Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: Jak jezdzic BMW zima??

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er Zobacz posta
    Jakoś nie narzekam, a jako "+" uznaję, że bez darcia opon pięknie się zawraca w miejscu na skrzyżowaniu (w razie potrzeby)
    Ej a My nie możemy? :) Ja tylko tak nawracam, DSC aut i jedno kopnięcie w pedał gazu wystarcza by stać w drugą stronę :)
    PS. Gdzieś Ty był tyle czasu aż się stęskniłem za mordachą :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #22
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Tryb zimowy skrzyni biegów jest tak wyczuwalny, że aż dziwie się że tego można nie zauważyć. Moja E38 od razu gdy spadnie śnieg, czy jest lód zaczyna jeździć zupełnie inaczej. Mianowicie auto rusza z 2, a czasem nawet 3 biegu (np pod górę). Czy bardziej muli tak jak powiedział kolega coboss... niekoniecznie, jeśli pod maską siedzi mocny motor to jest to niewielka różnica, czy auto rusza z 1, czy 2 biegu, szczególnie jeśli ruszamy spokojnie i z głową, ale tak jak powiedziałem, wyobrażam sobie aby ktoś mógł tego nie zauważyć.

    Poza tym jak jeździć 7er zimą? No cóż, po pierwsze nie powiem aby kontrola trakcji była taka ah i oh. Ja mimo dobrym zimowych opon, często ją wyłączam. Spróbujcie podjechać pod oblodzoną górę (ruszając u jej podstawy, bez rozpędu) wjechać z kontrolą trakcji. Nie wykonalne bo auto albo w ogóle nie wjedzie, albo się stoczy, albo zatrzyma w połowie. Wiem bo przerabiam to co dzień wyjeżdżając z podziemnego garażu. Pamiętać jednak należy że gdy wyłączymy kontrolę trakcji, trzeba ostrożnie operować gazem, szczególnie gdy pod maską mamy przeszło 4 litry i więcej... Tyłek lubi uciekać i trzeba go pilnować mówiąc kolokwialnie.

    Poza tym trzeba przyzwyczaić się że gdy wdepniemy trochę gazu, to tyłek będzie lubił uciekać, warto o tym wiedzieć np podczas zakrętów. Wiadomo że nikt nie będzie szalał przy takich warunkach, ale może się tak wydarzyć, nawet gdy jedziemy po bożemu. Do tego należy przywyknąć i wyczuć auto. Osobiście, absolutnie nie rusza mnie gdy mi auto pójdzie bokiem, wręcz mi się to podoba, tylko pytanie na ile jesteśmy pewnie swojego auta i swoich możliwości. Według mnie tylno napędowym autem zimą jeździ się super, tylko trzeba znać umiar i nie przeceniać swoich możliwości, a automat absolutnie nie jest tutaj minusem... To wygoda i komfort, którego właściciele manualnej skrzyni nie posiadają. Tutaj elektronika robi za ciebie praktycznie wszystko, a robi to bez awaryjnie (przynajmniej ja o takich wypadkach nie słyszałem) zatem pozostaje cieszyć się z jazdy.

    No i tak jak koledzy pisali, dobre opony... podstawa. Markowe, z sensownym bieżnikiem. Ja osobiście raczej nie kupuje nowych, ewentualnie takie, które leżały na magazynie, lub po jednym sezonie... nie dajmy się zwariować, cena robi swoje, a ja wolę za te same pieniądze kupić dobre zimowe opony, przyzwoitej klasy, niż przeciętnej klasy z naklejką producenta.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Jak się ma duży i mocny silnik to faktycznie możliwe jest, że ciężko się zauważa tryb zimowy, ale przy silniku 2,8 doskonale daje się odczuć jak to napisał coboss mulenie skrzyni, ciężko tego nie wyczuć.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    no u mnie muliło to nie wiedziałem co to ;P nawet nie pomyślałem że winter....

    tak samo mnie zastanawiało dlaczego na drodze z domu do szkoły straciłem 10 litrów ;p

    ale moja jazda to wyglądała tak, że jade 10 metrów a potem palę lacia przez 30 minut na światłach ;)

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta

    ale moja jazda to wyglądała tak, że jade 10 metrów a potem palę lacia przez 30 minut na światłach ;)
    Gratulacje jest się czym chwalić.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  6. #26
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,289
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Cool

    No jak to jak? Bokiem jeździć...

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Jedyny plus zimy, to że można "bezkarnie" uskuteczniać jazdę uślizgiem, co ja czynię osobiście nałogowo ;)

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    W mojej babuni włączam tryb * potem wajcha na 3 lub 4 i nie mam problemu z wyjechaniem z każdej dziury. Wczoraj w nocy wyjechałem trochę polatać bokiem po miasteczku myślałem że będę sam a tu co chwila widziałem amatorów białego szaleństwa aż się ciasno robiło;). Największe wrażenie zrobił na mnie kolega który latał bokami VW LT wielka buda widok niesamowity.:)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    stary, żaden problem LT to to samo co Sprinter, tylko buda się różnią :D napęd na tył czyni cuda, jeszcze jak sprinterkiem mykałem udało się go postawić bokiem na żwirku, a w tym roku mana bokiem (ale to niechcący ;) )

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Zapomniałem o bardzo ważnej sprawie, ujętej także w instrukcji. Należy obciążyć BAGAŻNIK! Zaleca się obciążenie ok 70kg przy pełnym baku... Ja mam zawsze ładnie spakowane trzy 25kg woreczki brykietu :) jeździ się o niebo lepiej.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •