Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Podświetlenie klamek zewnętrznych. Jak się dobrać?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka

    Podświetlenie klamek zewnętrznych. Jak się dobrać?

    Jak dostać się do diody podświetlającej klamkę zewnętrzną w tylnich drzwiach? Trzeba wykręcać poduszkę i demontować wszystko? Czy da się to jakoś obejść? Z góry dziękuję za odp.

    Pozdrawiam Paweł
    Ostatnio edytowane przez pablo_k3 ; 29-11-2010 o 22:32

  2. #2
    Z00FY
    Gość
    Musisz chyba ściągnąć boczek drzwi i na 99% klamkę by się do niej dobrać, ale nie jestem pewny, możesz odpiąć akumulator na wszelki wypadek.
    Ostatnio edytowane przez Z00FY ; 30-11-2010 o 00:24

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Da się obejść. Po otwarciu drzwi na wysokości klamki zewn. na poszyciu przy zamku drzwi jest plastikowa, podwójna zaślepka w kształcie owalu. Po jej demontażu małym, płaskim śrubokrętem poświeć sobie latarką do środka i znajdź blaszkę z okrągłą dziurką. W ten otwór wkładasz - najlepiej wygiętą o 90 stopni końcówkę śrubokręta bądź jakiś inny haczyk i przesuwasz tę blaszkę w poziomie - teraz już nie pamiętam czy do- czy -od siebie jednocześnie lekko ciągnąc za zewn. klamkę. Klamka wychodzi z zaczepów i masz do niej dostęp - jak przypuszczam do podświetlenia również. W ten oto sposób nie trzeba demontować tapicerki i poduszki. Przy demontażu pierwszej klamki to może potrwać chwilkę ale każdą następną ściągasz w pół minuty.
    Pzdr
    Chester

    p.s.
    Jak zdemontujesz to zrób fotkę jak i gdzie dokładnie jest wkomponowana ta dioda podświetlająca klamkę. Może sie to przyda dla tych co chcą sobie zrobić doposażenie w ten gadżet.
    Ostatnio edytowane przez chester ; 29-11-2010 o 23:46

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Krótka relacja z demontażu zewnętrznej tylniej podświetlanej klamki :)

    Najpierw musimy odhaczyć owalną zaślepkę. Robimy to najlepiej małym płaskim śrubokętem, uważając przy tym (kruchy i miękki plastik).





    W środku zobaczymy małą blaszkę z otworkiem. Wkładamy w tą dziurkę np. klucz imbusowy krótko zagięty i pchamy do środka. Klamka bez problemu powinna dać się teraz wyjąć. W moim przypadku przestało dzałać podświetlenie bo wypadł światłowód, który wchodzi w wewnętrzną część kamki.







    Na poniższej fotce miejsce w które wkładamy światłowód (wewnętrzna strona klamki)



    A tak świeci całość po złożeniu ;)



    Wszystkim którzy chcieli by zrobić sobie taki bajer samemu proponował bym na allegro zakupić oryginalne klamki podświetlane. W klamce w miejscu gdzie siedzi światłowód zamontować małą diodę i puścić doń kabelek z zasilaniem np. z przełącznika.

    Mam nadzieję że moja króciutka fotorelacja komuś się kiedyś przyda;)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 22-12-2010 o 16:44

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Czy do tego swiatłowoda da sie podpiąć normalnego LEDA??? mi święca klamki ale juz bardzo słabo, i chciałbym zmienic na ledowy i w środku i na zewnątrz.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    155
    BMW
    chwilowo brak
    Skąd
    Śląsk
    Witam. dołączę się o tematu... Jestem aktualnie na etapie dokładania tego gadżetu do swojej E38. I mam pytanie, kiedy te klamki mają się świecić, tzn jak to wygląda w oryginale, pod co się podłączyć?
    Powinny się świecić cały czas, czy tylko w momencie otwierania samochodu kiedy całe wnętrze się zapala? Tylko wtedy np na postoju włączam oświetlenie wnętrza i świecę się cały z zewnątrz jak choinka... Średnio mi się to widzi...

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Poszukaj na forum było kilkanaście razy ....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •