Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: Jak jezdzic BMW zima??

  1. #11
    jak jezdzic BMW w zimie ..... zwariowałam . BOKIEM :D

  2. #12
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Co za pytanie?
    Prosto Panie czasami jak trzeba to do tyłu...

    Będzie trudno ale na poważnie, dobra zimówka i system DSC III spisuje się rewelacyjnie nie wiem co Ty masz u siebie.
    Najtrudniej jest ruszyć z miejsca, minimalnie gazu i skrzynia sobie poradzi, automatycznie wchodzi w tryb zimowy gdy jest taka potrzeba
    (np. śnieg lub lód na drodze)

    Cytat Zamieszczone przez krzysparco Zobacz posta
    oponki mam dobre duzo bieznika dosyc
    Nie chodzi o ilość bieżnika tylko o jakość opony, marka ma tu niewiarygodny wpływ jeszcze sporo większy niż przy letniej oponie.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 30-11-2010 o 11:51
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #13
    --------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:35
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ja nie mam trybu winter ;(

    w ten łikend wyrpóbuję jak radzi sobie motocykl enduro, może przesiądę się z puszki na moto? ;)

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    (e34)Ja miałam tryb zimowy ale musiałam sama włączać. Z tego co mi mówiono ułatwia ruszanie z miejsca w sniegu tak jak by z dwójki ;) Moge się mylić ;) Po za tym radze na pustym parkingu poszaleć aby zobaczyc jak bunia sie zachowuje i co mozna zrobic w trakcie jazdy jak cos będzie się dziac, takie małe ćwiczonka prowokacja ślizg boczek i analiza :D Dobrze z kims co ma większe umiejętności to pokarze wytłumaczy ;) Powodzonka ;)
    Ostatnio edytowane przez dorka ; 30-11-2010 o 13:24
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysparco
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    545
    BMW
    W211 e270cdi było e34 520, e39 525tds, 740 e38
    Skąd
    SANOK
    ja dzis mialem mala goreczke taka troszke dluzsza od auta wyjechalem kawalek ale auta jechaly wiec sie zatrzymalem i byl problem ja na gaz a ona stoi;) ale wycofalem z metr i poszlo:)

    Wiem ze Merc ma przelaczynik W/S i to podobno dziala, a ze w BMW jest automatyczny tego to nie wiedzialem.

    Wiem ze opony najwazniejsze to te na tyle guma jest miekka niei zostawia sniegu pomiedzy.

  7. #17
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Poza tym ,modelem e 38 zimą jeżdzi sie super
    No i tu muszę się bezapelacyjnie zgodzić. Mi się jeździ bardzo dobrze E38. Znacznie lepiej niż E32 bez dodatków. Oponki mam Continentala, nie są super świeże ale jeszcze dają radę (na tyle lepszy bieżnik). O trybie zimowym u mnie nic mi niewiadomo.
    Piszesz że masz problem ruszyć z miejsca i kontrola trakcji cię trzyma, a może za bardzo deptasz? Ja ruszam spokojnie i jadę bez problemu. Odkąd mam to auto to w zimie jeździłem 4 miesiące i tylko raz się dałem załatwić parkując pod górkę (oblodzoną) - wtedy musieli mnie popchnąć. A tak to z zasp wyjeżdżam, ABS działa fajnie a DSC pilnuje żeby mi tyłu nie zawracało. Jak nie będziesz go gasił u siebie to też powinien utrzymać cię w ryzach no ale to nie jest 100% zabezpieczenia.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    7er zima jeździ się miło o ile się nie przesadza z naciskaniem pedałów ( kurde, śmiesznie brzmi :D) . Ja to dzisiaj się 0,5 h mordowałem żeby MAN'em na pusto się odkopać. Jak ktoś chce się nauczyć jeździć zimą to proponuje sobie ze 2 lekcje na kat c wykupić - progres murowany :D

  9. #19
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Damias Zobacz posta
    Możesz rozwinąć temat tego trybu zimowego?
    Byte :)




    PS. Na prawdę nie czujecie tego jak skrzynia strasznie mocno muli auto gdy jest śnieg i lód na drodze?
    Nie wiem czy nie wkradła się literówka, może jednak niejasno napisali i aby działał program Winter należy włączyć program Sport? Diabli wiedzą trochę to brzmi kuriozalnie! Mi się wydaje, że do tego nic nie należy robić a powinno pisać, że program Winter zostanie wyłączony gdy ASB zdecyduje, że droga nie jest śliska LUB zostanie włączony program Sport lub zostanie wyłączone ASC+T/DSC

    Zaciekawić was może motyw z Trybem Awaryjnym ASB ten opis odnosi się do skrzyń w starszych autach bez Steptronica w Steptronicu z tego co ja kojarzę "wbity" jest 3 bieg.

    Cytat Zamieszczone przez joe white Zobacz posta
    DSC pilnuje żeby mi tyłu nie zawracało
    DSC pilnuje także przodu aby nie uciekał. Dostosowuje moc w taki sposób aby auto jechało w tym kierunku w którym skręcasz kierownicą, najtrudniej się przystosować do tego gdy człowiek jest nauczony do jeżdżenia bez elektroniki, wtedy ma się ten nawyk kontrowania uślizgu, przy systemie DSC nie można tego robić, należy skręcić kierownicą w tym kierunku co auto ma jechać system sam wyprowadzi auto jak trzeba.

    Ja osobiście czuję wielką przyjemność gdy po pracy przesiadam się na E38, jazda tym autem daje samą frajdę, zawsze się śmieje jak myślę o ludziach których wyprzedzam, na pewno zmarznięci skupieni na tym aby cokolwiek widzieć przez zamarznięte szyby myślą sobie: Co za idiota BMW tak zapierdziela ;D ;D ;D ;D a tym czasem ja wygodnie czerpie przyjemność z jazdy w cieplutkim autku, w ciszy słuchając ulubionego Radia :D gdyby tylko wiedzieli jak to jest to by im żyłka pękła z zazdrości :D
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 30-11-2010 o 17:32
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Ja już czwartą zime będę jeździł moją e32.

    Jakoś nie narzekam, a jako "+" uznaję, że bez darcia opon pięknie się zawraca w miejscu na skrzyżowaniu (w razie potrzeby).

    A rady.... wiadomo, jeździć rozważnie, z wyczuciem i znajomością własnych umiejętności i auta, no i ćwiczyć na placykach ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •