Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 79

Wątek: 7er w GermanStyle "ciemno,nisko,szeroko.."

  1. #51
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,259
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Kilka osób już czuło że ma doktoraty z nazewnictwa w kieszeni, a tu taki cios
    I niestety doktoraty te opierają się wyłącznie na Hajtekowej 550i i Kujonowym lub Germanowym kebabie...
    A świat zap.....la naprzód i się nie ogląda na nas

  2. #52
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    I niestety doktoraty te opierają się wyłącznie na Hajtekowej 550i i Kujonowym lub Germanowym kebabie...
    A świat zap.....la naprzód i się nie ogląda na nas
    Ciężko się nie zgodzić!

    Strasznie "polskie" jest zadęcie i zadufanie w nazewnictwie, kanonie, ramie czy czymkolwiek w tym rodzaju.
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 07-01-2011 o 13:04
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #53
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Oczywiście te nadkola na nity, śrubki tudzież inne wkręty to pasuje do GS?

    Pomijając fakt że określenie German Style w 99,9% przypadków pada w stronę aut produkcji niemieckiej. Na podanych stronach nie widzę takowych tylko sushi itp.

    A za moment dowiemy się że nie istnieje JDM i USDM:icon_lol:

  4. #54
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    I niestety doktoraty te opierają się wyłącznie na Hajtekowej 550i i Kujonowym lub Germanowym kebabie...
    A mi się wydaje że to wszystko przez tych panów od wazeliny co chcą być tacy fajni jak oni i się podlizują...

    Dobra koniec OFF'a

    ________________________________________

  5. #55
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ale macie wkręta z tymi nazwami:D jak dla mnie auto dobrze wygląda to nie wnikam czy to cult,gierman,jdm,thc czy coś tam innego wymyślonego przez forumowych pisaczy..Po co sobie głowę tym zawracać?:)

  6. #56
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Oczywiście te nadkola na nity, śrubki tudzież inne wkręty to pasuje do GS?
    Jeśli nie pasują do "germana" to może to cult?? :icon_lol: Ale ok, skupmy się na całej reszcie, gdzie nie ma nadkoli na śrubki.

    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Pomijając fakt że określenie German Style w 99,9% przypadków pada w stronę aut produkcji niemieckiej. Na podanych stronach nie widzę takowych tylko sushi itp.
    Na podanych stronach widzisz takowe, których w 99,9% pewnie nie potrafisz nazwać.
    Do tej pory jednak nie było mowy, że "german" musi brać jako bazę auto z Goebbelsowni.

    Ok, jeszcze raz powoli - bo widzę że nie wszyscy złapali sens moich postów.

    Chciałem pokazać tyle, że style w tuningu - podobnie jak w innych dziedzinach sztuki - często się przenikają, czerpią z podobnych inspiracji albo zapożyczają wzajemnie swoje elementy. A do tego ewoluują w wymiarze czasowym i geograficznym. Tak więc rysowanie tu jakichś ostrych granic jest delikatnie mówiąc trudne a często niemożliwe.

    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    A za moment dowiemy się że nie istnieje JDM i USDM:icon_lol:
    Nie wiem do czego zmierzasz. Takie skróty oczywiście Istnieją i nawet coś znaczą.
    Jeśli jednak podajesz to jako przykłady stylów tuningowych, to można (od biedy) zgodzić się w temacie JDM. Natomiast co do USDM - rozwiń, proszę, swoją myśl, bo to ciekawe... :icon_lol:


    Cytat Zamieszczone przez e32maaaciek Zobacz posta
    ale macie wkręta z tymi nazwami:D jak dla mnie auto dobrze wygląda to nie wnikam czy to cult,gierman,jdm,thc czy coś tam innego wymyślonego przez forumowych pisaczy..Po co sobie głowę tym zawracać?:)
    Wiesz, niektórzy (np. ja) po prostu się tym interesują - tak samo jak można interesować się architekturą czy malarstwem. :)
    Ostatnio edytowane przez michal_5000 ; 09-01-2011 o 11:42
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  7. #57
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000 Zobacz posta
    . Tak więc rysowanie tu jakichś ostrych granic jest delikatnie mówiąc trudne a często niemożliwe.
    i o to mi chodziło:D Też dużo czytam i oglądam.Ale czasami właśnie jak ktoś jest nie za bardzo oblatany to może nazywać zglebowanego datsuna z tokio z negatywami,nitami i trytytkami w nadkolach "germanem", "cultem" i może tym temacie dochodzić do niepotrzebnych spięć :) Bo nazw, odłamów, krajów jest tyle że czasem można się w kółko wykłócać co jest czym a tak jak napisałeś jedno czerpie bardzo dużo z drugiego i w tych czasach sztywne "regułki" często nie zdają egzaminu...:)
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 09-01-2011 o 12:41

  8. #58
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Cytat Zamieszczone przez michal_5000 Zobacz posta
    Natomiast co do USDM - rozwiń, proszę, swoją myśl, bo to ciekawe...
    Podobnie jak głównie w Stanach popularnym stał się JDM, tak na europejski grunt coraz bardziej wkracza USDM. Przeróbki mające upodobnić w mniejszym lub większym stopniu wesje EU do wersji US. Sam masz o ile pamietam kilka części w 7er z wersji US i do tego ogromną wiedzę na temat różnic między wersjami EU - US. Tak ja to postrzegam i będę się tego trzymał;)


    Co do Datsunów itp. i tamtejszych odmian tuningu niestety nie mam pojecia o stylach i nazewnictwie bo nigdy nie interesowały i raczej nie zainteresują mnie japońskie samochody.

    Cytat Zamieszczone przez michal_5000 Zobacz posta
    Chciałem pokazać tyle, że style w tuningu - podobnie jak w innych dziedzinach sztuki - często się przenikają, czerpią z podobnych inspiracji albo zapożyczają wzajemnie swoje elementy. A do tego ewoluują w wymiarze czasowym i geograficznym. Tak więc rysowanie tu jakichś ostrych granic jest delikatnie mówiąc trudne a często niemożliwe.
    Ja też nie rysowałem jakichś ostrych granic. Nisko, czysto i szeroko to raczej dość szeroko pojęte.

    Przenikanie stylów - jasna sprawa. 2 najpopularniejsze aktualnie w PL style to German i Cult. Tyle ze one właśnie już się nawzajem mocno nałożyły i szczerze ciężko czasami wykminić jak to nazwać. Nikt nie będzie pisał definicji w encyklopedii jak ma auto w konkretnym stylu wyglądać, ale myślę że określenie German Style ma prawo być używanym do określenia pewnego typu modyfikacji;)

    Z mojej strony koniec bo tego typu dyskusja nie prowadzi do niczego. Ja mam swoje zdanie, ktoś ma prawo mieć inne, a dyskusja jest jak o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. A wiadomo że pierwsze lepsze:razz::
    Ostatnio edytowane przez szajboos ; 09-01-2011 o 13:03

  9. #59
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    @szajboos - odniosę się tylko odnośnie tego:

    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Podobnie jak głównie w Stanach popularnym stał się JDM, tak na europejski grunt coraz bardziej wkracza USDM. Przeróbki mające upodobnić w mniejszym lub większym stopniu wesje EU do wersji US. Sam masz o ile pamietam kilka części w 7er z wersji US i do tego ogromną wiedzę na temat różnic między wersjami EU - US. Tak ja to postrzegam i będę się tego trzymał;)
    Oczywiście zgoda, że "smaczki" amerykańskie na dobre zagościły w europejskim tuningu (na odwrót zresztą też) - protestuję tylko przeciwko nazywaniu tego "stylem".
    Wg mnie to raczej pewien element, szeroko wykorzystywany np. w stylu cult - ale sam w sobie nie będący osobnym, samodzielnym stylem. Tak samo, jak nie jest nim gwintowane zawieszenie ani jakiś tam rodzaj felg.

    Co do reszty, to myślę że mniej więcej się zgadzamy ;)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #60
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Hah,najbardziej mnie śmieszy stwierdzenie że HT czy Kujon ma auto w GS a osoba która to mówi nie ma o tym zielonego pojęcia i dalej twierdzi że ma german-a :707: :686:
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 18-01-2011 o 07:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •