Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: piszczący wentylator nadmuchu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    piszczący wentylator nadmuchu

    Witajcie,czy jest jakiś sposób na usuniecie uciążliwego popiskiwania wentylatora nadmuchu bez demontażu kokpitu ?
    Ostatnio edytowane przez lukasz7 ; 12-12-2010 o 13:28

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zawsze można go wyłączyć :D :d :x

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar MarcinByd
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    48
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    BDG
    Chyba gdzieś na forum było info o eliminacji tego problemu, w E65 po lifcie ktoś z tym działał. U mnie jak autko dłużej postoi to zdarza się ostatnio, że świergoli jak dowaliło -15 itp. piękna temp., zmniejszam obroty nadmuchu i jest ok, po rozgrzaniu auta wszystko wraca do normy dźwiękowej :) Wydaje się to normalne, że tak bywa przy chorych temp., ale pewnie objaw nasili się kiedyś.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    47
    BMW
    730d
    Skąd
    Saturn
    Odkręcasz osłony pod schowkiem (chyba 6 śrób) i dostajesz się do wentylatora, wystarczy psiknąć, naoliwić i jest cisza.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ohara5
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    185
    BMW
    F01
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez itomek Zobacz posta
    Odkręcasz osłony pod schowkiem (chyba 6 śrób) i dostajesz się do wentylatora, wystarczy psiknąć, naoliwić i jest cisza.
    Ja mam też piszczący wentylator i strasznie to denerwuje. Kolega itomek napisał że trzeba odkręcić śruby i tak zrobiłem a tam wentylatora nie widać,albo znajduje się w takim czarnym plastiku bo taki tam był i nie szło go otworzyć także nic z tego i dalej mnie wkurza.:(

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Pablo745i
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Ustroń
    Miałem ten problem parę dni temu, usunełem sam. Tak jak kolega wspomniał, odkręcamy osłonę pod schowkiem 6 śrub, potem widać taką duża czarna skrzynkę w lewym rogu i trzeba odkręcić 8 śrub na jej pokrywie i sama schodzi, ale żeby odkręcić te śruby...... uprzedzam ze ładnie się naginastykowałem leżąc na progu samochodu z głową pod schowkiem szukając każdej z nich a później odkręcając - masakra. A potem z górki, widać wentylator, psikamy z dołu z góry WD40 :-) i problem znika. ze skręcaniem jest prościej bo wiemy gdzie były śruby ale łapy bolą. powodzenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •