Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Przestroga przed serwisem pobieraczek.pl

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...

    Exclamation Przestroga przed serwisem pobieraczek.pl

    Niektórzy z Was pewnie już słyszeli o tych naciągaczach, ale pewnie nie wszyscy. Ja dowiedziałam się dopiero dzisiaj po otrzymaniu maila z żądaniem zapłaty za korzystanie z ich usług. Pokrótce powiem, że sprawa wygląda następująco. Jak już się trafi na ich stronę widnieje napis 10 dni pobierania za darmo. (Był moment, że nagminnie poszukiwałam pewnej książki i było mi obojętne czy znajdę ją w formie audiobooka, ebooka czy filmu. Książkę można dostać tylko i wyłącznie w Niemczech a zależało mi na czasie). Po zarejestrowaniu się na tym portalu oczywiście nic nie dało się pobrać bo oczywiście nic na nim nie ma, wszystko to pic na wodę. Więc zapomniałam całkowicie o ich stronie. Aż tu dzisiaj otrzymuję maila z żądaniem zapłaty 94,80zł i straszeniem mnie sądem, komornikiem, windykacją i wpisem do Rejestru Dłużników. Oczywiście pierwsze co zrobiłam zaczęłam szukać w wujku "google" czegoś o tej stronie i od razu wyskoczyło pełno wyników, że firma oszukuje ludzi próbuje ich naciągać i że jest już skazana wyrokiem sądowym, od którego się obecnie chyba odwołuje. Przy rejestracji podałam fałszywe dane, bo jakoś zawsze sceptycznie podchodzę do tego rodzaju stron itp. Jedyne co posiadają to mój adres IP. W ich regulaminie widnieje klauzula, że tylko w ciągu pierwszych 10 dni po zarejestrowaniu się można odstąpić od umowy. Jest bardzo dużo osób, które dały się złapać tym naciągaczom. Podobno był już nawet reportaż o tym serwisie w telewizji, ale jakoś to do mnie nie dotarło i dlatego jest jak jest. Płacić im nie zamierzam. Piszę dlatego, żeby przestrzec innych przed naciągaczami. Omijajcie szerokim łukiem serwis pobieraczek.pl.

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Dzięki za info.
    Daj znać jak by Cię dalej nękali. Zorganizujemy jakiegoś spota w Gdańsku na ul. Chłopskiej.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    Lilka też się tam zalogowałem ale nic nie ściągałem i kazali mi płacić kwotę ktorą podałaś. w mailech straszyli sądem, dostałem od nich chyba ok 5 maili ale nic nie płaciłem, minęło już ok. roku i cisza. Był nawet program radiowy u Weissa o tej stronie że naciąga ludzi. Niepłać i tak będzie wszystko ok

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    212
    BMW
    ...
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    w Gdańsku na ul. Chłopskiej
    Najgorsze jest to, że mieszkałam niedaleko przez 2 lata i nic nie słyszałam o tej firmie i jej serwisie.

    Cytat Zamieszczone przez zieliniak81 Zobacz posta
    ale nic nie ściągałem
    ja również nic nie ściągnęłam ;)

    Mimo to wysłałam do nich na maila (bo tylko tak się z ludźmi kontaktują) z odstąpieniem od umowy, bo w świetle prawa mam na to 3 miesiące od zarejestrowania się, a nie tak jak wg nich 10 dni! Poza tym wpłynęło na nich dużo skarg do UOKiK.

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Wojtek widzę pierwszy do Bicia : P dobrze tak trzymaj : D

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Osobiście oglądałem w TV (chyba "Magazyn Ekspres Reporterów" na TVP2) reportaż o tym. Nie będę się rozpisywał, bo nie ma to sensu. Generalnie firma żeruje na ludziach naiwnych, którzy przestraszą się i zapłacą wymienioną wyżej kwotę. Proponuję Ci nie przejmować się tym zupełnie.
    Tu masz archiwum TVP
    http://www.tvp.pl//szukaj?q=pobieraczek

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Zgadzam się też tam się dałem złapać,ale sprawa jest taka iż dopóki nie przyślą nam blankietu pocztą wszystko jest OK.Rozmawiałem na ten temat z Policją i kazali się nie przejmować :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Hehe kiedyś (całkiem niedawno) jeden małolat miał z nimi problem. trochę przeginają z tm zastraszaniem ... Musiałam chłopakowi trochę potłumaczyć co ma robić... Straszyli go, że za niego odpowie jego mama... przed sądem. taty nie ma. Przestraszył się, ze mamie narobi kłopotów. Straszyli go, ze posądzą go za oszustwo... , ze podał nieprawdziwe dane. Bo nie można się tam zarejestrować nie mając 18 lat. Przerabiałam temat. Zignorował ich i ma spokój. Nie działają zgodnie z prawem a kwoty są zbyt małe na sąd.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    temat poruszany na setkach for, nikt nie płaci i nikogo jeszcze nie pozwali

    szukają jelenia

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Oni żerują na tych, którzy się wystraszą. Już dawno temu coś tam chciałem pobrać. Przysłali mi maila to oznaczyłem jako spam i nic sobie z tego nie robiłem :D Nie daj się naciągnąć i nic im nie płać. Jak szukają frajera to niech szukają dalej :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •