Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: WAZNE probelm z otworzeniem drzwi:(

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    słuchajcie miałem ten sam problem w innym aucie i nie dawało nic rady przy mrozach ostatniej zimy poradził sobie smar do okien firmy wuth podam asygnaturę tego smaru ale nie gęstnieje do bardzo niskich temp. co do drzwi kierowcy mam ten sam problem ;) w tej chwili i moim zdaniem chodzi o wodę. ona jest moim zdaniem winowajca. ponieważ problem tylko występuje przy oscylacjach wzg 0 stopni jak juz jest dobrze na minusie nie ma tego problemu

  2. #22
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez Z00FY Zobacz posta
    Podobno zamki w e32 i e38 są podgrzewane jeśli trzymasz podniesioną klamkę lub trzymasz przekręcony kluczyk na otwieraniu. Owszem WD40 tylko na zardzewiałe śruby gwinty gdy nie chcą się odkręcić w danym momencie.. Potem to jak zastygnie wyschnie to jest kupa.. Jeśli to jest ruchomy element to może skrzypieć i tylko ciężej chodzić. WD40 to penetrator wypłukuje wodę i smarowanie.. Nie polecam do zamków.
    Z podgrzewaniem zamków jest tak jak pisze Z00FY,po podniesieniu klamki kierowcy maksymalnie do góry,włącza się podgrzewanie zamka,sterowane jest automatycznie aby nie dopuścić do rozładowania aku.
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez siudema Zobacz posta
    Z podgrzewaniem zamków jest tak jak pisze Z00FY,po podniesieniu klamki kierowcy maksymalnie do góry,włącza się podgrzewanie zamka,sterowane jest automatycznie aby nie dopuścić do rozładowania aku.
    a czy ktoś może potwierdzić to czy działa to w każdej e38? i czy działa to np. po odpaleniu auta?
    Radośc z Jazdy :)

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie w każdej e32 to było - był to element pakietu zimowego - podgrzewane zamki, podgrzewana przednia szyba oraz dysze spryskiwaczy (chociaż różnie z tym bywało, bo zmieniały się opcje w pakietach).


    Co do wd - zawsze go używam i nigdy problemów nie mam. Wd penetruje, wypiera wodę - i o to chodzi, aby zamek wyczyścić. Potem można go zakonserwować smarem do zamków w sprayu i po kłopocie. Ale każdy oczywiście robi jak uważa :):

  5. #25
    U mnie odmrażacz jak na razie załatwił sprawę.

  6. #26
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Panowie ,ale u maleta nie ma problemu zamarzania zamka ,tylko korozji dzwigienki ,więc żaden wd 40 ,ani podgrzewanie zamków nic nie zdziała :)

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mam identyczny problem, samochod sie otwiera, ale jak ciagam za klamke to nic sie niedzieje, jak juz otworze to z zamknieciem jest problem, odbijaja drzwi, tamtej zimy mialem taki problem tylko po myciu, teraz non-stop, ale poradzilem sobie w smieszny i dziwny sposob, ze wzgledu na to ze niechcialo mi sie rozbierac drzwi aby cos tam smarowac, zdemontowalem swiatelka te z boku (dobrze sie wyjmuje, przesowamy caly klosz w góre, i wyciagemy) i tam wpryskalem prawie calego plaka, wszystko zrobilo sie wewnatrz tłuste i juz nieprzymarza, moze i przymarza ale wszystko dziala, i.... a by ten plak czy jeszcze lepiej silikon do uszczelek dobrze wszedzie sie "dostal" zrobilem mala dziurke w puszcze przelalem do pisteletu do malowania, dalem mega duze cisnienie i praktycznie taką "mgłe" wpryskalem w drzwi, jestem pewiem ze wszedzie ten silikon "dolecial" bo "dymilo" sie z kazdego miejsca w drzwiach jak pryskalem, moze i smiejecie sie teraz ale musialem cos zrobic aby normalnie do auta wsiadac :-)
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 01-12-2010 o 20:41

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    u mnie odmrażacz też zadziałał pryskałem wszędzie i w zaślepki na wysokości zamka i w sam zamek i drzwi normalnie się otwierają i zamykają nawet przy obecnych -15 w nocy :)
    Radośc z Jazdy :)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Nie chcę was martwić, ale u mnie ten problem przeszedł samoistnie przy -15st. i zakładam, że jak będzie bliżej zera to powróci ;D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    u mnie to samo :P otworzyly sie ale juz nie zamknely, po nagrzaniu auta wszystko dziala jak nalezy, to chyba urok BMW, w rodzicow E39 ten sam objaw :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •