Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Problem z ogrzewaniem

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Problem z ogrzewaniem

    Witajcie.

    Mam problem z ogrzewaniem, cały czas wieje mi zimne powietrze, może nie jest ono tak zimne jak na dworze ale nie można go nawet nazwać letnim. Próbowałem rozwikłać problem wyciągając elektrozawory, były oczywiście zabite i zasyfione, oczyściłem je, niestety robiło się spięcie na jednym z nich i ten właśnie się przepalił, drugi elektrozawór działa, to samo dotyczy pompki pod zaworami działa, dochodzi do niej napięcie i pompuje, sprawdziłem ją na "sucho" i podłączając wąż z wodą. Po oczyszczeniu elektrozaworów założyłem je, dolałem płynu który uciekł i odpowietrzyłem. Niestety wydaje się że jest jeszcze gorzej niż przed zabiegiem. Ciepłe powietrze pojawia się dopiero jak na postoju utrzymuje auto na 5,5 tys obrotów. Ciekawostką jest że wszystkie węże które wchodzą do nagrzewnicy i z niej wychodzą są ciepłe ( te od elektrozaworów także gorące ), co może być przyczyną tego stanu rzeczy, czy ten jeden niedziałający elektrozawór od którego odłączyłem napięcie. Elektrozawory już zamówiłem, pytanie czy ich wymiana pomoże, bo po prostu nie chce mi się w to wierzyć.

    Piotrek
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    El.zawory bez napięcia ,są otwarte tak więc powinno grzać ,jest jeszcze sprawa nagrzewnicy ,pewnikiem zawalona osadem ,można spróbować przepłukać bez pracochłonnego demontażu ,odłącz el.zaw. w jeden wąż woda pod ciśnieniem ,i dobrze przepłucz ,powinno pomóc .
    Co do el.zaw. niestety czeka cię wymiana ,bo o ile zimą da się wytrzymać brak sterowania ogrz. to latem jaja ugotowane ;)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Dzięki kolego za podpowiedź, zastanawiam się czy sprężarką mógłbym to przedmuchać ( walić teraz wodą na tym śniegu i mrozie to trochę hardcore :-) ) ? Do grodzi wchodzą 3 węże, wszystkie są od nagrzewnicy? Pytanie czy może to być coś innego niż nagrzewnica, bo przez chwilę też o niej myślałem.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek Zobacz posta
    Dzięki kolego za podpowiedź, zastanawiam się czy sprężarką mógłbym to przedmuchać ( walić teraz wodą na tym śniegu i mrozie to trochę hardcore :-) ) ? Do grodzi wchodzą 3 węże, wszystkie są od nagrzewnicy? Pytanie czy może to być coś innego niż nagrzewnica, bo przez chwilę też o niej myślałem.
    Samym powietrzem raczej wątpliwe (,tylko przedmuchasz) ,a co do węży ,dwa z el.zaw są zasilające ,a ten trzeci wychodzący z grodzi to powrót
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Czy możliwe jest uszkodzenie panelu klimatronika? Może być to powód nie działającego ogrzewania? W Carsofcie nie wykazuje żadnego błędu związanego z tym problemem.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    7
    Mama ten sam problem. Jedynie po włączeniu webasto ogrzewanie działa tak jak należy. Jutro idzie do specjalisty i zobaczymy co wyczaruje lub ile wyczaruje :) Dam znać co dokładnie zrobił i ile taka przyjemność.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez ArturDG Zobacz posta
    Mama ten sam problem. Jedynie po włączeniu webasto ogrzewanie działa tak jak należy. Jutro idzie do specjalisty i zobaczymy co wyczaruje lub ile wyczaruje :) Dam znać co dokładnie zrobił i ile taka przyjemność.
    Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś napisał wskazówki od specjalisty, bo ja jutro zakładam uszczelkę głowicy w fordzie mondeo i wstawiam 7 do garażu i jestem gotowy wypruć całą konsolę jeśli będzie trzeba dostać się do nagrzewnicy. :-)
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    U mnie też od jakiegoś czasu nie grzała jak trzeba. Ale po wymianie tej części nr 2. http://www.realoem.com/bmw/showparts...62&hg=17&fg=05 przy 20 jest parówa:)
    Tam jest termostat w środku może to jest przyczyna?? Ale lepiej sie upewnię 330zł kosztuje.:) w ASO zamienników nie ma:(

  9. #9
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez przemo9999 Zobacz posta
    U mnie też od jakiegoś czasu nie grzała jak trzeba. Ale po wymianie tej części nr 2. http://www.realoem.com/bmw/showparts...62&hg=17&fg=05 przy 20 jest parówa:)
    Tam jest termostat w środku może to jest przyczyna?? Ale lepiej sie upewnię 330zł kosztuje.:) w ASO zamienników nie ma:(
    Nie rozumiem ,co ma chłodnica oleju do ogrzewania ;)
    a co do 20 i parówy to masz kolego elekyrozawory do wymiany (padnięte uszczelniacze)
    @bitek-bitek , panela nie sprawdzisz dopóki nie zrobisz porządku z el.zaw. ;)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    U mnie jest wszystko ok. Byłem na przeglądzie w Aso oprócz paru drobiazgów które zostały wymienione est ok.:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •