??
    Z tego co widziałem można go puścić przez otwór na narty ale czy to jedyna metoda ??
    Bardzo proszę o radę :)
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  2. #2
    Wiele zależy od tego, jak chcesz zamontować samo radio. Pod tylną półką są dwa otwory na wiązki elektryczne, które można wykorzystać. Dalej kabel można przeciągnąć w stronę deski rozdzielczej wzdłuż słupka albo pod kanapą do tunelu środkowego.... Wszystko zależy od tego, gdzie ma być radio i czy ma być na stałe czy tylko na czas podróży....

  3. #3
    Moja bunia jest dziewicą :what:
    Błona nie zerwana i przejścia z bagażnika do wnętrza nie ma...
    Dzisiaj jak jechałem z cb, to kabel do anteny był przytrzaśnięty drzwiami :/

    A co do dziury na narty to z tego co wiem, to za przewożenie nią np nart można dostać mandat, jeśli misiaki stwierdzą, że zagrażają bezpieczeństwu... :]

  4. #4
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ja przeprowadziłem kabel z klapy bagażnika nad butlą z gazem przez otwór na narty pod kanapą pod dywanem do schowka pod telefonem w podłokietniku :) Najgorszy moment to przeprowadzanie kabla pod dywanem, w trzy osoby z dwoma łomami naginaliśmy te 20cm wykładziny :hah:
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Najgorszy moment to przeprowadzanie kabla pod dywanem, w trzy osoby z dwoma łomami naginaliśmy te 20cm wykładziny :hah:
    Hmmm To może jednak magnesówka na dach :hah:
    A tak serio to wymyśliłem sobie że jak by się udało bez jakiś większych problemów puścić kabel przez bagażnik to zostawiłbym antenę na stałe ( mam niski wjazd do garażu i antena na dachu za bardzo by zaczepiała )

    Jeśli chodzi o miejsce na samo radio to pewnie gdzieś w okolicy siedzenia kierowcy ( uniden 520xl) Bo myślałem jeszcze o takim małym schowku pod dzwignią od zwalniania hamulca ręcznego ale obawiam się że nie starczy kabla od anteny jeśli będzie ona na bagażniku :(
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    42
    BMW
    e65 730d 2004
    Skąd
    Toruń
    Ja mam antenę presidenta 1,60 na klapie bagażnika, kabel poprowadzony prawą stroną pod obiciem bagażnika pod kanapami przez próg prawy aż do schowka (tego po stronie pasażera). Samo radyjko jest w schowku. Radio jest włączone, schowek zamknięty i bardzo ładnie słychać.
    Pozdrawiam serdecznie,

    Były:
    e34 525 tds '95 chip na 172 KM
    e32 740i '93
    Kawasaki ZX 12R z PCIII 200 KM

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Ja mam antenke z tyłu kolo orginalnych antenek kabel pociagniety do bagaznika i u mnie byl maly zalakowany otwor z prawej strony przy oparci kanapy kabelek pasowal idealnie.
    Zobacz moze ty tez masz tam taki otwór. Prawa strona za oparcie tylnej kanapy.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez busaart
    Ja mam antenę presidenta 1,60 na klapie bagażnika, kabel poprowadzony prawą stroną pod obiciem bagażnika pod kanapami przez próg prawy aż do schowka (tego po stronie pasażera). Samo radyjko jest w schowku. Radio jest włączone, schowek zamknięty i bardzo ładnie słychać.
    Pokarz fotki jak to w schowku wygląda ?!
    Ja mam hamsko kabel przez dziure na narty, pod kanapą i do radia które mam umieszczone przy tunelu koło skrzyni biegów...

    A apropos to jakich prędkosci wytrzumują anteny? Magnesówka z tego co wiem to do ok 160, taka na stałe pewnie nie ma ograniczenia, ale ja mam taką na uchwyt./.. Potem foto)

  9. #9
    Władza kłamie :)
    Ostatnio edytowane przez sylwek7 ; 22-12-2010 o 20:29
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    ja mam taką kupe http://allegro.pl/item639929217_cb_a..._oryginal.html i na bagazniku jechałem z nią 290 :hihi: zaskoczyło mnie to nie powiem :P możliwe że poprostu kabel ją trzymał :D bo w cuda nie wierze choć kto wie ;d

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •