Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: Jak jezdzic BMW zima??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK

    Jak jezdzic BMW zima??

    Witam mam pytanie wiadomo ze bmw ma naped na tyl i nie jedzi sie jak z napedem na przod.
    Wczoraj w Sanoku spadl snieg i jest dosc slisko, a ja nie czuje sie zbyt pewnie z napedem na tyl.
    Co radzicie jak jezdzic by bylo bezpiecznie ale tez oczywiscie z wieksz predkoscia niz 40km/h
    Mialem do niedawna same przednio napedowe laguna II latalem i czulem sie naprwde brezpiecznie.

    Prosze o porady i opinie

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Po pierwsze z głową ;D Po drugie jedz na jakiś placyk i poćwicz sobie jazdę autem .Wyczuj go ,nikt nie powie Ci jak masz latać BMW w zimie bo tego trzeba się nauczyć. Zaden niestety nie urodził się Hołkiem .Kadżdy z Nas nabył umiejętności prowadzenia auta poprzez jazdę w skrajnych warunkach .

    Pozdrawiam Anatol

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    I nie zapomnij o porządnych oponach, dobry bieżnik dużo daje. Generalnie trzeba uważać przy zakrętach, wyprzedzaniu czy innych manewrach bo dasz za dużo gazu i łatwo wpaść w poślizg. Dużo osób o tym zapomina i stwarza zagrożenie na drogach.

    Też mam pytanie do tych którzy jeździli automatem bez kontroli trakcji - mieliście kiedyś problem żeby podjechać pod górkę w zimę ? Pytam bo mam tak u siebie, a zdarza się że kilka razy dziennie przejeżdżam koło Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu i coś nie mogę się zdobyć na odwagę żeby pojechać dołem i stoję 3 razy dłużej jadąc górą.. jak myślicie nie powinno być problemów?
    Naoglądałem się takich rzeczy http://www.youtube.com/watch?v=EePk5UWtH9Y i wyobraźnia zaczęła bardziej działać :)

  4. #4
    Z00FY
    Gość
    Nie wyłączaj kontroli trakcji.. Ona pomoże Ci jeździć bezpiecznie, poćwicz na placu kontrolowane poślizgi.

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Dziś w wawie musiałem kilka razy odpiąć kontrolę bo auto "dusiło się" z kontrolą i stało praktycznie w miejscu (przy dużym śniegu).Po odpięciu mielił ale poszedł jak wściekły .... Więc trzeba wyczuć kiedy "z" ,kiedy "bez" ;D

    Pozdrawiam Anatol

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Do tego co napisali koledzy bym dodał ,że musisz mieć dobre zawiecho i geometrię ,bo bez tego nie pomogą dobre opony i kontrola trakcji :)

    Poza tym ,modelem e 38 zimą jeżdzi sie super :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Najpierw duży plac, wyłącz kontrolę i próbuj wpadanie i wyjście z poślizgu. Potem jak już się tego nauczysz, to włącz kontrolę i popróbuj jak z nią się auto zachowuje. Do tego oczywiście dobre zimówki i na drodze będziesz dawał radę. :)
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    oponki mam dobre duzo bieznika dosyc:) a pocwiczyc moge w nocy na drogach bo jest pusto;)
    a na konroli auto jedzie ale jak kolga wyzej napisal dusi go;) i kolejny minus to automat
    Ostatnio edytowane przez krzysparco ; 30-11-2010 o 08:13

  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    krzysparco....bede na Swieta w Grabownicy to mozemy sie umowic i razem pocwiczymy :)
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ja na letnich 5 km wracalem 4 godziny, masakra jaks, byle gorka i STOJE!!!

    do kupienia zimówek (jakos przed swietami) nie wyjezdzam, a mamuska clio 1.9 dizel na letnich śmiga aż miło ;p ale toto lekkie to idzie...

    co do kontroli trakcji to ja ją wyłączyłem, gdy była załączona nawet ruszyć nie mogłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •