Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Co sądzicie? Volvo XC90

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?

    Co sądzicie? Volvo XC90

    Jak pewnie niektórzy wiedzą jestem na etapie szukania auta... już dobre pół roku jak nie dłużej... :D ostatnio rzuciło mi się w oczy auto z tematu Volvo XC90, macie jakieś doświadczenia z tym modelem???

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Użytkowałem je od czasu do czasu, bo mój były szef miał takie. Jako kierowca i pasażer zrobiłem nim po Polsce ok 10tys km. Silnik 2,4D D5. Spore spalanie (raczej nie udawało się zejść poniżej 10L na OBC), drogie w utrzymaniu (brak zamienników=ASO), wygodne na polskich drogach (dziury), dość żwawe, przestronne i wygodne. Jak coś jeszcze Cię interesuje to pytaj ;)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Akurat XC90 nie miałem okazji się przejechać ale miałem dużo aut marki volvo na handel z USA.Każdym z nich jeździło się świetnie...Przeważnie to były S60 i S40 ale miałem też jedno XC70.Wiem że to nie to samo ale też ciut podniesiony i jak się przejechałem nim pierwszy raz to dopiero po roku go ogłosiłem na allegro.Silnik 2,5 turbo benzyna,osiągami nie powalał ale za to jak to auto wybiera dołki to normalnie poezja:) Volvo jak dla mnie to bardzo dobra marka,widzi mi się też S60 po FL :)

    P.S nie lepiej kupić X5 zamiast XC90?? :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Właśnie, poczytałem sobie o volvo na rynku amerykańskim i wiem, że XC90 jest najlepiej sprzedającym się volvo w stanach. To fajne auto, wg mnie ładniejsze od X5 no i chyba większe... Nie wiem jak z awaryjnością, kiedyś volvo to był symbol jakości i bezpieczeństwa, ale kiedyś to i BMW i mercedes, i nawet VW się nie psuły.... :D Zdaję sobie sprawę, że koszt każdej naprawy to od razu grube pieniądze, ale tak naprawdę to we w miarę nowych autach, zawsze naprawa to duża kasa... Ciężko się spodziewać żeby tak duże auto paliło 6l/100km :D najbardziej intersują mnie typowe usterki (jeżeli takowe są) :D

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Przez 2 lata nie zawiódł nigdy. Jeśli chodzi o jakieś denerwujące usterki (takie jak w E38 np) to XC90 było od nich wolne. Ropa, regularne wymiany eksploatacyjne i auto działało wyśmienicie: jednym słowem jakość :) Niestety nie mam porównania z X5. bo nigdy nawet w X5 nie siedziałem.

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nigdy nie jezdziłem tym Volvo ,z daleka mi sie kiedyś bardzo podobało ,ale jak sie kiedyś mu przyjrzałem bliżej to jakość nawet spasowania elementów karoserii jest kiepska. Sprawe zakończyło to ,że kiedys stało X5 i to Volvo ,pooglądałem je obie dokładnie łącznie ze środkiem ,nie ma porównania na korzyść X5 , jest po prostu w środku zrobione po mistrzowsku . X5 jezdziłem i tylko takie bym brał :)

  7. #7
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Z auami typu SUV - bo przy terenowych to one nawet nie leżały jest tak że z zewnątrz mega a w środku jak by z ruskiego zaproożca z lat 80
    i tak jest też z Volvo XC 90 - auto mnie osobiście z zewnatrz podoba sie bardzo -ale środek to porażka i tak jak pisze Elvis - zdecydowanie wolał bym X5
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #8
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Każdy patrzy na to z innej strony.Mi osobiście bardziej się podoba środek XC niż X5.X5 przypomina mi e39 a na e39 patrzeć już nie mogę.

    Co do usterek volvo nie odnotowałem żadnych a zrobiłem z 60t km.Miałem V70 pod lawetę 2,4 benz bez turbiny i raz w tygodniu ganiany był do Gdyni.Nie raz ciągnąłem coś ciężkiego typu jeep grand cherokee czy chrysler pacyfica i auto świetnie sobie radziło ;) Ja volvo zdecydowanie polecam

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    xc90 jest wieksze, x5 technologicznie i jakoscia prowadzenia w innej lidze dlatego najlepiej sie przejechac, volvo wybierze ktos kto potzrebuje np. zmiescic dwa wozki dzieciece w bagazniku bez problemu i nie zwraca uwagi na wlasciwosci jezdne , tzrymanie sie drogi na zakretach...najlepiej sie przejechac tym samym rocznikiem , w gdobrym stanie , w jakims dobrym komisie zeby miec poglad....

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Panowie wrozycie niestety z fusow... Opinie o modelu nalezy zasiegac z pierwszej reki a nie od kogos kto sie tam kiedys jakims modelem przejechal. Widze, ze same ochy i echy nad tym wspanialym samochodem. Niestety rzeczywistosc jest diametralnie inna. Macie tu opinie wlascicieli XC90 w USA... http://www.edmunds.com/volvo/xc90/20...VERALL_RATINGS . Zglaszane problemy dotycza przede wszystkim skrzyn biegow, elektryki i slabego zawieszenia (sypie sie nawet na rownych jak stol amerykanskich drogach(?)). Koszty utrzymania nawet w Stanach ogromne a co dopiero w Polsce.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •