Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Uszczelniacze zaworów? Bierze olej - 745i POMOC

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków

    Question Uszczelniacze zaworów? Bierze olej - 745i POMOC

    Witam.
    Dzisiaj wybierałem się na oględziny BMW 745i E65 2002.
    Przed wyjazdem, dopytałem jeszcze sprzedającego dokładnie jak to wszystko wygląda, stan ogólny, silnik zawieszenie i tak dalej. Powiedział mi że auto bierze olej, z wydechu na początku gdy się go odpali leci czarny dym, później podczas jazdy jest wszystko w porządku jeśli chodzi o dymienie. "Da się jeździć, auto normalnie jeździ ale olej trzeba dolewać", mówi że był w serwisie i powiedziano mu że trzeba wymienić Uszczelniacze od zaworów.
    Auto jest dość atrakcyjne i jestem bardzo poważnie zainteresowany z tym że moje pytanie, co to może być tak naprawdę, czy jest to poważna usterka a przede wszystkim ile można wynosić naprawa tego, może już ktoś się spotkał z tym problem?

    Dodam że auto ma zamontowaną instalację gazową Prins'a na której przejechano już 80tyś km. A jego przebieg to 240.000 km

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    To bardzo typowa usterka w modelu 745i/li
    jeśli auto dymi na czarno - jak mi powiedziano w jednym z warsztatów - jest to oznaka wiekszych kłopotów z autem i naprawy będą tylko rosły a koszty ich będą spore - pewniedlatego też sprzedający chce się go pozbyć
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Nawet kiedy rozmawiam ze sprzedającym, to mówi że mu nie zależy tak bardzo na sprzedaży auta, że on Sobie to zostawi gdybym się jednak zdecydował że go nie kupie, naprawi i będzie nim jeździł - jego wybór.
    Ja byłem bardzo poważnie nastawiony na to auto, ale niestety okazało się że usterka w tym aucie jest bardziej poważna niż moje nastawienie, a szkoda bo bardzo mi się podobała, była tak wyposażona przede wszystkim jak chce...
    Jedynie mogłem się doczepić tego że nie była czarna, ale za to miała "oryginalny" kolorek.

    P.S. według sprzedającego, naprawi to za 1500zł, ja od nieautoryzowanego serwisu BMW, do którego dzwoniłem otrzymałem odpowiedź że naprawa może się zacząć od 3500zł a skończyć nawet na 15k bo rozbierania nie każdy się podejmuje, a własnie samo rozebranie tego silnika to juz skomplikowane samo w Sobie.
    Ostatnio edytowane przez Arman ; 13-12-2010 o 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •