Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: uwaga z tankowaniem lpg w tych warunkach

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska

    uwaga z tankowaniem lpg w tych warunkach

    dzis po 10 latach jazdy na gazie spotkalem sie z takim zjawiskiem ze mnie prawie zacielo ale w miare szybko sie pozbieralem i zareagowalem. zawor kulkowy wlotu gazu przecisnal sie pod wplywem cisnienia tankowania, ale niestety nie odbil po tankowaniu, tzn nie do konca. przezylem szok jak kropelki gazu mi wyplywaly z niego i nawet w tej temp niezbyt mu sie chcialo parowac wszystko marzlo tak ze szok. pomoglo polanie goraca woda obudowy zaworu. pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    wczoraj tankowałem przy temp -15, zawór kulkowy zamarznięty był bo przez chwile dystrybutor nie chciał nabijać gazu, puściło po paru sekundach:) w ogóle jakie stacje polecacie bo na niektórych gaz jest taki że chyba wtryski zamarzają:) nie chcą cykać po odpaleniu:P tak mi się przynajmniej wydaje:) nie służy im ta temp.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Mi się zdarzało tankować przy -25 st.C i nic się nie działo.

    A to że gaz ci cofa, to wylatuje tylko ten w przewodzie, bo głowica na wielozaworze w butli nie puści.
    LPG sam w sobie ma dużo wody, więc bywa że sprężynka oszronieje i przymarznie - wystarczy ewentualnie troszke WD-40 psyknąć, albo odmrażacza i też będzie, a co wypływa/psyka, to tyle co jest w przewodzie od kurka do butki.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    byc moze kolego i tak jest choc wiem ze musi byc odpowiednio duzy wyplyw gazu by elektrozawor na butli zareagowal, moze sie myle nie wiem. wiem tylko ze odmrazacz nic nie pomogl ;( goraca woda pomogla od reki. mi tez drugim autem poprzedniej zimy sie nic nie dzialo ale jak widac kazdy ma ten swoj pierwszy raz ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    47
    BMW
    e38 735i 99' e65 760i 04'
    Skąd
    Jawor / Wrocław
    ja panowie miałem tak ostatniej zimy jak miałem e30 320i ale u mnie za cholerę nie mogłem zapiać pistoletu mało sobie łap nie odmroziłem! przyszedł magik z cpn i tez się pałował i faktycznie poleciał po wd-40 psikał i wkoncu po kilku minutach pościło.
    Gdyby nie Niemce nikt z nas nie jeździłby w BEEMCE!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •