Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Karol i moja babcia e32 z 88;)

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Karol i moja babcia e32 z 88;)

    SIEMKA! dla tych mlodszych i Witam dla tych starszych uzytkownikow forum! hmmm jakby zaczac... mam na imie Karol i jestem z pieknego Torunia i mam 21 lat. znam sie troche na mechanice a moja przygoda z BMW zaczela sie ponad rok temu. wtedy kupilem swoja pierwsza 7. (w planach mialem kupic quada ale ...) no wlasnie ale.. znalazlem na allegro e32 z 88 roku na czarnych felgach ze strzelajacym gazem za 2 tys zl.. mowie sobie kurcze.. wakacje pojezdze i uzbieram na e38! wtedy nie wiedzialem ze moja przygoda z BMW e32 dopiero sie zaczyna:) bmw za smieszna cene pojechalem ogladac z 2 fachowcami ktorzy mieli po 10 bmw i w ogole kocury w dziedzinie BMW... nie spodziewalem sie niczego szczegolnego... w koncu to 2 tys zl... moi zaprzyjaznieni "fachowcy" (tak tak okazali sie "fachowcami") powiedzieli "w ciemno bierz!! bedziesz jezszcze jezdzil kupe lat! troche CI przy niej porobimy i bedzie ogien!" no to wzialem:) wtedy to byla jeszcze 735:P bez baku paliwa na czarnych felgach z komunistycznym srodkiem i silnikiem wkrecajacym sie do 4 tys...... moja czarna strzałą nie cieszylem sie dlugo! mianowicie po tygodniu panewka zaczela stukac:) (tak tak wiem auto za 2 tys...) ale nie przejalem sie tym mialem w zapasie jeszcze tysiac zl! z ktorym udalem sie do moich zaprzyjaznionych "fachowcow" samochod stal u nich(no dobra jeden byl posdernikiem jeden mechaniorem...) takze samochod stalu niego jakies 3 miesiace:) i odziwo zrobil silnik : o czyt. przelozyl panewki na "nowe". pojechalem odebrac samochod z wielkim bananem na twarzy ze w koncu sobie posmigam:) ale.. i znow ale.. samochod wkrecal sie znow do 4tys bo moj mechanik nie ogarnal braku baku:) wiec na gazie tylko "jezdzila" ... no ok mowie.. wstawie bak juz sam i bede smigal kij z gazems ie wyreguluje... na przeszkodzie stanela mi panewka ktora teraz juz zlapala na dobre podczas UWAGA odpalania silnika... no i znow do mochanika ktory nie chcial robic bo on stwierdzil ze robote zorbil dobrze(wal wstawil swoj(bez szlifu) a panweki nowe...) po wojnie z mechanikiem wstawil mi znow jakies swoje stare panewki bo nie chcialem z nim miec nic do czynienia.. iu znow w sumie zostalem z 735 wkrecajacym sie do 4 tys z komunistycznym srodkiem etc.. tyle ze ubozszy o 1500zl ktore skasowal mechanik(byly policjant przykro mi nie mialem co zorbic:) ) samochod praktycznie nie jezdizl w ogole a ja nerwow i strzelajacego przeplywomierza mialem dosyc:) po jakims dluzszym czasie znalazlem mechanika w miescowosci "ciele" przed bydgoszcza:) Chlopak ma chyba 24 lata i ma na imie Adam:) sprawa z nim wygladala tak ze wstawilem samochod on po 3 dniach wstawil mi zdrowe 3 litry :) ( jezeli moge tochcialbym polecic Adama jako mechanika bo jest naprawde magikiem... ma e30 z silnikiem m5 sam wszystko robil takze chyba sie zna;) ) od czasu odebvrania auta od Adama z silnikiem nie dzialo sie nic! (poza wymiana dzwigienki na klawiaturze ale to chyba w m30 sie psuje(tak slyszalem). Pozostalo mi tylko wymienic reszte czesci w okiem moich "fachowcow" super BMW. napisze co wymienilem:) nie ebde opowiadal dalej histori... powiem tylko ze moje e32 juz mnie wyszlo 16 tysiecy... i nadal mam z nia problemy... ponizej lista rzeczy ktore wymienilem w mojej babci:
    -silnik m30b30
    -skrzynia x2 ...
    -most
    -sprzegło (na jednomase:) )
    -amortyzatory tyl
    -sprezyny tyl
    -tarcze tyl
    -klocki tyl
    -pompa paliwa
    -bak
    -glosniki tyl
    -amortyzatory przod
    -sprezyny przod
    - tarcze przod
    -klocki przod
    -xenon (hid:D)
    -wahacze dol(2)+gora(2) przod
    -drazki kierownicze(2) + koncowki(4)
    -stabilizator
    -gumy stabilizatora(2)
    -poduszki pod skrzynia
    -skory
    -podtlenek lpg (sekwencja)
    -swiece
    -przewody
    -felgi bbs 17''
    -opony (12 szt) tak tak 17''...
    -zbierznosc
    -radio
    -sub + wzmak
    -lampa tyl
    - maska (lampa...)
    -blotnik (lampa...)
    -zderzak (lampa...)
    -zbiorniczek spryskiwaczy
    i reszta rzeczy o ktorych nei pamietam...


    Mam nadzieje ze troche przedstawilem moja historie z bmw:) Nie mam w planach pozbywac sie mojej babci bo uwazam ze jest "dosyc" doinwestowana:) i nikt mi za to kasy nie odda:) takze Witam w rodzinie BMW mam nadzieje ze zagoszcze tutaj jak najdluzej! fotki babki zaraz jakies wstawie:)

    takze jeszcze raz WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE!!


    Karol
    nr kom- 506323***
    gg- 9349428
    bmw e32 730 1988 m30b30 lpg
    Torun
    Fotki(telefonem robione..):







    POZDRAWIAM!
    Ostatnio edytowane przez JointoVicz ; 12-07-2012 o 15:38

  2. #2
    szajba777
    Gość
    Serdecznie witam , i gratuluje samozaparcia w doprowadzeniu " Babci " do stanu używalności :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    staram sie;) i czekam na dzien w ktorym wsiade do auta i WSZYSTKO bedzie juz ok:D ale z 22 letnim droczacym sie autem to nie jest tak o...:P

  4. #4
    Witaj w Naszym gronie,historia ciekawa a najlepsze 2 pierwsze fotki ;D

  5. #5
    Witam serdecznie w gronie pozytywnie zakręconych. No stary, to się nazywa przywitanie. Życzę powodzenia w eksploatacji tego pięknego klasyka ;).

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam serdecznie :) Aż miło poczytać. Zakładaj bloga kolego i pisz by malkontenci mieli się nad czy zastanawiać.

    Gratuluję i jeszcze raz witam :)
    Gra muzyka

  7. #7
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Super, że się z nami podzieliłeś swoją przygodą z serią 7 :]

    Oby trwała jak najdłużej !

    Tak jak wyżej- zakładaj blooga, wklejaj foty, opisuj zmiany :]

    pozdrawiam
    Pewność na każdym kilometrze ...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    Witaj Karol ;) Podziwiam :D
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ACS
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    237
    BMW
    E-38
    Skąd
    Warszawa
    Witam,nie odbierz tego źle,ale jest to dobry przykład dla tych wszystkich którzy myślą że kupią E-32 za 5 tyś i E-38 za 15 tyś i będą cieszyć się bezawaryjną jazdą.Muszę ci przyznać że masz dużo samozaparcia i nie sprzedawaj babci bo szkoda,wstaw jakieś fotki środka.Życzę już bezawaryjnej jazdy.

  10. #10
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam i pozdrawiam ;)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •