Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: szyberdach spory problem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice

    szyberdach spory problem

    Potrzebuję pomocy. Jakiś mies. temu jak otwierałem szyberdach coś zachrobotało. Jak go zamknąłem to z prawej strony nie domknął się do końca (brakuje jakieś 0,5cm)


    Uploaded with ImageShack.us

    szyber mogę uchylić bez problemu ale już jak chcę go otworzyć na przestrzał to nawet nie reaguje ( pewnie dlatego że nie dochodzi te 0,5cm). próbowałem go ręką docisnąć ale odbija a na siłę nie chcę bo wiem jak to się skończy. Czy spotkała kogoś z was taka przygoda i czy ma może ktoś fotorelację jak rozebrać ten szyberdach żeby go nie połamać?
    Teraz zima przyszła , baśka w garażu to będę miał czas żeby spokojnie podłubać przy niej.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Fotorelacji nie mam i nie rozbierałem szybra, ale mam taki zamiar, więc zbierałem na ten temat info. Z tych zebranych informacji wynika, że aby ściągnąć cały szyber razem z prowadnicami niezbędny jest demontaż podsufitki: http://bmwe32.masscom.net/johan/head...headliner.html
    Natomiast gdybyś chciał ściągnąć samą blachę szybra musisz uchylić go do góry, odpiąć materiał (jest rozpięty na stelażu i przypięty spinkami) i wykręcić kilka śrubek.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Mogła się poluzować któraś śruba mocująca - trzeba odsunąć dach do tyłu (jeżeli nie idzie, to trzeba go delikatnie nacisnąć lub użyć klucza imbusowego i pokręcić silniczkiem) - pociągnąć maskownice do tyłu (wsunie się pod podsufitkę ) i będzie dostęp do "dekla".

    Jeżeli tam wszystko jest ok, to mogę być wyrobione prowadnice i/lub uchwyty...

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    przemik mialem ten problem u siebie. okazalo sie ze cos sie ukruszyło i zablokowało tak czy siak musisz zdjac pokrywe i sprobój wtedy czy szyber otowrzy sie bez blachy tzn wsunie sie pod dach. jeśłi nadal by nie chodzil to mma jakis szyber daj zanc a sprawdze go czy wszystko chodzi jak należy i sie odgadamy

    irek zeby zdjac caly szyber musisz wyjac sufit i odkrecic cos okolo 10srub odpiac 4 weze odprowadzajace wode i wyjazd z auta . irku w jakim celu chcesz go wyjąć jeśli mogę zapytać ?

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jarek, nie będziemy tu robić OT. Napiszę Ci na GG ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    223
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    Kraków
    Jeżeli możesz uchylić go do góry ,to zobaczysz po obydwu stronach /tak około 10cm od krawędzi/ 'łapki' przykręcone jeżeli pamiętam torx-em , jest średnio wygodny dostęp ,ale można je poluzować i powinien się dach lekko opuścić . Jeżeli to nie pomoże to popraw na to samo miejsce i zdemontuj silnik szyberdachu , następnie linkę odpowiedzialną za stronę która masz za wysoko /są dwie i zobaczysz je po zdemontowaniu silnika, niestety nie pamiętam która/ delikatnie przesuwasz i powinno być cacy .

    Marek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •