Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Po wymianie oleju na syntetyk ciezko uruchomic silnik po dluzszym postoju

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Oczywista i rzeczowo ujęta kwestia oleju syntetycznego w artykule do ktorego podal link kolega.
    Osobiscie uwazam ze olej mineralny to przezytek.Ale jesli chodzi o polsyntetyk to z powodzeniem mozna go stosowac gdyby nie jeden fakt.A mianowicie to co musi zniesc silnik przy uruchomieniu po dlugim postoju typu poranna odpałka na -20C.To jest powod dla ktorego przedewszystkim zmienilem olej na syntetyczny by go chronic.Kiedys miałem Forda Granade z silnikem V6 i pojazd ten mial w kokpicie wskaznik cisnienia oleju co pozwalalo mi na bierzacą obserwację .Uwierzczie mi ze roznica przy zastosowaniu syntetyku jest ogromna w sensie pozytywnym.
    Co do tematu zalozonego przezemnie,zauwazylem ze jesli przed poranna odpalka przelacze kluczyk na zaplon ale nie uruchamiajac silnika odczekam z 30 sek. i dopiero odpalam silnik uruchamia sie momentalnie.Takze problem u mnie tkwi gdzieindziej.I nie ma to zwiazku z olejem,raczej byl to zbieg okolicznosci. .Uszczelki mam faktycznie do wymiany ale generalnie i w obecnym stanie straty oleju sa tak male ze od wymiany do wymiany oleju nie musze go uzupelniac.Myslalem ze to problem z olejem ktory osadza sie w zbyt duzej ilosci na ktorejs ze swiec ale teraz zastanawiam sie czy to jednak pompa paliwa nie robi sie słaba sądzac po spostrzezeniu powyzszym.Filtr paliwa wymienilem ale nic to niezmienilo.
    Ostatnio edytowane przez Megablast73 ; 11-12-2010 o 08:53

  2. #12
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A czy pompka paliwa dobija paliwo po przekręceniu zapłonu czy przy kręceniu rozrusznikiem.Myślę że przy odpalaniu silnika bo przynajmniej tak jest w mnie w e32.Jeśli tak jest to pompka paliwa nie ma nic wspólnego z odczekaniem 30sek .

    A z tego co mi wiadomo to do silników z hydrauliką typu m50/2 nie powinno się lać oleju mineralnego i to samo jest z m60.

    Może nie mam racji ale tak sobie myślę że przy tych temp minusowych to olej gęstszy będzie ułatwiał rozruch silnika bo tak szybko nie spłynie z wszystkich zakamarków...No nie wiem to taka moja teoria :D

  3. #13
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    a może ciśnienie spada z listwy paliwowej , może sprawdz regulator ciśnienia narpierw

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    co ma przebieg do oleju????????


    mala zagadka, passat 2005 TDI pompowtrysk, przebieg 380tys jaki olej zalewasz???
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 11-12-2010 o 17:02

  5. #15
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak to czytam to padam :p
    Gorsze zapalanie nie ma nic wspólnego z wymianą oleju na 100%
    W moich wszystkich BMW mam pełny syntetyk 5W50 ,czy to jest TDS czy M30 z e 32 :)
    Naście lat temu miałem e 28 520i i tez zalewałem pełny syntetyk Mobila i silnik pracował perfekcyjnie :)
    Olej syntetyczny jest lepszym olejem dla starego silnika , to że może coś się gdzies pocić, wynika ze starych uszczelek ,ale smarowanie będzie lepsze ,a to to przeciez chodzi :)

    Minerał do URSUSA :D
    Pozdrawiam :)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Na syntetyku praca silnika powinna wlasnie sie poprawic w takich temperaturach wiec olej tutaj nie ma nic do rzeczy.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Elvis...co padasz? Przeciez cały czas twierdze piszac tu ze według mnie olej syntetyczny jest bardzo dobry.I ze uszczelki mam do wymiany od pokryw zaworow. I ze jesli to odpalanie jest powiazane z olejem to nie na skutek jego zlego wplywu na silnik tylko jego przedostawania sie na ktoras swiece w wiekszej ilosci niz na polsyntetylu na skutek puszczajacych uszczelek.

  8. #18
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Padam nie z powodu Twoich wpisów, bo masz całkowitą rację z tym olejem :)
    Jak czytam ,że powinno sie wymieniać na coraz gorszy olej to własnie padam :)
    Hasłem roku tez jest to ,że "silnik się rozszczelnił" masakra jakaś , ktos wlewa do zasyfionego silnika syntetyka ,ten syntetyk mu wypłukuje nagar jakiego ma w silniku nie być i wtedy okazuje sie ,że syntetyk jest do niczego , wniosek nasuwa się taki ,że dobry silnik musi w środku mieć nagar :)
    Może masz jakąś membranę uszkodzoną ,z tego co wiem to pełen syntetyk gorzej sie spala w komorach niz mineralny :)

    Z silnikami i jest jak z kobietami im starsza to potrzebuje lepszego oleju, czytaj kremu :D

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Megablast73
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    124
    BMW
    E32 730iA 1993 M60B30
    Skąd
    Warszawa
    Racja!!!!!

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    przy tych temp minusowych to olej gęstszy będzie ułatwiał rozruch silnika bo tak szybko nie spłynie z wszystkich zakamarków...No nie wiem to taka moja teoria
    Zdecydowane "NIE" dla tej teorii. Nic bardziej mylnego.


    W temacie oleju - poszukuje dobrego, ale nie drogiego oleju do benzyny z hydro regulatorami?

    Castrola nie chcę, a "typowe" tanie oleje też omijam.

    Sprawdzał ktoś Motula?
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 15-12-2010 o 15:11
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •