Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: szkoda z winy spółdzielni

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Weszła od 4 września br. i wniosła m.in. rozszerzenie zastosowania przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym na drogi wewnętrzne, wchodzące w skład tzw. strefy ruchu, oraz inne drogi wewnętrzne w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób, a także w zakresie wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych! źródło
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Tak mi się właśnie wydawało, że Panowie policjanci niedouczeni :D
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Fotorelacja i telefon po właściciela, jeżeli nie przyjedzie jego problem. Piszesz pismo i dodajesz dowody, właściciel (spółdzielnia) jest na 100% ubezpieczona i skontaktuje się sama lub poprowadzi Ciebie do zakończenia sprawy z ubezpieczalnią. Nie powinno być żadnych problemów, ogarnij sobie ze 2 świadków, SĄSIADÓW! nie rodzinę no i najważniejsze fotki z datą i godziną muszą być.

    Good Lock ;)

    Co do policji owszem, w końcu można ich wezwać także na prywatne parkingi z prośbą o interwencję.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Zatem jeśli chodzi o materiał dowodowy jaki zgromadziłem w tej sprawie, to tak:

    1.) zdjęcia z datownikiem i godziną, zarówno auta po uszkodzeniu, jaki stanu podjazdu.
    2.) około 5 świadków niezależnych, w tym pracownicy pobliskiej budowy którzy wypychali moje auto z garażu, sąsiad, oraz znajomy który tego poranka jechał ze mną
    3.) notatka służbowa policji z miejsca zdarzenia

    ten zestaw, wydaje mi się wystarczający, natomiast czas pokaże.

    Obiecałem że będę opisywał sprawę na bieżąco, a widzę że zainteresowałem kolegów, zatem dotrzymując słowa...

    W dniu dzisiejszym, o godzinie 8:30 dzwonił do mnie pracownik spółdzielni i prosił abym zwrócił się oficjalnie do spółdzielni, opisując zajście w formie pisemnej, którą mogę wysłać listownie, lub osobiście w biurze S.B.M. Grzecznie zapytałem czy wczorajsza rozmowa telefoniczna nie była wystarczająco oficjalna i czy aby przypadkiem nie powinienem bardziej oficjalnie złożyć pozew do sądu. Pan bardzo grzecznie zaczął mnie uspokajać, tłumaczyć że dotąd nie mieli takiego przypadku, a Pan prezes zarządu, jest na urlopie, jednak w mojej ocenie jest to granie na zwłokę. Jako że dziś miałem ostatni dzień urlopu, to takie pismo stworzyłem i zawiozłem do siedziby S.B.M. Pismo sporządziłem w dwóch kopiach, załączając materiał dowodowy opisany powyżej i przy składaniu papierów w sekretariacie zażądałem podpisu z klauzulą "kwituje odbiór". Bardzo sympatyczna blondyneczka, siedząca za biurkiem wspomnianego sekretariatu, poinformowała mnie, że do końca bieżącego tygodnia dostanę odpowiedź od prezesa, jakie spółdzielnia zajmuje stanowisko w sprawie. Powiedziała mi również że spółdzielnia jest ubezpieczona w Allianz Direct i "jeśli przychylą się do mojej wersji wydarzeń, to w poniedziałek będę mógł spotkać się z przedstawicielem ubezpieczalni celem stworzenia kosztorysu naprawy". Zatem na razie czekamy i mam nadzieję że do piątku wszystko się wyjaśni.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    W sprawie samego nie odśnieżania możesz spokojnie pokusić się o zawołanie straży miejskiej, oni dozorują takie sprawy, u mnie na osiedlu zamkniętym mają prawo do nadzoru nad zarządcą osiedla czy odśnieża oraz czy dba o porządek na terenie posesji

    POWODZENIA bo na pewno Ci się przyda :)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Walcz i informuj nas na bieżąco. Powodzenia :)
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations Zobacz posta
    ubezpieczona w Allianz Direct
    To bardzo bardzo dobrze, bo to jedna z najuczciwszych ubezpieczalni. Niemniej jednakl przy umowie uważaj na tzw. no i uciekło mi słowo :D w każdym bądź razie czasami ubezpieczalnie robią numer tego typu (gł. Warta), że część odszkodowania wypłaca spółdzielnia do jakiejś tam kwoty a resztę ubezpieczalnia, ta druga wypłaca szybko, jak tylko dostaniesz taką notkę od Allianz z uznaniem odszkodowania od ręki wysyłaj pisma z wezwaniem do zapłaty do spółdzielni, bo przeciągną Cię z wypłatą jak diabli. Oczywiście o ile tego typu felerna umowa będzie zawarta pomiędzy ubezpieczalnią a spółdzielnią.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    coboss chodziło Ci o udział własny ?:) Dokładnie tak robi warta, miałem taką sytuację jak uszkodziła mi się felga. Warta wypłaciła co miała wypłacić a 500zł miał wypłacić ZDiUM i wypłacił.. ponad 2 miesiące później.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •