Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: bardzo nierowna praca...m62b44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow

    bardzo nierowna praca...m62b44

    Witam, mam problem ze swoja e30 w ktorej jest m62b44. A mianowicie bylo wszytsko ok, potem zaczela kucac na wolnych, wymienilem swiece i cewki (bylo przebicie) i sie poprawilo nachwile....ale zaczelo sie dziac jakby gorzej po paru set km. Mianowicie zaczely sie strzaly w ydech, mialem wrazenie ze pracuje na polowie garow, kumpel powiedzial ze przypchal siewydech...ale niebardzo jest tam czym sie przypchac (wolny wydech do koncowego tlumika). Podczas grzebania znalazlem taki objaw, ze jak psiknalem starterem blisko na tyl silnika (od strony sciany grodziowej) jakby na sekundezaczal dobrze pracowac. Czy to moze oznaczac odme? Dodam ze nie bierze oleju i nie dymi, tylko bardzo zle pracuje i nie ma mocy. Aha i jeszcze jedno... czasem chodzi lepiej, czsem gorzej, jak chodzi lepiej (lae nadal jakby nie nawszystkich garach) to obiawy ustaja po przekroczeniu 4tys (odzyskuje moc) ale jak chodzi gorzej to przez caly zakres obrotow ma 150KM ;/
    Podpiecie pod kompa nie wchodzi w gre bo nie wiem czemu le nie mogenamierzyc zlacza diagnostycznego po przeszczepie :(

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar kfiatyghk
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    77
    BMW
    BMW e38 735 INDIVIDUAL SHADOW-LINE
    Skąd
    Kluczbork
    kolego zobacz moj temat mam podobny problem. Po weekendzie jade sprawdzic cisnienie paliwa radze ci od tego zaczac , lub sprawdz silniczek krokowy na poczatek.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Moj problem jest inny, gdyz jak napisałem u mnie czasem zaczyna powyżej 4 tys odzyskiwać moc, więc napewno nie ciśnienie. Bardziej chodzi mi czy reakcja na psikanie starterem na tył kolektora ssącego (poprawa obrotów) moze wskazywać na odme?

  4. #4
    Może wskazywać na uszczelkę pod odmą.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Dzieki sylwekk za szybka odpowiedz :) Chodzi Ci o ten oring nr 12?
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...37&hg=11&fg=40
    Ale chyba jak wymieniac to juz calosc, a nie sama uszkelke, prawda?
    Ale myslisz ze to uszkelka po tej reakcji na starter, czy po objawach zlej pracy?
    Ostatnio edytowane przez badstuff ; 10-12-2010 o 10:24

  6. #6
    Dokładnie o tej uszczelce myślałem. Prawdopodobnie po rozebraniu okaże się, że nie tylko ona jest w stanie wskazującym na zużycie. Wnioskuję tak po objawach, jakie przytaczasz i po reakcji na samostart.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Mi też się wydaje że to może powodować lewe powietrze. Dla świętego spokoju wymieniłbym wszystkie uszczelki kolektora ssącego.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Problemow ciag dalszy. Rozebralem cala gore silnika, wymienilem odme, uszczelki od odmy i przepustnicy, zlozylem i.... dupa... Jest tak jak bylo :( Telepie, jak telepalo, jak jest zimny to strzela strasznie z wydechu, jak sie nagrzeje mniej. Jak odpinam cewki z prawej (od strony pasazera) to zmienia sie praca na niekorzysc, natomiast jak odpinam cewki z lewej, zmienia sie praktycznie niezauwazlnie, ale iskra jest. Po wykreceniu swiecy, okazalo sie ze cala lewa strona jest zalana paliwem.... Macie moze pomysly gdzie szukac przyczyny? Musze ja szybko zrobic, bo nie mam sie czym poruszac... :(

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Problemow ciag dalszy. Rozebralem cala gore silnika, wymienilem odme, uszczelki od odmy i przepustnicy, zlozylem i.... dupa... Jest tak jak bylo Telepie, jak telepalo, jak jest zimny to strzela strasznie z wydechu, jak sie nagrzeje mniej. Jak odpinam cewki z prawej (od strony pasazera) to zmienia sie praca na niekorzysc, natomiast jak odpinam cewki z lewej, zmienia sie praktycznie niezauwazlnie, ale iskra jest. Po wykreceniu swiecy, okazalo sie ze cala lewa strona jest zalana paliwem.... Macie moze pomysly gdzie szukac przyczyny? Musze ja szybko zrobic, bo nie mam sie czym poruszac...

  10. #10
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Trzeba by sprawdzić, czy nadal ciągnie lewe powietrze - może to przewód podciśnienia od wspomagania hamulców, albo inny jakiś przewód podciśnienia.

    Cytat Zamieszczone przez badstuff Zobacz posta
    cala lewa strona jest zalana paliwem
    Wszystkie świece sprawdzałeś?

    Trzeba by podłączyć do kompa -- bedzie wiadomo, jakie są odczyty z czujników.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •