Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Reset

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Swinoujscie

    Reset

    Prosze o pomoc mam następujący problem.Dzisiaj przy próbie przeczyszczenia przekaźnika abs otworzyłem skrzynkę z bezpiecznikami i odłączyłem któryś z komputerów,pierwszy od dołu.Dotego wszystkiego kolega który mi pomagał nie wyłączył zapłonu.Oczywiście przekaźnika nie znalazłem kó......a.Wszystko podłączyłem tak jak było,wsiadam do auta przekręcam stacyjke auto odpala a tu komunikat getribenotprogam czy cos takiego.Próbowałem się podłączyć z komp. diagnostycznym skasować błąd a tu brak sygnału(połaczenia)z skrzynią biegów.Bardzo proszę może ktoś spotkał się już z takim problemem.Może jak zresetuje komp. ten błąd zniknie
    Bmw 750 rok 1997

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    No nie wierzę Grzebałeś w skrzynce na włączonym zapłonie ??

    A poza tym, że nie masz komunikacji ze skrzynią jeszcze jakieś błędy się pojawiły ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Swinoujscie
    No niestey grzebałem,tylko ten jeden mi wywaliło. Jnne wykasowałem np.błąd imobilajzera.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski
    Odłącz klemy na dłużej pozwol sie kompowi zresetowac i sprawdz może pomoże, jak nie to jest inny sposób na reset wystarczy poszukać.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Swinoujscie
    Na dłużej tzn. noc.Mam pewne obawy że przez moje niedopatrzenie będe miał zajefajne koszta przed świetami.Masakra.(Szukałem na forum i nic nie znalazłem co do resetu, tylko model e32 znalazłem)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez robak190382 Zobacz posta
    odłączyłem któryś z komputerów
    A nie wiesz mniej więcej który?

    Cytat Zamieszczone przez robak190382 Zobacz posta
    Oczywiście przekaźnika nie znalazłem
    Czyli mam rozumieć że teraz sobie jeździsz bez jednego przekaźnika? No to jest chyba podstawowy problem. Wsadź nowy i wtedy sprawdź co i jak działa.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Swinoujscie
    W skrzynce były 3 komp. poziomo odłaczyłem ten 3 od szyby czyli pierwszy od dołu a przekaźmik jest cały czas na swoim miejscu go nieznalazłem,miałem go tylko przeczyścic.Gdzieś na naszym forum znalazłem że często ten przekźnik utlenia się i niewysyła sygnału na pompe abs.Przed tą całą akcja wyświetlił sie mi abs i asc ,podłączyłem pod kompa i pokazał przelaźnik abs

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Przekaźnik jest pod komputerami (obok są również od wycieraczek). Musisz wyjąć komputery, zdjąć aluminiową ramkę w którą są wsuwane i głębiej się one znajdują. Różowy to ABS.
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Swinoujscie
    Ok wszystko spoko dzięki za pomoc teraz już wiem gdzie znajduje się przekaźnik.Teraz mam większy problem komp. nie łączy się ze skrzynią biegów, obawiam się że uszkodziłem przekaźnik skrzyni podczas odłanczania.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Obstawiam nie przekaznik, ą uszkodzenie komputera skrzyni. Tez miałem komunikat o niełaczeniu się komputera ze skrzynia. U mnie komp padł po bardzo dlugim postoju na wyladowanum akumulatorze. Kupiłem uzyawnego za 200zł i jak ręką odjął :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •