Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Problem z ogrzewaniem

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Hm... No temat jak najbardziej na czasie... :) U mnie sprawa jest bardziej skomplikowana... Generalnie miałem nastawione 20 lewo 23 prawo i miałem wrażenie że coś jest nie tak bo po lewej waliło zimne a po prawej ciepłe. Pomyślałem może i tak ma być bo po prawej cieplej, ale jak zwiększyłem na 27 po lewej to ciekawostka dalej zimne .... po prawej bez zmian. Zrobiłem jednak jeden jeszcze eksperyment i na postoju wcisnąłem gaz. Momentalnie (już przy ok 1500 rpm) zaczął walić gorąc po mojej stronie. Zdjąłem nogę z gazu zaczęło znowu zimno lecieć. Przy okazji tych eksperymentów z gazem po prawej stronie nic się nie zmieniało. Cały czas leciało tak samo ciepłe powietrze. Podejrzewam nagrzewnicę do wymiany. Słusznie?
    Pozdrawiam

    fm

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Mam tak samo - ciepło powyżej 1,5tys obrot/min... Do wymiany pompka wspomagająca przepływ do nagrzewnicy.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Ja mam jeszcze jeden problem z ogrzewaniem a mianowicie z nadmuchem, kiedy jedna strona ma siłę nadmuchu ustawioną na max a druga na min to wieje bardzo słabo obie strony, dopiero jak ustawie druga stronę na max to wieje prawdziwy wiatr.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    A ja Panowie powiem wam też miałem ten sam problem i nie mogłem go rozwiązac. Odpowietrzenie załatwiło sprawę i teraz jest bajka a mechanicy stwierdzili że mam odpowietrzone i na pewno winna jest nagrzewnica którą oczywiście chcieli wymieniac.
    728i

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Cytat Zamieszczone przez Tomar Zobacz posta
    Mam tak samo - ciepło powyżej 1,5tys obrot/min... Do wymiany pompka wspomagająca przepływ do nagrzewnicy.

    No tak też o tym pomyślałem tylko zastanawia mnie tu jedna rzecz... Czemu tylko po jednej stronie ciepło zależy od obrotów silnika. Po prawej jest wszystko ok
    Pozdrawiam

    fm

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez fm Zobacz posta
    No tak też o tym pomyślałem tylko zastanawia mnie tu jedna rzecz... Czemu tylko po jednej stronie ciepło zależy od obrotów silnika. Po prawej jest wszystko ok
    Miałem tak samo Odpowietrzenie załatwiło sprawę widocznie była gdzieś bańka powietrza bo weszło mi litr płynu
    728i

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Hm... Tak po namyśle to może i być jakieś zapowietrzenie... Jakiś czas temu miałem niewielki wyciek płynu przy króćcu chłodnicy. Po usunięciu wycieku dolałem płynu i jakiś czas był spokój, ale teraz na zimnym wywala CHECK COLLANT LEVEL. Czyli albo dalej cieknie albo faktycznie jedzie na powietrzu bo uciekło więcej płynu w warsztacie. Jest to nawet prawdopodobne bo po tej naprawie weszło mało płynu a nie mam wiedzy szczerze mówiąc czy mi to uzupełnili w warsztacie po robocie czy nie. Hm... Zacznę od tego odpowietrzenia. Może pomoże choć jest to dość czasochłonne przedsięwzięcie... Przerabiałem to już kiedyś :/
    Pozdrawiam

    fm

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    wiem, dziwna to rzecz, że po jednej stronie ilosc ciepła zależy od obrotów silnika. Może wynika to z konstrukcji układu, że gdy pompka stoi to łatwiej przepompowac przez jedna strone nagrzewnicy. Sam nie wiem. Dzis dla pewnosci odpowietrze uklad. Ale u mnie tak czy siak pompka i zawór od strony ukladu kierowcy stoi.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    No i jak na złość Wziałem się za odpowietrzanie układu no i (o zgrozo) weszło aż 3,5 litra płynu... Nie miałem pojęcia że jest aż tak źle... :/ Ale po odpowietrzeniu zacząłem jechać i coś mi zaczęło spod maski parować... Temperatura niby ok ale się zatrzymałem i okazało się że para jak z gwizdka z odpowietrzania... Patrzę na korek a tu korek złamany w połowie :[ dolna część siedzi w gwincie ale nie trzyma szczelnie a to odłamane nie wkręca się wcale... No to pojeżdżone.... Trzeba teraz rozwiercać i wyciągać. Mam małe pytanie: da radę z otwartym odpowietrznikiem podjechać do warsztatu czy nie ryzykować lepiej?
    Ostatnio edytowane przez fm ; 11-12-2010 o 18:44
    Pozdrawiam

    fm

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    7
    Witam ponownie dzisiaj jadę odebrać autko z tego co powiedział spec to poszła pompka która puszcza ogrzewanie. koszt na gotowo 250pln :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •