Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: 740d częste usterki i koszty z tym związane

  1. #41
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    a jeśli chodzi o pompe to szukałem i jej nigdzie nie widać;/
    Może w baku? :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    to nie jest ta pompa z baku,tą którą szukam jest gdzieś po stroni kierowcy pod podłogą...

  3. #43
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    to nie jest ta pompa z baku,tą którą szukam jest gdzieś po stroni kierowcy pod podłogą.
    740D jej nie ma ;)
    Ta o której myślisz występuje w M47 i M57(4 i 6cyl diesle)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    740D jej nie ma ;)
    Ta o której myślisz występuje w M47 i M57(4 i 6cyl diesle)
    Więc 740d gdzie ma pompe?? tylko w baku i ?? ta główna przy silniku od wysokiego ciśnienia ??

  5. #45
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    gdzie ta pompa się znajduje ?? Bo pewnie u mnie to się sypie??

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...bon_container/

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    38
    BMW
    E38 Z3
    Skąd
    Kielce
    Niestety diesle maja to do siebie, ze maja duze przebiegi. Nawet lancuszki nie wytrzymuja... Autka sprowadzne do nas maja po korekcie 220 tys , bo tak dobrze wyglada.... Ale faktycznie auto majace 10 lat (rocznik 2000) ma co najmniej 400 tys kiolmetrow, 600 tys. tez jest do zaakceptowania. Moja 730 w benzynie to kolo 350 tys, z 96. Diesle sa kupowane do jazdy, a nie jako drugi czy 4 samochod. Czasami sie dziwie, ze ktos wierzy, ze auto z 2004 ma 120 tys, czy 160 tys. Czy w Niemczech ludzie nie licza, jakie sa koszty? Wrecz przeciwnie, dochodza im jeszcze podatki, i bardzo starannie obliczaja, na co ich stac. Poniewaz BMW sa traktowane jako niezawodne auta, sa mocno wkorzystywane, i maja duze przebiegi. Stad wiele niespodzianek wynikajacych ze zuzycia elementow osprzetu silnika, czy wtryskow, pompy, i podobnych. Dlatego tez mamy dosyc wysokie koszty urzymania takiego autka. ...
    Wojtek

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    wojtas nie odbiegaj od tematu i apropos mój sprawdzałem i ma przebiegu 277tkm i jest prawdziwy.

    Ale pompa widmo nadal poszukiwana.

  9. #49
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez max mt Zobacz posta
    Do Diesla wlewa się nie PB, a preparat obniżający skraplanie się parafiny w ON. Dodatek jest na każdej stacji i kosztouje ok 12zł. Czy to jest tak dużo? Ludzie w czasach komuny dolewali beznzynę do ON i denaturat. Teraz są dodatki za grosze.
    Parafina jest substancja o bardzo duzej gestosci i sie nie skrapla bo to jest inne zjawisko fizyczne. Parafina "sie wytraca" z paliwa przy uzyskaniu przez paliwo granicznej ujemnej temperatury, ma wlasciwosci tylko smarujace i odradzam stosowanie paliwa w ktorym sie wytracila (jak kogos ciekawi moge opisac jak sprobowac odwrocic zjawisko wytracania tak czy siak nie wlalbym juz tego do ukladu CR). Co najzabawniejsze to w ON nie ma czegos takiego jak wytracanie sie parafiny, producenci nie uwzgledniaja takiego zjawiska to jest wedlug dzisiejszych norm prezent jaki oferuje tylko olej opalowy lub tez prawdopodobnie bioester (glowy nie daje nie mialem z tym wiekszego kontaktu) ale nie ON, on ma tylko temperature metnienia ok -14*C i temperature zamarzania zimnego filtra od -32 do -45*C dodatki dostepne na stacjach to tylko marketing i nie ma sensu ich dodawania do oryginalnych paliw bo te same z siebie maja cala game uszlachetniaczy dawanych przez producenta wedlug najswiezszych norm z wyprzedzeniem czesto kilku letnim od obowiazku ich stosowania. Co innego dodatki caloroczne poprawiajace moc, wyciszajace prace wtryskiwaczy lub majace zalety czysto ekologiczne i stosuje sie je dla czystej satysfakcji jakie moga dac.
    Co do srodka obnizajacego temperature wytracania sie parafiny do mniej wiecej -45*C jedyny, prawdziwy i dzialajacy srodek to SKEED Blac Arrow (skandynawski srodek, chyba dobrze napisalem nazwe) i nie ma nic innego, zaufaj wieloletniemu doswiadczeniu firm z branzy! Jego cena oscyluje w granicach 40-60 zl za litr, prawidlowe dawkowanie to 1L na 1000L ON.

    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    idąc za ciosem muszę znów ponieść koszty związane z 740d a mianowicie komp wykrył jeden wtrysk który przelewa o 1,5 od normy,przepływka coś pajacuje oraz pompa paliwa daje 1 atm zamiast 4 ... przyczyną tego jest dymienie auta przy załączonych turbinach... auto mam od sierpnia 2010 i kwota 7000zł którą już włożyłem w naprawę drastycznie wzrasta...
    I bardzo dobrze robisz bo przelewajacy wtrysk moze takze uszkodzic turbo bo niedopalone paliwo ze spalic gdzies sie wypali jak nie w turbo to w rozgrzanych mocno katach.
    Co do kasy no niestety jak sie chce zabawki ze strefy marzen przecietnego Kowalskiego to trzeba sie liczyc z kosztami jakich Kowalski nie moglby zarobic...

    Zycze wiecej radosci z użytkowania jak nieprzyjemnosci z wkladania kasy w naprawy :D

    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    wojtas nie odbiegaj od tematu i apropos mój sprawdzałem i ma przebiegu 277tkm i jest prawdziwy.
    Bedzie wiarygodne jak firma regenerujaca wtrysk/i stwierdzi, ze sa nietkniete od nowosci bo mniej wiecej tyle wytrzymuja fabryczne a podobno firmy regenerujace wtryskiwacze po naprawie nanosza na nie swoje numery lub rozpoznawalne loga, znaki itd. tak slyszalem przynajmniej ;)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 20-11-2013 o 20:50
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    Mam pytanko ,, posiadam bmw 740d 2000r z niby realnym przebiegiem 330000 i mam taki mały kłopot poniewaz cos czasem dzwoni w silniku (od czoła silnika
    ) przy pierwszym odpaleniu gdy silnik jeszcze zimny. gdy troche pochodzi przestaje. Boje sie ze to jakis napinacz czy lancuch. moze ktos doradzic co to moze byc? czytalem ze jest mozliwa pompa vakum ? pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •