Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Gaśnie nie działa radio

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar AdrianM
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    184
    BMW
    745i E65, Ex.728iA E38, Ex.740iA E32
    Skąd
    Kwidzyn

    Gaśnie nie działa radio

    Mam problem z radiem, mianowicie, dotychczas radio mi gasło przy podgłośnieniu muzyki, po czym włączało się spowrotem i musiałem ściszyć by akcja się nie powtórzyła. Już nawet nie mówie o bardzo głośnym słuchaniu tylko przy delikatnie, zaczyna gasnąć. Dziś radio przestało działać i nie można go włączyć. Czy ktoś wie co to może być i jak temu zaradzić żeby było git? Radio to sony Xplod Drive-s 4x50W, nie mam żadnego wzmacniacza tylko puszczone kable bo poprzedni właściciel woził tube w bagażniku. Proszę o rade i z góry dzięki.
    Pozdro!

  2. #2
    Z00FY
    Gość
    Sprawdź bezpieczniki, może je spaliło i radio nie działa. W Radiu też masz bezpiecznik. Jeśli są ok to wyciąg z szuflady sprawdź czy jest zapięte na kostki czy polutowane na sztukę. W czasie jazdy może robić się jakieś zwarcie lub przebicie na przewodach za radiem. Podmień inne radio pojeździj na innym zaobserwuj co się dzieje. Może radio SONY xplode dachowało już nie raz i miało niejeden dzwon.. Nie jest od nowości w tym aucie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    generalnie tak jak poprzednik, posprawdzaj kabelki, wydaje się że jest gdzieś zwarcie bądź zimny lut w radyjku. Takie rzeczy są wbrew pozorom dość groźne szczególnie jeśli ktoś wcześniej tam knuł i nie wiadomo jak się wpinał w wiązkę - w skrajnym przypadku można puścić autko z dymem :/
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Mi radio gaśnie jak dam mu ostro popalić tam jest coś jakieś przeciw przeciążeniowe możliwe że jak twoje często gasło to może coś z tym przeciw przeciążeniowym się przepaliło

    ________________________________________

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar AdrianM
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    184
    BMW
    745i E65, Ex.728iA E38, Ex.740iA E32
    Skąd
    Kwidzyn
    musze znalezc chwile czasu zeby to wyjąć, bardzo mnie to zastanawia, radio zaczeło grać i przed chwilą nawet na odpalonym silniku podgłośniłem na max i grało. wyłączyłem silnik, właczylem znów i dalej gasnie jak podgłośnie. Podkreśle jeszcze że tony mam ustawione dość basowe. Będzie trzeba się pomęczyć...Niektórzy mówią że musze mieć wzmaka bo głośniki nie dają rady.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Jak masz dobre głośniki to radio nie wyrabia na zgaszonym silniku i dostaje za mało prądu dlatego gaśnie.
    A na zapalonym silniku przygasa Ci radio ?

    ________________________________________

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar AdrianM
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    184
    BMW
    745i E65, Ex.728iA E38, Ex.740iA E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez DoDominik Zobacz posta
    Jak masz dobre głośniki to radio nie wyrabia na zgaszonym silniku i dostaje za mało prądu dlatego gaśnie.
    A na zapalonym silniku przygasa Ci radio ?
    chodziło mi że zgasiłem samochód, po czym znów odpalilem i włączyłem radio, podgłośniłem i gaśnie dalej

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Jeżeli radio wyłącza się przy podgłośnianiu (takim większym), to znaczy że włącza się zabezpieczenie przepięciowe na końcówce mocy. Albo masz zwarcie na głośnikach, albo może głośniki są za słabe. Teraz skoro nie chce się włączyć, podejrzewam że szlag trafił przetwornicę. Dziwne jest z kolei to, że nie końcówka mocy najpierw padła tylko od razu przetwornica :/ Oddaj sprzęta do elektronika, niech zobaczy co i jak.. 20zł za ekspertyzę zapłacisz, a nerwów oszczędzisz sporo..


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Miałem niedawno podobny problem radio gasło przy zgłaśnianiu. Później gasło przy dość cichej muzyce czasami sie niedalo wlączyć go. Winą okazal sie akumulator juz na wykończeniu, po osttanich mrozach po nocy ledwo kręcił, wymieniłem na nowy. Wszystko działa jak nalezy muzyke można zrobić na maksa i nic nie gaśnie zero problemów. Dodam że mam takie same radio i niemam wzmacniacza tylko bezośrednio głosniki do radia.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •