Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Po wymianie oleju na syntetyk ciezko uruchomic silnik po dluzszym postoju

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tak mam wlasnie taki i polecam, choc niejest nr1 , valvoline 5w40 syn power, bardzo dobry olej, tak jak neste 5w40 city standard LL

  2. #22
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Zdecydowane "NIE" dla tej teorii. Nic bardziej mylnego.


    W temacie oleju - poszukuje dobrego, ale nie drogiego oleju do benzyny z hydro regulatorami?

    Castrola nie chcę, a "typowe" tanie oleje też omijam.

    Sprawdzał ktoś Motula?
    Polecam MOBIL 5 W50 :)

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ja polecam Castrol edge 0w40 oraz Valvoline 5w40 synpower i Petro Canada 5w40 duron - sprawdzone w ekstremalnych warunkach.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Kolega bardzo zaleca tego Castrola co na zdjęciu:



    Tyle że jakoś sie zraziłem do Castrola, jakość mocno spadła wzgledem tego co było kilka lat temu, czytałem jakieś wzmianki gdzieś, że na rynek weszły jakieś "podrabiane" Castrole, da się to rozpoznać po hologramach ponoć.

    Ta Petro Canada Duron to typ XL? "Posiada zdolność dyspresji sadzy" - brzmi ciekawie
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #25
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Zalewałem parę razy tego Castrola 10W60 i nie powiem ,że jakaś rewelacja ,silnik mi go brał :)

  6. #26
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    do mojego zakladu przyjechal kiedys gosc i mowil ze skupuje po 4zl puste baniaczki po castrolu lub mobilu............ i kiedys klient przyjechal z wlasnym olejem castrola, mowil ze kupil 5w40 edge za 70zl za 4L, moze to smieszne ale wystarczy powąchać orginaolnego castrola i on powinien pachniec, normalnie pachniec a nie smierdziec przepalem jak ten co kupil.... naprawde sprawdzcie w ten sposob, bo z wlasniego doswiadczenia wiem ze tanio olej smierdzi przepalem tak jak stary a nowy np, valvoline czy edge ladnie pachnie, czuc ze olej ale przyjemnie a nie jak najtansza przekladniowka

  7. #27
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja kupowałem Castrola na stacji BP ,więc nie mógł byc jakiś lewy ,a Mobila kupuje u znajomego w hurtowni ,ale on sie nie bawi a takie numery ,bo za duzo by stracił :)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Duron syntetic - z serii xl nie ma chyba 5w40 (niestety). Petro Canada jako jedna z niewielu firm sama produkuje swoje oleje (ma swoje rafinerie, centra badawcze, rozlewnie itp).


    Jak ktoś kupuje edga po 70zł na bazarze to nie ma się co dziwić. Ja kupuję zawsze w pewnej hurtowni. Wszystkie moje auta jeżdżą na 0w40 od lat i nie zauważyłem żadnego spadku jakości. 10w60 jest za gęsty no normalnej jazdy jako olej wielosezonowy ( oczywiście to moje zdanie) - do zwykłej jazdy tylko na lato; do driftu czy ekstremalnej jazdy - owszem...
    Ostatnio edytowane przez xsilver ; 16-12-2010 o 08:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •