Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Płyn do chłodnicy - jaki?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    159
    BMW
    740iL '97 4,4 M62 Shadowline
    Skąd
    Białystok

    Question Płyn do chłodnicy - jaki?

    Mam dylemat, a nie mam w tym zakresie wiedzy.
    Przydałoby się dolać płynu do chłodnicy, bo juź pojawia się komunikat o sprawdzenie.

    I teraz moje pytanie. Czego mam dolać, skoro nie mam pojęcia co tam jest zalane. Auto w Polsce praktycznie nie jeździło, więc tu nikt nie bawił się w wymianę. Powinno być pewnie na czymś oryginalnym, ale na czym? W chwili obecnej nie mam ani warunków, ani funduszy, aby całość zmienic. Czy można dolać czegos neutralnego co mozna mieszać z innymi płynami (nie mówię tu o wodzie, bo mam już mrozy -26 :)) Albo może mi ktos podpowie co oryginalnie jest zalewane. Musze jakoś szybko z tego wybrnąć.

    Podziękowania z góry.
    "... Bo prawdziwy facet powinien mieć wał...a nie przeguby..."

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Kolego są dwa wyjścia, albo masz niebieski albo różowy. Dolej koncentradu do -60C w kolorze jaki masz i po sprawie.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kolego, sprzedaj to auto szybko. Moja dobra rada. Jeśli nie masz 150zł na płyn do układu to myślę, że M62 może Cię później wieeeeele bardziej zaskoczyć i powiększysz grono płaczących "Co robić? Bunia mi padła... ;("

    P.S. Co 2 lata należy wymienić wszystkie płyny w aucie (chłodzenia, hamulcowy, etc.) ponieważ tracą one swoje pierwotne właściwości. To jest podstawowa wiedza użytkownika KAŻDEGO auta.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 02-12-2010 o 12:10

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Oli jak będziesz sprzedawał daj znać (o ile to będzie w najbliższym czasie, zanim zabijesz ten silnik). W jakim celu kombinujesz z koncentratem za 50 zł skoro wymiana wyjdzie ci coś około 100 zł? Należysz do osób, które szukają oszczędności rzędu 50 zł? Jak coś Ci padnie i będziesz musiał zrobić remont silnika (czego oczywiście Ci nie życzę) to skąd wyłożysz 7 - 8 tys.???
    Ostatnio edytowane przez MariuszE38 ; 02-12-2010 o 12:17
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Zanim zmienisz płyn jedź do kogoś kto ma Refraktometr i sprawdź jaki jest stan płynu. Jeśli jest ok to dolewka 1L koncentratu za 20zł wystarczy.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    159
    BMW
    740iL '97 4,4 M62 Shadowline
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Kolego, sprzedaj to auto szybko. Moja dobra rada. Jeśli nie masz 150zł na płyn do układu to myślę, że M62 może Cię później wieeeeele bardziej zaskoczyć i powiększysz grono płaczących "Co robić? Bunia mi padła... ;("

    P.S. Co 2 lata należy wymienić wszystkie płyny w aucie (chłodzenia, hamulcowy, etc.) ponieważ tracą one swoje pierwotne właściwości. To jest podstawowa wiedza użytkownika KAŻDEGO auta.
    Ja nie prosze o radę w kwestii sprzedaży auta, bo tu akurat nie mam dylematu.
    Prośba była inna, bardzo banalna, wręcz może śmieszna... zależy dla kogo. Masz to auto nie wiem ile czasu i znasz je, ja niestety nie jestem w takiej sytuacji. To moje pierwsze BMW, więc auto poznaję. Jeżeli nie potrafisz tego zrozumieć, nie odpowiadaj. Każda rada jest cenna, która pomoże i za nią bedę wdzięczny.
    A takiego typu rady możesz zachować dla siebie, tym bardziej, ze nie znasz mojej aktualnej sytuacji, nie znasz mnie. Czy mnie stać czy nie, to też inna kwestia. Skoro kogos stać, po co ma tu siedzieć na forum? Jest Aso i tam mu doradzą i obsłuzą.

    Co do PS. to akurat wiem. W poprzednich autach wymieniałem wszystko nie co 2 lata, a jakieś 1,5... wiosna - jesień... no ale to nie istotne...
    "... Bo prawdziwy facet powinien mieć wał...a nie przeguby..."

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    159
    BMW
    740iL '97 4,4 M62 Shadowline
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez MariuszE38 Zobacz posta
    Oli jak będziesz sprzedawał daj znać (o ile to będzie w najbliższym czasie, zanim zabijesz ten silnik). W jakim celu kombinujesz z koncentratem za 50 zł skoro wymiana wyjdzie ci coś około 100 zł? Należysz do osób, które szukają oszczędności rzędu 50 zł? Jak coś Ci padnie i będziesz musiał zrobić remont silnika (czego oczywiście Ci nie życzę) to skąd wyłożysz 7 - 8 tys.???
    Ja śmiem twierdzić, że go nie zabije :), a sprzedawał nie będę, więc nie ma tematu.
    Nic nie kombinuję... pytam po prostu... Wymianę wszystkiego szykuję sobie na wiosnę, jak bedzie ciepło.
    Jak olej w silniku bierze u kogoś, to gdy spadnie do minimum - to po co ma dolewać ? Wymienić cały :)
    A remont... zamiast za 7-8tys... zroboię za 3-4...:)

    Jaki jest koszt szacunkowy wymiany np. skrzyni biegów do kosztu samej skrzyni? Oczywiście abstrac***ąc juz od modelu auta, ogólnie?????? Ile byś wydał??????

    Cytat Zamieszczone przez pablo_k3 Zobacz posta
    Zanim zmienisz płyn jedź do kogoś kto ma Refraktometr i sprawdź jaki jest stan płynu. Jeśli jest ok to dolewka 1L koncentratu za 20zł wystarczy.
    Dzięki Pablo
    Ostatnio edytowane przez Oli... ; 02-12-2010 o 13:11
    "... Bo prawdziwy facet powinien mieć wał...a nie przeguby..."

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Oli... Zobacz posta
    Czego mam dolać, skoro nie mam pojęcia co tam jest zalane. Auto w Polsce praktycznie nie jeździło, więc tu nikt nie bawił się w wymianę.
    jakoś nijak to się ma do tego:
    Cytat Zamieszczone przez Oli... Zobacz posta
    Co do PS. to akurat wiem. W poprzednich autach wymieniałem wszystko nie co 2 lata, a jakieś 1,5...
    Skoro wiesz co należałoby zrobić to po co prosisz o radę?

    Cytat Zamieszczone przez Oli... Zobacz posta
    Masz to auto nie wiem ile czasu i znasz je, ja niestety nie jestem w takiej sytuacji. To moje pierwsze BMW, więc auto poznaję
    Kupiłeś BMW i nagle zmieniłeś zasadę?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    159
    BMW
    740iL '97 4,4 M62 Shadowline
    Skąd
    Białystok
    Prosze o radę bo dopiero na wiosnę mam przewidzianą wymianę wszystkiego.
    Gdyby to było możliwe zaraz po zakupie, tak jak powinno to byc... teraz nie pytałbym,, bo wiedziałbym co mam i gdzie i byłbym mądrzejszy.
    Niestety, jest jak jest... są rózne sytuacje i zawirowania zyciowe...i czasami nie da sie zrobić wg. zasad czy planu... a radzić niestety jakos trzeba.
    To tyle.

    Tym bardziej, że płynu jest ciut ponad minimum... a nie to że nie wiadomo ile brakuje... Po mrozach z rana pewnie zmniejszył objetość, a ze stałem jeszcze jakoś nierówno, pewnie i dlatego była informacja o sprawdzenie... a nie komunikat o niskim stanie czy braku. Teraz nic nie krzyczy :) jednakże dobrz;0e by było na chwile obecną doraźnie cos odpowiednim płynem/koncentratem uzupełnić chociażby szklaneczkę
    Ostatnio edytowane przez Oli... ; 02-12-2010 o 13:32
    "... Bo prawdziwy facet powinien mieć wał...a nie przeguby..."

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    No kolego jak Ty zakładasz zajeżdżenie tego silnika i wymianę na inny (bo zakładam, że post w którym nie zgadzasz się ze mną co do kosztów tego właśnie dotyczy - czyli zakupu jakiejś używki za te pieniądze i własnoręcznego przełożenia) to życzę Ci powodzenia i bezawaryjności Twojego pierwszego BMW.
    Ostatnio edytowane przez MariuszE38 ; 02-12-2010 o 13:47
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •